13 Naposledy upravil: Lime (10.05.2006 20:16:56)

Re: Fargesia Nitida

Vim, ze uz je to mimo tema tehle diskuse, ale neodpustim si to.. smile

http://www.pbs.org/perennialgardener/20 … nthus.html
http://home.swipnet.se/Tsunami_Koi/bambu_gras.htm
http://www.broadmeadnursery.com/giga.htm

14

Re: Fargesia Nitida

Traviny mám taky moc rád, ale jsem silnej alergik, takže mi nedělá moc dobře když kvetou. Radši zůstanu u bambusů. Pěstuji třeba Arundo donax, to je taky velkej druh. Chtěl bych jeho panašovanou formu Arundo donax Variegata. Kdyby měl někdo sazeničku, rád vyměním za druhy co mám v nabídce.

15 Naposledy upravil: Lime (13.05.2006 22:56:19)

Re: Fargesia Nitida

Arundo donax budu mit letos druhym rokem, jsem zvedavy, jak si povede. Uz jsou venku 3, cca 15cm stebla. Jinak zmineny Misc. Floridulus nekvete... a letos zatim jede jako divy smile
PS: Zminena panosovana forma je pry v nasich podminkach velmi choulostiva, a zrejme by nemusela prezit zimu...

16

Re: Fargesia Nitida

Já mám Arundo donax 4 roky a zatím dorůstá kolem 2,5 metru. Ale letos se zatím neprobudil, tak doufám, že neumrzl. Tu panašovanou formu jsem viděl v Praze - Zbraslavi v jedné zahradě. Byl to trs v průměru 1,5 metru a výška kolem 2 metrů. Vypadal opravdu nádherně. Pokud se na zimu zamulčuje, tak doufám že vydrží.

17

Re: Fargesia Nitida

Ja ho mam cca 1m od domu na JZ strane, takze je tam relativne teplo. A zrejme tam puda nepromrzla zdaleka tak jako jinde v zahrade. Proto mozna prezil. Vcera vystrcil dalsi dve spicky. Zkusim zaslat fotky - jen mam porad problem s jejich publikovanim... takze asi zase vyuziju mail.

18

Re: Fargesia Nitida

V Liberci v botanické zahradě mají ve skleníku tak odhaduji 5 metrové Arundo donax a Arundo donax Variegata. Mám někde doma fotky, tak jestli je najdu, šoupnu je sem.

Lime napsal:

Zkusim zaslat fotky - jen mam porad problem s jejich publikovanim... takze asi zase vyuziju mail.

Klidně fotky posílej na email. Místa na serveru je zatím dost, takže bez problému je tam můžu pověsit.

19

Re: Fargesia Nitida

OK, asi to pak bude chtit zalozit téma "Traviny"

20

Re: Fargesia Nitida

Taky bych byl pro. Nějaký další zájemce? Zdravím K.

21

Re: Fargesia Nitida

Ahojky.Opět jsem v republice,tak píšu pznatky.Také mi vyvetla Fragesia na starém stanovišti.Rád bych věděl asi za jak dlouho sklízet semínka zdá se že se slibně vyvíjejí jsou sice ještě mléčná ale plná kdo ví napište.
Semenáčky se slibně vyvíjejí.Ale mám pocit že nesnáší příliš přesazování,nebo je chyba u mně.
Většina přesazených semenáčků Fragesijí mi uhynula.A to byly ve velkosti 15 cm a měli už dva stvoly.
Tak nevím. Mějte se.

Bambusům Zdar

22

Re: Fargesia Nitida

Velmi dlho som nad tym rozmyslal, ale nakoniec sa to zo mna vydralo - kto by bol ochotny mi poslat cca 50 semien fargesie nithida za 50 KC? Alebo zadara, ak by som platil postovne? Lebo som myslel, ze sa k nim lahko dostanem - cez kamaratov - skusal som, vsetko rozdali:(

Dik dik...

exoticke druhy bambusov

23

Re: Fargesia Nitida

Sklidil jsem nějaká semena před 14 dny, tak mi pošli adresu na email. Pošlu ti je, ale zjisti kolik stojí dopis z Čech na Slovensko ať nemusim na poštu. Nemám je vyzkoušené. Ještě jsem je nestihl zasadit. Ale snad budou dobře klíčit.

24

Re: Fargesia Nitida

Fajne, diky moc, tak ja sa na to opytam, potom, ked budem mat zistene veci sa teda dohodneme uz caz mail, ok? Diky este raz!

exoticke druhy bambusov