49

Re: Nové výhonky 2021

zaslal Jirka:

Phyllostachys aureosulcata spectabilis - nejsilnější stéblo průměr 3,9cm

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


Už rostou i Phyllostachys atrovaginata a concava, ale ještě nejdou moc vidět.

50

Re: Nové výhonky 2021

To je nádhera a můj sen. Jak starý je ten porost?

51

Re: Nové výhonky 2021

A ještě jeden dotaz. Jak se vypořádáváte s trávou v bamusech?

52 Naposledy upravil: Jirka (16.06.2021 19:49:43)

Re: Nové výhonky 2021

Phyll. aure. spetabilis pěstuji od roku 2005. Prvně jsem jej měl cca o pár metrů vedle, ale sám se přestěhoval a pak jsem mu udělal ohrádku z folie proti dalšímu stěhování.
Tráva z bambusu - jedině ručně, žádné nářadí se tam nevejde, co jde vezmu křovinořezem. Naštěstí si dcera chce přivydělat, tak tu ruční práci dělá ona, bere to každý rok jako brigádu, že se stará o bambusy. Jinak dnes jsem s tohoto porostu vyřezal cca 30 slabších nových stébel a k tomu cca 20 starých, které se různě naklánějí. Další probírku provedu až budou narostené všechny nové stébla.

53

Re: Nové výhonky 2021

Tak to je opravdu nádhera. Smekám... Nemá to nejvyšší stéblo vyčnívající nad ostatní přes 6m?

54 Naposledy upravil: Jirka (21.06.2021 00:13:21)

Re: Nové výhonky 2021

Neměřil jsem, ale rostlina již 6m měla. Dcera na fotce je schválně, aby vynikla výška rostliny.:) a smile

55

Re: Nové výhonky 2021

zaslal paul87:

Phyllostachys iridescens heterochroma nová stébla

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

56

Re: Nové výhonky 2021

Už se moc pěkně vybarvuje. Zajímavé, že potřebuje čas a nejdříve dává jen zelená stébla.

57

Re: Nové výhonky 2021

Tak teprve tento týden začaly konečně vylézat i atrovaginata a parvifolia. Letos asi nejpozději, co pamatuju.

58

Re: Nové výhonky 2021

wufeng napsal:

Už se moc pěkně vybarvuje. Zajímavé, že potřebuje čas a nejdříve dává jen zelená stébla.

Ano to mas pravdu ,po přesazení a v prvním roce nebo když je nedostatek vody tak dělá stébla zelená .
Ale letos mě hodne překvapila ta tyrkysová barva pod kolenky ,opravdu krásná kombinace modré, zelene a žluté barvy.
Opravdu mě tento bambus hodně zaujal vitalitou ,barevnou pestrosti a celkem i odolnosti  :-)
Asi mu dam ještě další prostor na jiném pozemku .

59

Re: Nové výhonky 2021

Orangutan napsal:

Tak teprve tento týden začaly konečně vylézat i atrovaginata a parvifolia. Letos asi nejpozději, co pamatuju.

Minulý víkend mi některé druhy nelezly ještě vůbec. Tak doufám, že ještě letos něco předvedou. Jinak je to dost slabé, oproti loňsku většina stébel tenčích a i počet je malý.

60

Re: Nové výhonky 2021

Úplně stejně to roste u nás ve Slezsku. Oproti loňskému roku méně stébel a jen několik z nich je stejně tlustých, zbytek tenčí.