1

Téma: Phyllostachys parvifolia

Zravím všechny bambusové nadšence

První bambus jsem zakoupil v r. 2003  ... a teď  je ze mě fanatik ... mám něco kolem 25ti druhů.

Už dva roky nemůžu sehnat  Phyllostachys parvifolia  a letos nebude mít namnoženo ani p. Rezl.

Neměl by někdo na výměnu nebo na prodej ? Na výměnu nabízím ... zakořeněné sazenice  5 - 25l .... 70 - 300cm ......Ph. aureosulcata, Ph.aur.Aureocaulis, Ph. aur. Spectabilis, Ph. nuda, Ph. humilis, Ph. nigra, Ph. nigra Addington, Ph. nigra Henonis, Sasa oshidensis, Indocalamus solidus ...... dám i dva-tři kusy popř. doplatím.

Jinak,  musím pochválit ...... kvalitně a poctivě udělané stránky ... celkem to tu žije...

2

Re: Phyllostachys parvifolia

Paráda, další nadšenec, také tě zdravím. Bohužel moje zatím neodnožuje a pokud odnoží, tak potřebuji stejně ještě sazenici pro sebe, takže nemůžu nabídnout. Ale J. Kocourek jede příští týden do Holandska, tak mu řeknu ať nějaké sazenice vezme. Otázka je ale jestli budou. Je to nedostatkové zboží i tam. Dám pak vědět, jestli něco přivez.

3

Re: Phyllostachys parvifolia

Jestli budou, tak určitě budu mít zájem...

Zatim díky...

4

Re: Phyllostachys parvifolia

Zdravím všechny bambusáře , ale hlavně ty ze severní Moravy . Začínám s pěstováním , takže pokud se najde někdo , kdo by se byl ochoten podělit s odkopky a byl ze severní Moravy , rád bych ho navštívil . Děkuji .

5

Re: Phyllostachys parvifolia

Pozdrav bambus
Rád bych se zeptal na možnosti pěstování druhu Phyllostachys parvifolia v severních čechách. Místo šluknovský výběžek, sca 330 m nad mořem, lehká spíše písčitá půda pravdě podobně kyselá.Místo je orientované na jih, ze severu v těsné blízkosti chráněno sca 3,5 m vysokou pískovcovou skálou.
Jsem z Prahy 6,zkušenosti s bambusem nemám žádný a tak bych se rád zeptal kde tento druh seženu.Nejlépe někde v Praze.Pokut tento druh není k sehnání,nebo není vhodný,tak prosím o radu ohledně jiného vhodného podobného velkého druhu.

Předem děkuji za odpověď

6

Re: Phyllostachys parvifolia

Já myslím, že by tam růst mohl, chce to vyzkoušet, ale předpoklady pro to má. Pokud J. Kocourek nějaké sazenice doveze dám sem vědět. Jinak se mrkněte sem: http://bambusy.info/?clanky:s-jakymi-druhy-zacit

7

Re: Phyllostachys parvifolia

Tak jednu sazenici má J. Kocourek volnou. Ozvěte se mu. Má stránku - www.bambusy.cz. Kdo bude první, tak uspěje.

8

Re: Phyllostachys parvifolia

Tak už  ji mám zamluvenou ..... díky Wufengu.

9

Re: Phyllostachys parvifolia

zaujimalo by ma, ako sa u vas sprava Phyl parvifolia, hlavne co sa tyka charakteru rastu.

V literature sa uvadza, ze sa rozrasta pomaly, ale aspon v mojom ponimani to potvrdit nemozem. Je pravda ak porovnavam s Phyl bissetii alebo aureosulcata, tak tie su o nieco agresivnejsie, aj co sa tyka mnozstva novych vyhonov, ale pokrytiu plochy o cca 5x5m za 2 roky nehovorim pomale rozrastanie sa.

Preto by som chcel vediet, ci mate podobnu skusenost. inak mi parvifolia robi velku radost, ako jedna z najlepsich znasa zimu, a to aj na veternom stanovisti, a velmi rychlo po vysadeni vytvara relativne mohutne stebla (tento rok sice este neukoncili rast, ale tipujem, ze najvacsie budu cca 2.5-3m x 1.5cm)

10

Re: Phyllostachys parvifolia

Tento rok mě parvifolie pěkně překvapila. Rozrůstání do strany je slabší, ale i tak měla hodně nových stébel. Výška už je kolem 5m a průměr některých měřených stébel je kolem 3-3,5cm. Zjistil jsem, že je potřeba kvůli slabšímu rozrůstání do strany a velkému množství stébel, dělat probírku stébel a bez lítosti slabší stébla odstranit. Jak vám ostatním roste parvifolie? Zajímá mě výška a průměr stébla.

11 Naposledy upravil: JNK (21.06.2011 06:27:40)

Re: Phyllostachys parvifolia

Probírkou stébel myslíš stébla starší 2 roků nebo likviduješ hned nové, slabší výhony?

12

Re: Phyllostachys parvifolia

Na kraji rostliny můžeš nechat a udělat si sazenici, ale uvnitř slabší výhon vystřihnu hned. To se týká sazenic, které pěstuji již několik let a kde odstraňuji spodní větve, aby bambus vynikl. jedná se o sazenice minimálně 3-4roky staré. U sazenic, které mám krátce, neodstraňuji nic a nechávám je růst volně.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test