25

Re: Kolko mam zobrat?

Čo sa týka Ph.pubescens:Ak ho dáte von,tak najskôr by som doporučil tak trojročnú rastlinku,mladý semenáčik by určite zimu neprežil.Na živý plot by som ho ale rozhodne nedal,len ako raritu niekde na chránené miesto do záhrady.Na živý plot je vhodný PH.humilis,bissetii,aureosulcata...Dokázu sa za rok rozrásť do strany 2-3 metre,takže moc sadeníc netreba.Do kúpelne by som dal skôr Bambusa oldhamii,alebo podobný druh.Ph.pubescens potrebuje vegetačný kľud cez zimu a vysoké teploty by mu zrejme nerobili dobre.

26 Naposledy upravil: Danny (17.06.2009 21:46:20)

Re: Kolko mam zobrat?

Takze moja posledna ponuka, zaujemcovia hlaste sa, nech to mame z krku! rozhodol som sa, ze to urobim nasledovne.. davam hromadnu cenu 40 EUR, ak sa na nu vyzbierate, tak posielam semienka, na vyber su tieto:

B. arundinacea - 3 az 10
B. lako - 3 az 5
B. vulgaris - 3 az 10
D. giganteus - 2 az 5
P. pubescens - 3 az 10

Napiste kolko Kc by ste dali a za co.. Klasicke davky su napisane v pocte semienok pri ich nazve.. Takze PRIKLAD:
250 Kc, 10 arundinacea, 5 lako, 10 vulgaris, 4 giganteus, 8 pubescens..

Ked to bude cca 40 EUR alebo cca 1100 Kc, semienka su vase.. Rozhodol som sa tak z dovodu, ze beriem mensie pocty, ako som povodne chcel, takze ich aj sam budem mat menej a su mi dost vzacne smile

Samozrejme, ak by niekto mal skutocny zaujem, da sa dohodnut..

Bambusom Zdar smile

exoticke druhy bambusov

27

Re: Kolko mam zobrat?

Já bych měl spíš zájem o rostlinky,bylo by možné si pak k tobě přijet např. pro Dendrocalamus giganteus?Díky

28

Re: Kolko mam zobrat?

ano, bolo by to mozne.. treba sa ozvat neskor, tak po pol roku, az roku smile ale bolo by to mozne..

exoticke druhy bambusov

29

Re: Kolko mam zobrat?

OK,určitě se ozvu a něco si u tebe zamluvím,aby na mě zbylo.

30

Re: Kolko mam zobrat?

tak si "zamluv" uz teraz smile ja uz mam 50 percent bambusov uz teraz zamluvenych, vies co bude, tak skus smile big_smile lebo inak to rozdam..

exoticke druhy bambusov

31

Re: Kolko mam zobrat?

Tak určitě bych chtěl Bambusa ventricosa,Bambusa lako a Dendrocalamus giganteus.Můžu s tím počítat?

32

Re: Kolko mam zobrat?

Ahoj Danny, máš dobré zdroje semen. Jak máš vymyšlenou platbu z ČR? Bankovní převod do zahraničí moje banka umí za 200 Kč za převod - moc se mi je nechce podporovat. Poslat bankovku v obálce? Měl bych zájem o Pubescens, Bambusa lako a dendrocalamus giganteus za taky cca 10 eur. Kolik kterých semen bys mi poslalod každého druhu?

33

Re: Kolko mam zobrat?

Tady http://cs.kpr.sk/wholesale.php píšou, že mají Bambusa arundinacea 81 € / kg semen, Dendrocalamus giganteus 87 € / kg semen a Dendrocalamus strictus 85 € / kg semen. To neřeší ale můj problém, že mi stačí od každého druhu jedna rostlinka. Zbytek semen - 0,9995 kg bych asi nevyužil...

34

Re: Kolko mam zobrat?

Pepa: to, kolko ti coho poslem sa odvija od toho, kolko ludi kolko coho bude chciet big_smile platba - zrejme len tak, ze posles bankovku v obalke, myslim, ze teraz to uz neni tak nebezpecne, ako niekedy.. Priblizne to ZATIAL vidim takto: pubescens - 20, lako - 8, Giganteus - 8.. ale zatial neviem este ako, no 10 EUR je moc vela na to, ze chces iba z 3 druhov, to by som ti z kazdeho musel dat viac semien a to nechcem, lebo som nebral ziadne naviac, rozumies.. skor ti dam tento pocet a za napr. 5 az 8 EUR, podla zaujmu a tak.. no nejak to vymyslime, verim, ze sa dohodneme, len mi aj ty sam musis povedat svoju predstavu, ja nechcem NIKOHO zdierat, tak povedz, kolko by si chcel coho..

LOL! prave som si dopozeral tu stranku! a nerozumiem tomu, maju tam, ze 1000 semien (1kg semien) big_smile tak to je co za blbost, to aby 1 semeno vazilo 1 gram a 1 semeno vazi mozno tak 0.1 gramu, ani to nie.. neviem, mozno im skusim zavolat, ale podla mna je v tom nejaky podfuk..

exoticke druhy bambusov

35

Re: Kolko mam zobrat?

Danny, taky se mi nezdá, že by semínka byla tak těžká (1 g). Asi je určující ta hmotnost - 1kg a dál semínka spíš nikdo počítat nebude. Zkus to, prosím, prověřit ten odkaz. Podle jejich stránek  to vypadá dobře. Pěkné stránky ale nejsou vše...
Co se týká semínek, tak bych si vzal ty 3 druhy. Množství kusů nechám na tobě, cenu pak přizpůsobíme.

36

Re: Kolko mam zobrat?

Pro posílání peněz se dá využít od České pošty bezpečnostní obálka, obálka je k zakoupení přímo na poště (cena obálky do 10Kč, poštovné do 40Kč - při posílání do 100 euro). Nevím ale jestli to funguje i z Čech na Slovensko, to by se chtělo zeptat.