37

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Včera asi moc nemrzlo, jen jedno hokaido má spálené listy, tak to snad bambus přežije, ale co dnes? Protože dvoumetrové výhonky už nepřikryji. Jak jste na to vy?

38

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

plzeň včera ráno 9°C a dnes 7°C, takže v pohodě.

39

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak nakonec bylo 5°C (Česká Lípa), ale v předpovědi byly 3°C. Zítra vidím 6°C, tak už to bude OK

40

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Já se včera taky díval na plusovou předpověď. A dnes ráno škrábal sklo na autě...

41

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Neviete niekto v ktorom case pusta Fargesia demissa Gerry nove vyhonky? Ma tu niekto tento druh?
Vysadzal som minuly rok, ale toto je prva jar u mna. Zatial ani stopa po ziadnom vyhonku.

42

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak už mi rostou nové výhonky Phyll parvifolie a concava.
Takže všechny mnou pěstované bambusy mají výhonky venku.

43

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

já už čekám jen na atrovaginatu

44

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

martin.pa napsal:

Neviete niekto v ktorom case pusta Fargesia demissa Gerry nove vyhonky? Ma tu niekto tento druh?
Vysadzal som minuly rok, ale toto je prva jar u mna. Zatial ani stopa po ziadnom vyhonku.

Zatím je ještě čas, moje také zatím ještě nic nemá a je v zemi třetím rokem.

U spousty dalších druhů taky ještě čekám, u mě to teprve naplno vypukne v červnu. Jsem zvědav, jestli bude něco silnější než loni. To byla skvělá sezóna, tak uvidíme jestli něco překvapí. Zatím se mi to zdá slabší, ale uvidíme.

45 Naposledy upravil: davor (28.05.2016 08:19:58)

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Ve St vylezla i nigra, která přežila zimu kupodivu nejlíp ze všech bambusů, téměř bez poškození. Takže mám všech osm druhů venku, teď jen sledovat, kam až vyrostou...

Phyllostachys nigra výhonek 2016

46

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

i u mě nigra přežila nejlíp a má pěkně silný stébla. dnes ráno jsem taky objevil první špičky u atrovaginaty, takže už mám venku vše.

47

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Ahoj,z mych asi triceti druhu nejlip prezila zimu taky Nigra a pigmeus minimus.jinac vsechny ostatni maji omrzlý vršky.Kromě par nizkych druhu a nigry mam vse venku . zatim jedou jako blazen,některy i 25cm za den(vivax,biseti ,nuda).
Kdyby někdo prodal Fargesi Bashany.Okli Trutnova či Hradce Kralove.

48

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Mě to teď po bouřce taky pěkně povyskočilo alespoň on 15cm zas den, teď jsem někde u 4m. (Bashania fargesia)