49

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

wufeng napsal:
martin.pa napsal:

Neviete niekto v ktorom case pusta Fargesia demissa Gerry nove vyhonky? Ma tu niekto tento druh?
Vysadzal som minuly rok, ale toto je prva jar u mna. Zatial ani stopa po ziadnom vyhonku.

Zatím je ještě čas, moje také zatím ještě nic nemá a je v zemi třetím rokem.

U spousty dalších druhů taky ještě čekám, u mě to teprve naplno vypukne v červnu. Jsem zvědav, jestli bude něco silnější než loni. To byla skvělá sezóna, tak uvidíme jestli něco překvapí. Zatím se mi to zdá slabší, ale uvidíme.

Nenasla by sa nejaka foto ako vyzera vasa trojrocna sadenica? Vela o tomto druhu este neni ako sa mu dari v nasich podmienkach. Foto mi pomoze aspon pre vizualnu predstavu.
dakujem

50

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Přidávám fotku Fargesia demissa Gerry. Bohužel do ní zrovna pražilo slunce, tak foto není nic moc, zkusím příště lepší.

PunBB bbcode test

Zatím má do metru a půl. Spíš roste do šíře. Nedělá hustý trs, má větší rozestupy mezi stébly.  Roste pěkně, stejně dobrá se mi zdá také Fargesia demissa E se zelenými stébly. Ostatní klony se zatím moc neukazují a rostou velmi pomalu. Gerry bude asi opravdu nejzajímavější z klonů, jak se píše.

51

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

tak to uz je celkom husty trs, je pravda ze stebla neni dobre vidiet jak prazi slnko.
mna hlavne presvedcilo pri tomto druhu sfarbenie stebiel, preto sa neviem dockat kedy uz aj u mna pribudnu, lebo na tri stebla kukat to neni ono smile

52

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

martin.pa - Jak hluboko máš tu protikořenovku?

53

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

50cm, hlbsie to u mna neni mozne lebo byvam v bytovke, cize moja mala zahradka je sucastou terasy a zemina ma hlabku 50cm

54

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Fargesia demissa Gerry už má nový výhon.

PunBB bbcode test

Tady, foceno po dešti, je to lépe vidět. V pravo dole už leze


PunBB bbcode test

55

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

jak som videl tie fotky hned som isiel skontrolovat mojho "Gerryho"
vcera tam este nic nebolo

bambus

56

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

kůra pěkná asi piniová ale k bambusům se nedoporučuje

57

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Zdravím. Mám takový dotaz - třetím rokem mám sazenice P. atrovaginata a P. parvifolia. Letos konečně začali dělat i trochu vyšší výhonky, ale co mě trápí je, že na novém výhonku se skoro u všech zlomil v horní třetině vrchol. Stává se tohle u mladších stvolů bežně a spraví se to až začnou dělat tlustší výhonky? Díky.

58

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Někdy se to stává, ale vesměs je k tomu nějaký důvod. Je větrno a stébla jsou měkká, nebo na špičku sedne pták atd.

59 Naposledy upravil: davor (14.06.2016 20:07:57)

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

doho1 napsal:

kůra pěkná asi piniová ale k bambusům se nedoporučuje

Proč se nedoporučuje? Uvolňují se z ní snad nějaké látky, způsobující třeba změnu Ph půdy?

Ptám se proto, že jsem na jaře obsypal dvě sazenice Fargesií smrkovou štěpkou a zdá se mi, že jim nějak začínají žloutnout listy.


to wufeng: To zbarvení demissy G je naprosto úchvatné! Předpokládám, že to namodralé ojínění časem zmizí a stébla budou tmavá, do černofialova?

60

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

davor napsal:
doho1 napsal:

kůra pěkná asi piniová ale k bambusům se nedoporučuje

Proč se nedoporučuje? Uvolňují se z ní snad nějaké látky, způsobující třeba změnu Ph půdy?

Ptám se proto, že jsem na jaře obsypal dvě sazenice Fargesií smrkovou štěpkou a zdá se mi, že jim nějak začínají žloutnout listy.


Kůra z některých jehličnanů vylučuje silice, které brzdí růst rostlin. Proto se na mulč doporučují štěpky z listnatých stromů. Jestli žloutnou listy, radši bych jí dal pryč, ikdyž to třeba nemusí být ten důvod.

davor napsal:

to wufeng: To zbarvení demissy G je naprosto úchvatné! Předpokládám, že to namodralé ojínění časem zmizí a stébla budou tmavá, do černofialova?

To ojínění časem slábne, ale ten barevný kontrast zůstává po celý rok. Je to nejvíce vidět po dešti, nebo namočení. V suchu stébla tak výrazně barevná nejsou. Rád se chodím na demissy dívat po dešti, jsou nádherné. I u ostatních klonů ta barevnost je velmi nápadná, jen méně rostou, než Gerry. Tedy kromě Éčka, které je zelenožluté, ale zase super roste.