73

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

já ji nemám svázanou, ale ze západní strany mám zeď  asi 170cm vysokou a od té strany nejvíc fouká. u mě zatim vítr nic nevyvrátil, jen konce stébel se při posledním velkým větru mírně ohnuly ale ani jedno se nezlámalo. uvidím co se bude dít další roky až poporoste.

74

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Já jí letos kvůli stavebním pracím musel přesadit. Byla v poměrně tvrdé půdě, takže jsem žádné vyvracení nezaznamenal. Nejstarší část rostliny byla poměrně hluboko, dost jsem se zapotil, než jsem jí dostal ven. Rostla ve stínu a málo vybíhala do stran, možná proto byla až 0,75 metru hluboko.

Poroste teď v jiné zahradě a v diametrálně jiných podmínkách, tak se uvidí co udělá.

Vyvracení velkých stébel, ale spíše jiných druhů, jsem viděl v Holandsku. Bylo to hlavně v hodně humózní půdě, která je lehká a neudržela je.

75

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Ahoj, tak jak ste na tom.u mě vichr trocha deste a zatim nic.Moji kluci to prezili zatim v pohode.Prej v Liberci to byl mazec.Tak at vas to mine a kluci rostou.Bitner

76

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Dvě zahrady v pohodě, trochu vítr, zapršelo. Liberec jsem neviděl, to bude překvapení až se tam dostanu.