25

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak jsem konečně něco objevil. Phyllostachys aureosulcata USA a Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa už nesměle vysouvají první výhonky.

26

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak jsem za celou zimu neměl žádné poškození a teď jsem zvědavý co s novýma stébly udělá ranní mrazík.
26.4.  -3 C, 28 a 29 také byla ráno také námraza. Mám po meruňkách, zmrzlé všechny listy na jedlém kaštanu, ořechu a vinné révě + další poškození na jiných rostlinách.
Na výhonkách zatím nic nevidím, ale až čas ukáže. takový konec dubna nepamatuji.

27

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

tak u mě leze jenom phyllostachys aureosulcata aureocaulis. špičky jsem přikryl posečenou trávou, tak jsem zvědavej. včera ráno -2 plzeň dnes na nule a jinovatka na trávě. je sucho zalejvám a hnojim.

28

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Mam vyhonky komplet vyzmrzle u Rufy a Robusty.

29

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak mě zhruba 40 cm výhonek u  Harbin Inversa umrzl,  dnes jsem tam našel 4 nové. U Bissetii mi umrzl jeden cca 20 cm, dnes už mám 5 nových. Aplina a Atrovaginata nic, no a jak jsem psal výše vivax sazenice z nimulého roku je opravdu mrtvá totálně. Pomohly mu ještě ty mrazy z minulého týdne tak  že musím zajet koupit novou.

30

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak už to nesměle začíná i u nás. Hlásím první výhonky u Sasa palmata a Phyllostachys aureosulcata spectabilis.

31

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak bissetii 9 výhonků cca 3 až 10 cm,harbin inversa 11 velikostně taky taky tak, alpina vůbec nic a atrovaginata zasazená před dvěma lety zatím taky nic.

32

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Mám jen dva druhy Bashania-fargesii - teď jsou nevětší výhonky po prsa, vypadá to letos na pořádný klacky. Některé výhonky přestaly růst takže asi zmrzly. Phy. a. spectabilis. jsem před měsícem musel přesadil tak snad přežije. Doufám že už nebude mrznout.

33

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

prikladam aj foto spectabilisu, zatial najvacsi vyhonok ma 50cm, vacsina este len startuje.
podla hrubky vyhonkov tento rok asi narast vo vyske oproti minulemu roku moc nebude. Minuly rok som mal narast o nieco viac ako 1m, na konecnu vysku okolo 3,5m

bambus

34

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

Tak jsem už viděl nové výhonky u Phyll. atrovaginaty.

35

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

V minulých dnech vylezl Phyllostachys aureosulcata spectabilis

Phyllostachys aureosulcata spectabilis výhonky 2016

a Phyllostachys aureosulcata aureocaulis.

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis výhonky 2016

Dnes se probudila i Phyllostachys atrovaginata.

Phyllostachys atrovaginata výhonky 2016

Teď už čekám jen na nigru.

36

Re: Jaro 2016 - nove vyhonky

už u mě leze nigra, parvifolia