61

Re: Fargesia Nitida

Já jsem zkoušel oba způsoby. Pár jsem jich zimoval doma a pár ve skleníku kde sice mrzne, ale málo. Ty doma byly na tom mnohem hůř. Takže chladné zimování je určitě lepší.

62

Re: Fargesia Nitida

fajn, dám je mezi okna. přesadil by jsi je před tím nebo je nechal tak jak vyklíčili jen v substrátu?

63 Naposledy upravil: heyoka (01.10.2007 12:41:41)

Re: Fargesia Nitida

mimochodem dvě sazeničky, mají bílé zabarvení, myslíš že to může věstit třeba nějaké budoucí panašování?

64

Re: Fargesia Nitida

Já bych je přesadil až na jaře. To bílé panašování u takhle malých je dost časté, ale do budoucna to moc neznamená. Většinou se časem ztrácí.

65

Re: Fargesia Nitida

fajn, za rady dik.

66

Re: Fargesia Nitida

zaslal heyoka: Semenáčky - měsíc po vysetí - dva panašované lze vidět dole vlevo a nahoře vpravo.

http://bambusy.info/img/uploaded/semenace-heyoka-01.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/semenace-heyoka-02.jpg

67 Naposledy upravil: heyoka (25.01.2008 12:08:43)

Re: Fargesia Nitida

tak už mi semenáčky vyhánějí nové výhonky a ty co jsou hodně vystaveny slunci barví stonky do červena... myslím že pomalu ale jistě můžeme začít zakládat subtropické zahrady, dnes mám na venkovním teploměru (tedy na slunci) 21°C (Praha) big_smile

68

Re: Fargesia Nitida

včera jsem byl v botanické v Troji, mají tam několik fargesií nastartovanejch na kvetení, kolik roků po sobě vůbec rostlina kvete než zajde úplně?

69

Re: Fargesia Nitida

Tak dva až tři roky. Ale možná to vydrží i dýl. Já už to nevydržel a po dvou letech hlavní trs vyhodil ale mám z něj ještě odkopek, kterej se ještě drží při životě dál.

70

Re: Fargesia Nitida

no protože píšeš že už kvetou od 1991. to už by pomalu měli s tím přestat, co?

71

Re: Fargesia Nitida

Ještě asi nějaký čas pokvetou. Fargesia murielae kvetla v rozmezí zhruba 20 let. Tak něco podobného bych čekal i u Fargesia nitida. Musí se vzít v úvahu, že ty v Evropě rozšířené jsou pěstované ze semen a pak teprve následně vegetativně množené. Čili ty semenáče můžou být různě načasované, takže na všechny to nepřijde ve stejnou dobu. Dost se třeba teď potvrdilo, že Fargesia nitida Anceps a Fargesia nitida Nymphemburg jsou stejný kultivar. Mě loni začal kvést kultivar Fargesia nitida Anceps a ve stejnou dobu začal u J. Kocourka kvést kultivar Fargesia nitida Nymphemburg. Doufám, že z nich budou nějaká semena a tenhle úzkolistý kultivar se podaří znovu získat. Na mé rostlině je to zatím bída. Moc se jí nechce semena tvořit. Ale ještě znovu některé větve nakvétají, tak doufám, že aspoň pár semen získám.

72

Re: Fargesia Nitida

a kdy jsou semena zralá? červenec, srpen, musejí vyloženě vypadávat na zem?