85

Re: Kolko mam zobrat?

U mě zatím stav beze změny. Vylezlo mi 6 rostlinek D. giganteus a 2 rostlinky B. vulgaris. Rostlinky pěkně rostou. Zatím se mi ale ještě neprobudily k životu B. lako a Ph. pubescens. Nevím, jestli jim mám nějak zvyšovat teplotu. Mám je na vyseté na zasklené lodžii. Kam jste umístili semena vy? Danny do akvárka a vrlka taky?

86

Re: Kolko mam zobrat?

Pepa - nenechaj ich vystavovat prilis velkym zmenam teploty a inak ich nechaj tak.. niekedy klicenie trva dlho, az 4 tyzdne, niekedy az 6.. mne niektore lezu az teraz, arundinacea zatial vobec nic.. hlavne nech nestoja vo vode, semienka su nachylne potom zhnit.. potrebuju vlhko, ale nie mokro, to je rozdiel..

vrlka - stahovanie rastlin je dost velke minus u ich rastu. rastliny maju radi stale prostredie, ved nohy nemaju, takze kde narastu, tam vyrastu a tam aj zakapu smile mne ten eukalyptus vyrastol asi za 5 dni na cca 5 az 8 cm a potom spadol a zhnil sad a tie co mam v kvetinaci doma su asi 6 cm asi 2 tyzdne.. skus im nechat stale prostredie, NEPRELIEVAT ich a cas..

exoticke druhy bambusov

87

Re: Kolko mam zobrat?

Taky jsem je dala do akvárka, asi 10cm vody, rošt z mega trávy, který jsem podepřela sklínkama od zavařeniny a klasické celoponorné akvaristické topítko 50Watů do 34stupňů, nahoru lexan, který nechávám asi tak z jedné pětiny oddělaný, jak bude rostlinek víc, tak to odkryju ještě víc, aby měly dostatek vzduchu. Je tam fakt sparno jak v tropech smile. Ale třeba Giganteus se tam škrábe pomalinku zatím jenom jeden, to je zajímavé.

Danny: tak to s tím přelíváním, na tom taky něco bude, kolikrát to zapomenu venku, když prší a trochu se mi to utopí. sad, doufám že toho už moc nezakape smile

88

Re: Kolko mam zobrat?

vrlka: ja to nechavam uplne zakryte. normalne, pomaly hermeticky uzavrete :D ani neviem, odkial beru vzduch :) ale asi 2 dni dozadu bolo 13 stupnov a strasne burky, vtedy, pri plnom vykurovani bolo v akvariu 25 stupnov. ale dnes som tam prisiel a v chate bolo 35,7ºC a v akvariu 42,1ºC tak iba pevne dufam, ze to prezili :D kurenie som uplne vypol, som zvedavy, kolko tam bude teplota zajtra.. tipujem tak 38ºC..

exoticke druhy bambusov

89 Naposledy upravil: didanek (10.08.2009 21:59:54)

Re: Kolko mam zobrat?

ahoj, zatim mi roste 1x dendrokalamusek gig. ale je nějaký pomalý. , 2x lako, 1 lako mi po 10cm uschla špička a přestal růst. dále 1x b.vulgaris ale taky roste pomalu. a ted se začali klubat dva p. enduliskové. lako roste nejrychleji. to je od didánka zatím vše smile fotky sem asi zatím nemá smysl dávat. jinak je nijak zvlášt nerozmazluju, žádný akvárka ani topeni wink jsou v pěkně venku v PET-láhvích a zalívám je pokusně bioinformační vodou. roll teoreticky, nevím jistě jestli to bude fungovat a jak... ale zkouším u nich zvýšit odolnost big_smile tedy podle výzkumů Dr. Masaru Emota - *Skrytá síla vody* by to mělo fungovat podle mého názoru i na rostliny. jestli ano, ukáže jen čas smile

90

Re: Kolko mam zobrat?

hmmm, dufam, ze tie PET flase maju naspodu diery, aby mala voda aj kadial odtekat, lebo to zasa bambusom neprospieva, ked hniju zaziva smile

exoticke druhy bambusov