25

Re: Phyllostachys parvifolia

Od letoška jsem hrdým ochranitelem prvního stébla p. parvifolia. Sním o ní od chvíle, co jsem se dočetl o prvním importu :-) Jen nebyly prašulky navíc. Zastlal jsem jí mulčem a přihazuju, co mi na zahradě přebývá. Jsem asi v 570m.n.m., podorličí. Ze zahrady koukám na Vrchmezí, první západní kopec Orlických hor. Dám vědět, jak roste :-)

26

Re: Phyllostachys parvifolia

Tak jsem narazil na jeden velký problém s tímto druhem. Na některá stébla při probírce se nedají použít pákové nůžky. Byl jsem nucen použít pilku a to se jeden nadře. Nejsilnější stébla mají u země 4,8 cm. Na úpravu stébel již uřezaných se dá již použít elektrické nářadí, ale když to řežu ve výšce terénu, tak jinak než ruční pilkou to nejde.
Jinak tento rok bez mohutného zalívaní by to nešlo, tak stočené listy jsem ještě neměl.

Stébla použiji k plotu místo zástěny.

27

Re: Phyllostachys parvifolia

Já bohužel musel nechat spoustu bambusů bez zalévání. Bylo to vidět, jak jsou podschlé a kroutí listy. Když budeš mít čas cvakni pár fotek. 4,8 cm stébla, to už stojí za vidění, to už je paráda.

28

Re: Phyllostachys parvifolia

2018 mi z jednoho loňského (80cm) vyrostly další 3 výhony, jeden má až 1,2m. Včera jsem našel špičku zaschlého asi 8cm nad mulč. Rostlinu jsem sadil na býv. JZD louce a hnojím tím, že přidávám posečenou trávu. Mulč je okolo asi metr na každou stranu a až 30cm tustý. Oproti bissettii a atrovaginata netrpí suchem tolik.

29

Re: Phyllostachys parvifolia

jirka

já používam na řezání stébel flexu se řezacím kotoučem na železo. pilkou mě to šlo špatně, hlavně když byly hustě u sebe.

30

Re: Phyllostachys parvifolia

Já mám z Lidlu wink nůžky na větve a zatím jsem s tím všechno ufik.

31

Re: Phyllostachys parvifolia

wufeng napsal:

Já mám nůžky na větve a zatím jsem s tím všechno ufik.

Na Jirkův průměr 4.8cm u země ty nůžky asi nerozevřeš? Na takové klacky bude nejlepší elektrická přímočará ocaska, dle plátku průřez cca 15cm a nevadí ji ani zajetí do hlíny. Já takové starosti zatím ale nemám, tiše závidím... smile

32

Re: Phyllostachys parvifolia

Je fakt, že s nimi většinou stříhám do 3cm, nějak jsem to nedomyslel. Mám ještě jedny nůžky noname už nevím odkud. Těmi jsem stříhal cca. 5cm stéblo. Šlo to blbě, nestříhlo to čistě, spíš to drtilo a stéblo popraskalo. Ale upižlat se to dalo. Pila bude ale lepší, jenže když je člověk línej smile a pro pilu je to daleko, dá se to. wink

33 Naposledy upravil: Martin Gross (29.08.2018 09:34:01)

Re: Phyllostachys parvifolia

U parvifolie a atrovaginaty bude aku flexa asi nezbytná :-) pokud by se neobjevil řetěz pro motorovky s úpravou pro tvrdé dřevo. Jinak se bojím, že klasická motorovka by to dost potrhala.

34 Naposledy upravil: Jirka (29.08.2018 19:29:09)

Re: Phyllostachys parvifolia

Mám v plánu si někdy koupit aku ruční pilku ocasku, ale někdy je problém se k řezaným stéblům vůbec dostat pilkou, nebo s nůžky. Jinak na ostatní rostliny mi zatím stačí nůžky.
Fotky jsem poslal na e-mail wufenga

35

Re: Phyllostachys parvifolia

Jirko prosím pošli fotky na vburka@seznam.cz. Žádnou fotku jsem nedostal a už mám zprávu i od jiných uživatelů, že se jim to vrací z adresy wufeng@bambusy.info. Než se to opraví, prosím o zasílání fotek na vburka@seznam.cz.

36

Re: Phyllostachys parvifolia

zaslal Jirka:

po vyřezání - výsledek

PunBB bbcode test

měření

PunBB bbcode test

vyřezaná stébla

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test