49

Re: Fargesia Nitida

Myslím že čím dříve se zaseje tímodolnější budou rostlinky na zimu.Bambusy rostou v různých časových pásmech a tak by to nemněl být problém.Zrovna u Fargesia Nitrida se mi stratifikace zrovna moc neosvědčila.
Klíčivost semen prudce klesla.asi na 5 procent.I když je fakt že bambusy jsou co se týká klíčení strašně variabilní a nevyzpytatelné.Proto vyévat vysévat a občas něco vysét jen tak pro jistotu.

Bambusům Zdar

50

Re: Fargesia Nitida

Tak se mi další trsy chystají vykvést. Už to čeká i mou Fargesia nitida Anceps. V Holandsku jsem viděl nakvetlé Fargesia nitida Nymphenburg. Takže pozor na to, třeba tento kultivar ještě prodávají v zahradnictví Diké u Turnova. Nekupovat!

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-podzim-v-kvetu-01.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-podzim-v-kvetu-02.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-podzim-v-kvetu-03.jpg

51

Re: Fargesia Nitida

wufengu, tak semínka fargesií, co mám od tebe, začínají klíčit. je to přesně 14 dní co jsem je vysel. zatím jich je pár ale věřím, že ještě další přibudou a vylezou.

52

Re: Fargesia Nitida

To jsem rád, že lezou. Přecijen už jsou starší, tak aspoň něco.

53

Re: Fargesia Nitida

Wufengu, tobe kvetlo asi vic kultivaru dohromady? ma to spojitost s tim ze muze vzniknout novy kultivar? treba fargesia nitida wufeng?:+)

54

Re: Fargesia Nitida

big_smile big_smile jaaaaj, srandisti big_smile

exoticke druhy bambusov

55

Re: Fargesia Nitida

Ty semena jsou z "normální" Fargesia nitida. Kultivar Fargesia nitida Anceps mi částečně vykvetl letos, ale žádná semena jsem nenašel. Pokud jde o budoucnost, tak určitě se vyrojí množství nových kultivarů. Když se podíváte na situaci kolem Fargesia murielae, tak něco podobného bych čekal, že se časem vytvoří i kolem Fargesia nitida.

Pokud se někomu podaří vypěstovat nějaký zajímavý kultivar, určitě to bude úspěch. Doufám, že pak uděláme nějakou výměnu.

56

Re: Fargesia Nitida

jasně, jsem pro. všechno vyměnit, ať to roste všude. smile

57

Re: Fargesia Nitida

měl bych dotaz. semínka od wufenga klíčí vesele dál, je to dobrý, jen se trochu objevila plíseň, asi jsem to měl přemokřený, tak jsem přestal tolik mlžit. mám je před zimou ještě přesadit? nebo radši jen přisypat zeminu? byly vysety do klíčícího substrátu. poradíte? dikes

58

Re: Fargesia Nitida

4Danny: ahoj, ty jsi minulý rok měl semenáčky vysetý zhruba ve stejnou dobu, jako já letos. jak ti potom přežili zimu?

59

Re: Fargesia Nitida

hmmm, no ja som ich mal normalne vnutri (interier) a im staci aj tmavsie prostredie a sli strasne slabo a pomaly a ked zacali vonku teploty tak okolo tych 12 stupnov som ich supol na balkon a do jesene sa rozrastli, teraz je to horsie - su vacsie a potom, co som ich dal dovnutra viac kapuuu sad

exoticke druhy bambusov

60 Naposledy upravil: heyoka (01.10.2007 10:24:17)

Re: Fargesia Nitida

4Danny: sorry ale nepochopil jsem, jestli jsi je dal po vykliceni na zimu na nejake chladnejsi misto nebo jsi je měl celou zimu doma při pokojové teplotě adal je ven až na jaře, já uvažuju, že je na zimu dám mezi okna, máme špaletové, takže se tam v pohodě vejdou. velké teplo tam mít nebudou, ale mráz taky ne, a budou na světle. a proč je teď dáváš dovnitř? už jsou rok starý, to už by jsi je mohl mít venku(?).