85

Re: Fargesia Nitida

Neustále bojuji s nedostatkem místa. Tyhle jsem vysadil teprve nedávno ven. Jsou na poloslunném místě. Počítám s tím, že tak dva roky musí vydržet tady a pak je chci přesadit do Liberce.

86

Re: Fargesia Nitida

Chápu. Oběma našim rodičům jsme zabambusili zahrady, takže s přítelkyní plánujem koupit větší kus půdy cca 2ha (pro začátek smile Nebude to čistě bambusová záležitost, nechceme vytvářet další monokulturu, ale bambusy tam budou mít nezastupitelný podíl. V podstatě se bude jednat o "řízenou" džungli.

87

Re: Fargesia Nitida

wufeng napsal:

Ještě asi nějaký čas pokvetou. Fargesia murielae kvetla v rozmezí zhruba 20 let. Tak něco podobného bych čekal i u Fargesia nitida. Musí se vzít v úvahu, že ty v Evropě rozšířené jsou pěstované ze semen a pak teprve následně vegetativně množené. Čili ty semenáče můžou být různě načasované, takže na všechny to nepřijde ve stejnou dobu. Dost se třeba teď potvrdilo, že Fargesia nitida Anceps a Fargesia nitida Nymphemburg jsou stejný kultivar. Mě loni začal kvést kultivar Fargesia nitida Anceps a ve stejnou dobu začal u J. Kocourka kvést kultivar Fargesia nitida Nymphemburg. Doufám, že z nich budou nějaká semena a tenhle úzkolistý kultivar se podaří znovu získat. Na mé rostlině je to zatím bída. Moc se jí nechce semena tvořit. Ale ještě znovu některé větve nakvétají, tak doufám, že aspoň pár semen získám.

chtěl jsem se zeptat, jestli by jste náhodou neměl ještě nějaké zapomenuté semímka někde v lednici wink nebo i jiné. děkuji

88

Re: Fargesia Nitida

potřebuji zabambusit cca 90x1 metrů délkových, tedy něco jako živý plot. letos jsme tam dali slunečnice, ale není to až taková sláva jak jsem očekával, ale bambus myslím by za pár let moje očekávání splnil na 1* wink do té doby budou muset slunečnice stačit

89

Re: Fargesia Nitida

mimochodem, napadlo mne, jestli by šlo nějak nasměrovat ten oddenek u Phyllostachysů aby šel tam kam chci, nebo se to ovlivnit nedá, případně jestli například jde vykopat a zakopat správným směrem wink

myslím třeba aby šel rovně a dělal mi plot big_smile viděl jsem na netu několikametrové výběžky, ze kterých lezly ty výhonky...

90

Re: Fargesia Nitida

Částečně to jde. Pokud si člověk dá pozor a neulomí je, tak se nasměrovat dají. Co se týče semen, tak momentálně už žádné nemám. Snad se něco urodí v létě.

91

Re: Fargesia Nitida

hmm... neutral díky za odpověď   smile ... a ještě mne napadá, jde například nějak natvarovat výhonek? tedy myslím že kdybych potřeboval bambusovou tyč určitého tvaru, jestli bych mohl natvarovat výhonek, a pak pár let počkat a pak z toho jen udělat například trakař  big_smile wink

92

Re: Fargesia Nitida

bambusova tyc jde myslim za vlhka a horka ohybat...

93

Re: Fargesia Nitida

nemyslel jsem dodatečné ohýbání za horka, myslím že je to zdlouhavé a zbytečně nákladné.(viděl jsem video o ohýbání wink ) ale tvarování při růstu. ale asi to nepůjde, leda že by se to ohlo samo jako to některé bambusy dělají. myslím něco jako tvarování za pomocí drátu jako to dělají bonsajáři smile ale bambus tuším funguje jinak než obyčejný strom. neutral  roll

94

Re: Fargesia Nitida

Do určité míry to jde. Musí se citlivě. Já takhle narovnávám stébla, která rostou křivě.

95

Re: Fargesia Nitida

jak se to vlastně stane že narůstají křivé? je to tím že jsou slabé? nebo čím?

96

Re: Fargesia Nitida

Když jsou ve stínu tak se táhnou na světlo. Tak je vyvazuju, aby se srovnaly.