85 Naposledy upravil: pavelmicek (30.09.2017 14:01:28)

Re: 2008 - kořenová bariéra

Je potřeba řešit kořenovou bariéru i u Pleioblastus Pygmaeus Minimus? a pokud ano jak hlubokou?
Brzo mi proroste k sousedovi, ten ale za plotem často seká. Bude jeho sekání stačit nebo to právě naopak bude rostlinu podporovat k časté regeneraci a bude pořád růst a rhizomy budou cestovat dál a dál.
Děkuji

86

Rhizom určitě poroste dál. Tento Pleioblastus by ale dle mého stačilo co měsíc objet rýčem.

87

Buď to řešit jak píše davor, nebo dát zábranu. 20 cm by mělo stačit. 30 už je úplná jistota.

88

Jestli má za plotem pravidelně sekaný trávník,nic bych neřešil.Ten pleioblastus je tak malý,že při
sekání trávy v sezoně ani nestačí vyrůst.A i rhizomy má malé.
Kdo by jej neznal,myslel by že se jedná o trávu.

89 Naposledy upravil: petrpan (18.04.2018 11:13:57)

Ahoj, mate nekdo tipy odkud kupovat folii (korenovou barieru) pro phyllostachysy?
Idealne neco levnejsiho, ale na druhou stranu spolehlivost je samozrejme na prvnim miste. Nerad bych to resil za par let znovu (nedej boze znicil sousedovi jeho vypiplanou zahradu). Budu potrebovat cca 30m delky. Vysku si predstavuju tak 70cm. Je to na zivy plot. Planuju je ohradit ze sousedovy strany a po stranach (pro predstavu zhruba takto |_________________| ). Smerem do me zahrady necham volno, kde to planuju pravidelne obryvat.

90 Naposledy upravil: pavelmicek (18.04.2018 11:37:06)

Já to kupoval zde : stawebniny

Dvoumetrovou roli jsem rozřízl na třetiny (viz můj předchozí příspěvek). Dlouho jsem laboroval a tady to vycházelo nejlevněji. Bude to mít tu nevýhodu, že po rozdělení na třetiny budeš muset řešit délkové napojení.
Pan Rézl prodává 1mm a dušuje se, že jednička stačí. Z diskuzí jsem nabral dojmu, že 2mm je jistota, tak jsem šel do kompromisu.

91

Z vlastní zkušenosti mohu jen uvést, že na fólii nešetři, protože zakopávat fólii opakovaně by se mi nechtělo.

Co jsem použil já, nebo jiná bambusáři viz příspěvky zpětně.

92

Supr, diky za tip. Jestli ji budou mit, tak ji vezmu. Ja si rikal, ze mozna vezmu i celou roli, ale uvidime. Kdyby to slo na tretiny, tak je to asi zbytecne moc.