37

Re: Nové výhonky 2021

U mně zatím sporadicky. Phyllostachys humilis první, jako loni. Phyllostachys varioauriculata, Phyllostachys aureosulcata spectabilis, Phyllostachys aureosulcata Argus, Phyllostachys heteroclada už také nesměle lezou.

38

Re: Nové výhonky 2021

Už nesměle leze i atrovaginata. Jenže nepozorovaně zdrhla z ohrádky smile, to bude s rýčem těžký oříšek sad ...

39

Re: Nové výhonky 2021

Letos pozoruji u svých čtyřech Phyllostachysů výrazněji pomalejší růst nových stébel. Přestalo pršet, noční teploty jsou už nad 8st. Ale podle kalendáře je Červen! Moc se jim ze země nechce...

40

Re: Nové výhonky 2021

Orangutan napsal:

Malé bambusy (Sasa, Fargesia, Pleioblastus) jsou venku všechny.
Z velkých teprve Bashania fargesii a první pionýři od Ph. alpiny. Atrovaginata a parvifolia ještě chrápou.
Bashania asi 300 výhonků na 6 m2, ale všechny - až na jednu výjimku - poměrně tenké (2 - 2,5 cm max.), tak jsem jich nechal jen asi 30. Ten, co se vymyká, má 4 cm v průměru. Ale protože je furt zima, tak asi moc do výšky nenaroste.

Orangutan zaslal foto Bashania fargesii:

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

41

Re: Nové výhonky 2021

Tak tohle už stojí za to. Moc pěkné stéblo. Upoutalo mě to tvoje měřidlo. Na co to je? Šupléry co mám doma to moc nepřipomíná. smile

42

Re: Nové výhonky 2021

Hmm nádhera, Bashania fargesii bych taky rád jednou ubytoval ve sbírce, ale zatím není prostor, což je škoda, protože stejně jako u stromů platí pro bambusy pravidlo, že nejlepší čas pro vysazení byl před deseti lety a druhý nejlepší je teď :-)

43

Re: Nové výhonky 2021

wufeng napsal:

Upoutalo mě to tvoje měřidlo. Na co to je? Šupléry co mám doma to moc nepřipomíná. smile

Tipnul bych si měrku na dřevo.

44

Re: Nové výhonky 2021

Ano, měrka na dřevo z dob, kdy jsem dělal v lese. Měří se tím průměr kmene, aby se mohly spočítat a vykázat kubíky. Šikovná věcička, ale stále dost peněz tehdy před dvaceti lety (však tam pořád jde přečist cenu).

45

Re: Nové výhonky 2021

A jinak je to zatím jediné takhle tlusté stéblo. Z loňska a předloňska jich je několik zhruba třícentimetrových, ale jinak vše tak do 2,5 cm. Nevím, proč.

46

Re: Nové výhonky 2021

zaslal Jirka:

Phyllostachys parvifolia teprve začíná vyhánět výhonky

PunBB bbcode test

47

Re: Nové výhonky 2021

zaslal Jirka:

Phyllostachys Shanghai 3

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

48

Re: Nové výhonky 2021

zaslal Jirka:

Phyllostachys vivax aureocaulis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test