37

Re: Kolko mam zobrat?

Tak a je objednane smile Pepa, zatial si sam, kto chce poslat semienka, aspon neviem, ze by este niekto chcel.. v pondelok / utorok by uz mali byt, dal som express postu smile a verim, ze ma maju aj radi trosku, tak snad to bude tak skoro, ako to len pojde.. uz sa neviem dockat, dalsie experimenty, vsetko! Asi si naozaj urobim stranku o tom..

exoticke druhy bambusov

38

Re: Kolko mam zobrat?

to vrlka: Tady se muzete podivat na budovani moji bariery.

http://forum.bambusy.info/post/2616/#p2616
http://forum.bambusy.info/post/2565/#p2565

39

Re: Kolko mam zobrat?

Danny napsal:

didanek 250 Kc je priblizne 10 EUR, mozeme to dat na sumu 10 EUR teda? ak ano, tak mi napis a ja ti napisem, co asi by som ti poslal a kolko.. ja som totiz povodne myslel, ze zoberiem viac semien, ale ako sa zda, tak to robit nebudem a urobim to tak, ze vam poposielam zo svojich. tu o to totiz neni az taky velky zaujem a keby bol, tak lahko doobjedname, tam by nemal byt problem..

predbezne 10 EUR = 25 semien P. pubescens, 5 semien Lako, 5 semien Vulgaris, 10 semien arundinacea a giganteus neviem presne povedat, bud 5, alebo 10.. ale hovorim, to je len PREDBEZNE... moze byt zhruba tak?

ahoj, našel jsem celkem 6 euro v mincích, které jsou mi momentálně k ničemu. tak by se mi na seminka použít daly když to chceš v eurech;) mám zájem především o pubescens a dendrocalamus giganteus asi po 10kusech. a kdyby náhodou byly semínka Phyllostachys heteroclada tak aspon 5-6ks.  neni nutno ale od ostatnich tak po 2 semínkách ale těchto více netřeba.

40

Re: Kolko mam zobrat?

Danny napsal:

Tak a je objednane smile Pepa, zatial si sam, kto chce poslat semienka, aspon neviem, ze by este niekto chcel.. v pondelok / utorok by uz mali byt, dal som express postu smile a verim, ze ma maju aj radi trosku, tak snad to bude tak skoro, ako to len pojde.. uz sa neviem dockat, dalsie experimenty, vsetko! Asi si naozaj urobim stranku o tom..

asi jsem přišel pozdě koukám

41

Re: Kolko mam zobrat?

didanek - neprisiel si neskoro, v pohode.. pubescens ti dam, ale neviem ci budem moct dat az 10 giganteusu.. mam sam iba 50 a este mam posielat vam, 40 som chcel sadit sad uvidim este, ok?

exoticke druhy bambusov

42

Re: Kolko mam zobrat?

Danny napsal:

didanek - neprisiel si neskoro, v pohode.. pubescens ti dam, ale neviem ci budem moct dat az 10 giganteusu.. mam sam iba 50 a este mam posielat vam, 40 som chcel sadit sad uvidim este, ok?

giganteusu asi ani tolik být nemusí, tak pošleš třeba 3-4 pěkný, životaschopný semínka, aby mi nakonec zůstaly aspon dvě až tři pěkné rostlinky wink jednu až dvě chci do interieru a druhou víceméně na experimentování.

nejvíc chci moso smile

43

Re: Kolko mam zobrat?

stejne mám poslední dobou pocit že chci kupovat větší, dobře zakořeněné a silné rostliny, podle mne se tak dají doslova koupit roky života čekání na něco. semínka víceméně jsou na experimentování, bez jakékoliv záruky že z nich někdy něco bude. pro radost že to roste a tak jesli mi někdo rozumí co myslím. prostě nelpět na výsledku a radovat se z toho co je v tento okamžik, ale pokud chci veliké bambusové houštiny, musím sáhnout hlouběji do kapsy a udělat si radost velikou rostlinou...

44

Re: Kolko mam zobrat?

Viem presne o com pises.. ale ja pestujem zo semienka IBA exoticke druhy a to s jednym zamerom - chcem ich "donutit" prisposobit sa nasim podmienkam bez ohladu na to, kolko to bude trvat smile

exoticke druhy bambusov

45

Re: Kolko mam zobrat?

Danny napsal:

Viem presne o com pises.. ale ja pestujem zo semienka IBA exoticke druhy a to s jednym zamerom - chcem ich "donutit" prisposobit sa nasim podmienkam bez ohladu na to, kolko to bude trvat smile

asi tak nějak, jen je nechci nijak nutit ale spíše je motivovat k růstu, aby sami chtěli wink je to jako s lidma, můžeš je donutit dělat co nechtějí třeba násilím nebo zákonama... jako to dělá stát. nebo jim dát co si přejí, a oni pak rádi udělají co chceš ty... ale vím že to tak myslíš, jen jsi to napsal takhle wink

46

Re: Kolko mam zobrat?

toto je na dlhu rec. ja som sa rozhodol bambusy nutit smile a to preto, ze keby som im dal co chcu, stale by chceli viac a viac big_smile su to chamtive rastliny, tento "blok" z nich idem odburat.. bambus sa da totizto "oklamat".. vyrastie semienko, zacne klicit.. vyrastie prva rastlinka, potom druha... Tie male rastilnky zmapuju okolie, zdetekuju vzduch, akoby zistovali, ci maju dobre podmienky, alebo nie.. a ak maju, tak zacnu zrazu ras velikanske bambusy.. a potom uz to ide samo, ako automat.. a prave toto idem urobit. budem ich klamat az kym sa nedaju oklamat a potom maju smolu big_smile

...snad si to pochopil... big_smile big_smile (hrozne pisem, uz je vela hodin..)

exoticke druhy bambusov

47

Re: Kolko mam zobrat?

Ahoj Danny, tak mi taky asi pozdě došlo, že bych ráda zkusila něco z té exotiky. Kdyby to šlo, a bylo ještě z čeho, tak bych taky měla zájem asi tak o tři semínka Giganteusu a 3semínka Lako. Ale jak říkám, pokud bude z čeho a nebude ti chybět. Dík.

48

Re: Kolko mam zobrat?

Urobime to takto: VSETCI, kto chcete nejake semienka, napiste mi vasu adresu presnu na mail (the.creart@gmail.com) a napiste tam aj priblizne kolko coho by ste chceli.. o cene sa nebudeme bavit a ak vobec, tak az ked vam semienka dorazia, ok? poslete mi, co si podla vas zasluzim big_smile big_smile no takze cakam na vase adresy..

exoticke druhy bambusov