13

Re: Phyllostachys parvifolia

Mě letos také pěkně narostla. Mám jí na malém prostoru 1x1 metr, takže stébel mám málo, ale tři jsou docela pěkně velká. Vysoká cca. 4.5 metru a tloušťka cca. 3 cm. Tenké také stříhám, nechávám jen tlustší kousky.

14

Re: Phyllostachys parvifolia

Zdravím všechny,
jestli má někdo zájem o Phyll.Parvifolii,tak bych měl pár odkopků.

15

Re: Phyllostachys parvifolia

Zdravím.

Tak jsem včera objevil další výhonek u Ph. parvifolia. Sázel jsem letos v půlce července odkopek od Jirky a před třemi dny jsem objevil nový výhonek tloušťky cca do 1cm.

Včera jsem našel další a nejsem si jistý, jestli mám tyto výhonky nechat ještě růst. U ostatních bambusů, které jsem sázel na jaře od p. Rezla (Ph. atrovaginata, Ph. aureosulcata) výhonky už zastříhávám, jelikož už mají spousty nových stébel (3,7)z jara.

Poradíte prosím? Děkuji

16

Re: Phyllostachys parvifolia

Pokud o ně stojíte, tak bych je nechal. I nerozvinuté docela dost vydrží, takže je šance že přezimují a na jaře porostou dál.

17

Re: Phyllostachys parvifolia

Děkuji, nechám. O výsledku poreferuji.

18

Re: Phyllostachys parvifolia

JNK napsal:

Zdravím.

Tak jsem včera objevil další výhonek u Ph. parvifolia. Sázel jsem letos v půlce července odkopek od Jirky a před třemi dny jsem objevil nový výhonek tloušťky cca do 1cm.

Včera jsem našel další a nejsem si jistý, jestli mám tyto výhonky nechat ještě růst. U ostatních bambusů, které jsem sázel na jaře od p. Rezla (Ph. atrovaginata, Ph. aureosulcata) výhonky už zastříhávám, jelikož už mají spousty nových stébel (3,7)z jara.

Poradíte prosím? Děkuji

POkud byste časem měl odděnků "až příliš", hlásím se do řady :-) Mám to k Vám z Habrovan kousek....... BTW: V Komořanech je tuším nějaké vodní zahradnictví a když jsem tam tak dva roky zpátky byl, nějaké bambusy jsem tam viděl, nevíte, jestli to ještě funguje?

19

Re: Phyllostachys parvifolia

Jirka napsal:

Tento rok mě parvifolie pěkně překvapila. Rozrůstání do strany je slabší, ale i tak měla hodně nových stébel. Výška už je kolem 5m a průměr některých měřených stébel je kolem 3-3,5cm. Zjistil jsem, že je potřeba kvůli slabšímu rozrůstání do strany a velkému množství stébel, dělat probírku stébel a bez lítosti slabší stébla odstranit. Jak vám ostatním roste parvifolie? Zajímá mě výška a průměr stébla.

Čauky Jirko - pokud bys se dalo uvažovat o zaslání rhizomu tak dej plz vědět - na jaře bych se připomenul - díky

20

Re: Phyllostachys parvifolia

Ahojte, myslite ze P. parvifolie je vhodny druh pre zaciatocnika? Mam sice uz F. rufa, no len 3 tyzdne.
Ak by to bolo vhodne, mal by som zaujem od niekoho rastlinku kupit, ale len v blizkosti Brna, znamy tam chodi pravidelne tak by mi to vedel priviezt. Pozeral som na ponuku p. Rezla, ale nema to v sortimente, asi tam este zavolam.
Vopred vdaka za info

21

Re: Phyllostachys parvifolia

Parvifolia je určitě vhodná i pro začátečníka, ale těžko se shání smile
Já si furt říkám, že mi stačí atrovaginata. Ta mi krásně roste i v 500m nad mořem. cool
Ale samozřejmě bych bral i tu parvifoliu. Možná by i lépe snášela zimu na vysočině.

22

Re: Phyllostachys parvifolia

Mě tak přijde, že to prostě roste všude. Problém je akorát zima. Parvifolii jsem zasadil loni. Vyhnala krásný kořeny a už se těším, co vyžene letos :-)

23

Re: Phyllostachys parvifolia

choch napsal:

Já si furt říkám, že mi stačí atrovaginata. Ta mi krásně roste i v 500m nad mořem. cool

To si také vždy říkám, že mi to už stačí smile, ale pak se zas mrknu kde je co novýho a už to scháním a chci vyzkoušet. smile

24

Re: Phyllostachys parvifolia

No tak mam od Jirka P. parvifolii aj P.Aure. Aureocaulis,  som zvedavy ako sa uchytia u mna na slniecku smile