1

Téma: Fargesia Nitida

Dnes jsem zasadil prvních 15 semen Fargesia Nitida.
Byly asi 10 hodin v teplé vodě a pak zasazeny do zcela mokrého substrátu.
Zítra budu pokračovat s dalšími semeny.
Uvidíme jak se budou vyvíjet nafotíme.

Bambusům Zdar

2

Re: Fargesia Nitida

nechcem sa akosi miesat do toho, ale myslim, ze substrat by mal byt vlhky a nije mokry.. ..mne tak par semien zhnilo:(

exoticke druhy bambusov

3

Re: Fargesia Nitida

Dany jiný jsem včera neměl než mokrý substrát.
dnes jsem zasadil ndalších asi sto semem do vlkého substrátu.
Použil jsem na to výsevní skleník.
pokud nějaké to semínko nevzejde není problém,mám místo tak asi na 100 až 150
trsů,pokud mi vzejdou semena z 50 procent budu spokojen chtěl bych jimi osázet asi 80 čtverečních metrů .

Bambusům Zdar

4

Re: Fargesia Nitida

Celkom slusne.. Ja skor tie exotickejsie. Mozem sa opytat, odkial ste kupovali tolko semien? Steci ci od firmy, alebo sukromnika... A jasne, tak uz chapem s tym substratom, len mi to neslo do hlavy:) Tak nech sa vam dari! Ja sa snazim o dokumentaciu semie, ktore som sadil, tak potom mozte dodat (ak sa vam bude chciet) take informacie, ako: percento klicivosti, cas, mozete aj ake take fotky a zhruba co a ako a mozem to potom pridat na web... Uz mam okrem svojich este kamosove, tak sa teraz sustredim v podstate len na semena bambusov.....

exoticke druhy bambusov

5

Re: Fargesia Nitida

Mě by taky zajímalo, kde se dájí objednat semena, je to lákavé si některé druhy bam. vypěstovat od semínka. Bohužel jazykově nejsem na tom dobře a žádné české prodejce semen jsem na inter. nenašel.

6

Re: Fargesia Nitida

Myslím, že Pavel Rezl prodává semena Fargesia nitida. Mrkni na www.bambusarium.cz a díky za fota.

7

Re: Fargesia Nitida

Dnes mi vyklíčilitři kousky Fargesia Nitida a dofám že se další objeví později.
Třetí dávku semen jsem  z poloviny stratifikoval a vysel současně obě poloviny.
Uvidím jaký bude výsledek.Zatím je klíčivost dost mizerná.

Bambusům Zdar

8

Re: Fargesia Nitida

Mám dva dotazy na zkušenější pěstitelek ohledně úhynu FN:
Letos začíná vykvétat (i když zatím nijak silně, některé výhonky se zdají být květuprosté, na některých budou evidentně květy).
1. Mám počítat s tím, že uhyne a shánět jinou Fargesii, nebo mám doufat, že to vydrží?
2. Má cenu ji seříznout, aby se květením nevysílila?  Dá se takto "oklamat" nebo si svůj cyklus musí přejít kompletně?   

Díky za rady!

9

Re: Fargesia Nitida

Podle všech dostupných informací nemá cenu jakýmkoli způsobem se pokoušet Fargesia nitida zachránit. Vždy po odkvětu hyne.

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-kvet-07.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-kvet-08.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Fargesia-nitida-kvet-09.jpg

10

Re: Fargesia Nitida

sad  Diky za radu, i kdyz neni vesela...a to ji mam jen dva roky... byl to muj prvni bambus - to jsem si jeste nemyslel, ze bude mit dalsi maly brasky smile 

No abych se poohledl po jine Fargesii. Jeste se musim rozmyslel , jestli to bude opet Nitida (bohuzel je to misto docela na vypalu a v lete mela zkroucene listky] nebo jestli zvolim jinou.

11

Re: Fargesia Nitida

Mě to taky mrzí, že mi vykvetla. Mám z ní vysázenej živej plot na chatě a teď  na mě budou koukat pár let sousedi než tam vyrostou nový sazenice. Pokud tam nemáš moc mrazy v zimě, zkus druh Fargesia robusta. Na slunci roste slušně a listy nestáčí.

12

Re: Fargesia Nitida

Wufeng: To tedy upřímnou soustrast dokazu si predstavit ty pocity...  Jinak díky za tip, na FR jsem uz pokukoval, takze je asi rozhodnuto smile
Kdyz jsem kupoval u p. Rezla vloni bambusy, rikal, ze na zivy plot je optimalni Bashania qingchengshanensis. Jenom ji chce trochu ohlidat, prece jen je vybezkata.
Krome bambusu mam v oblib taky traviny rodu Miscanthus. Mam jich nekolik druhu. Je to dalasi takova lahudka. Je to zrejme tim, ze mam nove zalozenou zahradu a chci neco rychle rostouciho smile
nejmohutnejsi je rozhodne Miscanthus floridulus. Proti sousedum by rozhodne stacil. Ryhle se rozrusta a dorusta cca 2-3m. Nepokryta plocha zustane jen duben-kveten (nez po seriznuti naroste), protoze vydrzi (a je efektni)  i pres zimu.