37

Re: Nové výhonky 2019

Tak včera jsem zjistil, že Bashanie fargesie má nové výhonky venku.

38

Re: Nové výhonky 2019

U mě zatím nic. Jen občas něco vyráží v kontejneru.

Kupoval jsem magnólii v zahradnictví a narazil tam na pro mě neznámý kultivar Fargesia murieliae. Jmenuje se Fargesia murieliae Winter Black. Z fotek co u sazenic jsou, vypadá zajímavě, ale mám podezření, že jde o laboratorně množený kultivar. Alespoň hustota stébel v kontejnerech tomu napovídá. Dopátrat přesný původ se mi nepodařilo, jen že je z Nizozemí a společnost co ho nabízí, má v nabídce i další, meristémově množené druhy. Takže, ikdyž by to mohla být zajímavá rostlina, nechal jsem jí být. Cena byla 1000,- a 1200,- za kus dle velikosti.

Fargesia murieliae Winter Black

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

39

Re: Nové výhonky 2019

Nedávno Jirka poslal fotky Phyllostachys concava s různě barevnými stébly. Přidávám detail stébel  Phyllostachys alpina, kde je barevný kontrast také výrazný.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

40 Naposledy upravil: pavelmicek (06.04.2019 18:32:10)

Re: Nové výhonky 2019

Tak u mě, Rosicko 390mnm, ze dne na den vyskočilo desítky výhonku Fargesia rufa - ta vždy bývala první.
https://i.ibb.co/r6wVgXZ/IMG-7369.jpg

Mnoho výhonků má i Indocalamus latifolius Hopei - to už je méně obvyklé takto brzo u mne.
https://i.ibb.co/gr1M8WC/IMG-7371.jpg

41

Re: Nové výhonky 2019

tak u me 350m.nm fargesia robusta cambell prvni vyhony 10cm,letos nic nezmrzlo tak snad bude dobrej rok.

42

Re: Nové výhonky 2019

Dnes jsem objevil první špičky u Phyll. aure. spetabilis.
Jinak zde na jihu je sucho, které tak brzy z jara snad ještě nebylo.

43

Re: Nové výhonky 2019

U mě v 550mnm až na dnešní sníh už nepršelo několik týdnů. Naštěstí bambus dostává vody dost, jen na výhony si asi ještě nějaký ten čas počkám.

44

Re: Nové výhonky 2019

500 m n. m. - už 14 dní je venku Fargesia rufa (výška výhonků 30-50 cm, v hojném počtu, nedá se spočítat), Sasa kurilensis (asi 10 cm, zatím málo výhonků - mladá rostlinka) a týden už Bashania fargesii (do 20 cm - výhonků mraky, lezou všude do 5 metrů od rostliny, ale zatím nic moc, co do tloušťky - uvidíme časem).

Jinak dosud nic nezmrzlo, všechno zelené. Snad poprvé od sezóny 2005/6, kdy jsem zasadil první bambus. Kéž už nic letos nepřijde.

45

Re: Nové výhonky 2019

U mě zas klasicky nic neleze, musím si počkat. Zatím jen Fargesia rufa sporadicky vystrčila pár výhonků, není to ale ještě hlavní růst.

46

Re: Nové výhonky 2019

Hlásím první výhonky F.rufa z Beskyd.

47

Re: Nové výhonky 2019

Tady u Chocerad, 350 m n. m.: Nové výhonky u Fargesia Scabrida, Phyllostachys vivax Huanwenzhu, Bashania Fargesii, fargesia Viking.

48

Re: Nové výhonky 2019

Zdravím,

Tak u mě už pomalu vylézají špičky u všech tří Ph. aureosulcata co mám, tj. („obyčejná“ aureosulcata, aureocaulis a spectabilis). Rovněž jede i Ph. bissetii. Tak uvidím… Ph. atrovaginata a parvifolia zatím nic. Na ně je ještě brzo. Fargesie, (rufa, scabrida, robusta Campbell), vylezly už tak před 14 dny... Ostatní Fargesie zatím ještě ne…