25

Re: Nové výhonky 2019

Když pominu nějakou růstovou vadu, někdy takhle zaškodí hlodavci. Nejsou kolem cestičky? Může se stát, že zalezou do trsu a vespodu to ožerou. Ale to by spíš odešlo stéblo celé, než jen vrchol.

26

Re: Nové výhonky 2019

Cestičky tu nejsou žádné. S těmi bojuji na druhé zahradě máme tam hraboše a to jsou tunely na vymknutí kotníku když se do toho šlápne ale na bambusy si zatím naštěstí netroufli. Jinak ale prosperuje tahle fargesie úplně úžasně každý rok má obrovské množství nových výhonů a jiný problém s ní není jen mě vyděsil tenhle nález , že by to mohlo být kvetení.

27

Re: Nové výhonky 2019

Myslím, že kvetení to není. Je to příliš suché a tenké. Kdyby šla do květu, listové pochvy by byly vypouklé a zelené. V každém případě se brzo uvidí.

28

Re: Nové výhonky 2019

Tak uvidíme co se z toho vyklube. Zítra ještě dám foto celé rostliny. Každopádně díky za rady.

29

Re: Nové výhonky 2019

Letos jsem konečně našel místo a přesunul Phyllostachys concava do lepších podmínek. Jsem zvědav, jak se projeví.

Nalákal mě hlavně Jirka, kterému jeho Phyllostachys concava roste krásně.

Jirko, jak je na tom letos? Jak je po těch letech vysoká a průměr stébla?

30

Re: Nové výhonky 2019

Ahoj,
Phyll. conacava roste pěkně a nemá žádné poškození. Z mojí zkušenosti je, že patří k jedněm z nejvíce odolných druhů.
Výška cca 6m a stébla do 3 cm. Až budu na zahradě, tak udělám aktuální fotky a pošlu. Dal jsem jí celkem dost prostoru, takže se ji daří. Jinak jsem byl nucen kolem ní zakopat zábranu, protože nebyl problém se rozšířit i 5m od mateční rostliny a to mi dělalo paseku.

31

Re: Nové výhonky 2019

zaslal Jirka:

Nejdříve Phyllostachys concava o které byla řeč.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys concava a Phyllostachys parvifolia

PunBB bbcode test

32

Re: Nové výhonky 2019

Phyllostachys parvifolia


PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

Bashania fargesii

PunBB bbcode test

33

Re: Nové výhonky 2019

Nádhera. Všechny vypadají parádně. Já jsem pro Phyllostachys concava vyčlenil mnohem menší místo, ale doufám, že taky pěkně naroste. Ten detail rovných, různobarevných stébel se mi moc líbí.

Máš taky parádně udělané ty zábrany. Vůbec to není vidět.

34

Re: Nové výhonky 2019

Díky.
U Phyll. concava ty světlejší stébla jsou starší, roky stébla blednou. Zábrany jsem zakopal do výšky terénu a zarovnal zeminou. Umístění zábrany mám označeno dokola zámkovou dlažbou, která je zároveň s trávníkem, abych mohl jezdit sekačkou. Dlaždice mám z venkovní strany, aby případná stébla po zábraně vyjela nahoru. Mezeru mezi dlažbou mám cca 30 - 50 cm (jak mi to vyšlo a hlavně u později zakopaných zábran jsem to natáhl.) Pokud něco chce utéc přes zábranu, tak musí vylézt nad terén a to hned odstraním.

35

Re: Nové výhonky 2019

Nádhera, pod nima musí být v parném létě krásně. Jsou u nich vystřihované nižší výhonky nebo to takto roste samo bez zásahu nůžek?

36

Re: Nové výhonky 2019

Řežu, střihám a odstraňuji spodní větvičky (kromě Bashanie fargesie). Viz starší témata.