13

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Lehce bych to posypal třeba Cereritem, případně zalil Kristalonem Start.

14

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak dnes jsem našel první výhonek u Aureosulcata Harbin inversa tak 10 cm. Akorát nevím jak vložit obrázek
Jirka

15

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak dneska jsem našel 3 výhonky u Phyll. aure. spetabilis

16 Naposledy upravil: azik (16.04.2016 10:49:09)

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Včera som našiel prvé výhonky u Phyllostachys viridiglaucescens a dnes u Phyllostachys aureosulcata harbin inversa.

17

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak sleduji, že tento rok to začalo asi o 14 dní dřív. Tak nám to končně pěkně začíná.
Všem bambusářům - ať Vám to pěkně roste.

18

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak leze ven Bashania Q. a F., fargesia rufa, robusta, Viking, Pillar, sasa kurilensis, Ph. Arcana Luteosulcata, Ph. Parvifolia, Atrovaginata., aureosulcaty nic (jen harbin inversa), bissetii a vivaxy zatim nic (a to bissetii byl vetsinou mezi prvnima)

19 Naposledy upravil: Jirkas (16.04.2016 19:57:44)

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak u mě zatím jen harbin inversa jeden výhonek, vysazeno minulý rok. Atrovaginata, Alpina,Bissetii zatím nic. Ještě mám vivax taky vysazen minulý rok ale ten asi kompletně vymrznul. To málo co obrašilo tak než se list úplně rozvinul tak už byl z poloviny uschlej, nevím co s tím? Pohnojeno je, voda tomu taky nechybí. Asi budu muset k Rezlovi pro další kousek. Ještě chci pořídit nějaké fargesie.

20

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

tento rok u mna omnoho skor zacal Ph. A. spectabilis, som nasiel uz cca 20 vyhonkov, zatial vzdy zacinal az prvy majovy tyzden.

21

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Jirkas napsal:

Ještě mám vivax taky vysazen minulý rok ale ten asi kompletně vymrznul. To málo co obrašilo tak než se list úplně rozvinul tak už byl z poloviny uschlej, nevím co s tím? Pohnojeno je, voda tomu taky nechybí. Asi budu muset k Rezlovi pro další kousek. Ještě chci pořídit nějaké fargesie.


Ještě je brzo to řešit. Na mém omrzly listy na loňských výhonech a začínají teprve teď růst nové. Zima nebyla zlá, tak je šance že ti obrazí.


Jinak u mě zatím klasicky nic ještě nevyráží.

22

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Jirkas napsal:

Tak dnes jsem našel první výhonek u Aureosulcata Harbin inversa tak 10 cm. Akorát nevím jak vložit obrázek
Jirka


Obrázek pošli na wufeng@bambusy.info a já ho sem přidám.

23

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Dva začátečnické dotazy:

Když mám zasazené loňské odkopky, tak začnou letos vyhánět nové výhonky později, než kdyby byly rostliny už rok v zemi?

Kdy začínají růst nové listy na loňských (případně starších) výhoncích?

24

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Jestli je to myšleno, že teď na jaře byly zasazeny loňské odkopky, pak vyrazí pravděpodobně později. Jestli už jsou v zemi od loňska, měly by vyrazit stejně jako u starších rostlin.

Nové listy vyrůstají dle lokality a druhu. V téhle době by už měly ale být vidět rašící pupeny.

Navštívil jsem teď pár lokalit s bambusy v Praze (Botanická zahrada, Dendrologická zahrada  apod.) a nikde, stejně jako u mě, nic nevyhání nové výhony. Zajímavé, že Praha je oproti jiným lokalitám takhle zpožděná.