25

Re: Nové výhonky 2021

Také mi nejde uložit lokace a nadm. výška. Jinak největší tahoun u mě je F. Maasai. I když i několik ostatních už se začíná snažit. Jen  u Phyllostachysů jsou letošní výhony stejně silné nebo slabší než loni, kdy jsem většinu sázel.

26

Re: Nové výhonky 2021

Tak hlásím první výhon u 1 ze 4 phyll. aureosulcata aureocaulis, Jihlava, 550mnm. Zpoždění oproti loňsku o 14 dnů. Jsem zvědav, jak se to vyvine. Jdu to zalít Krystalonem - který je lepší - start (víc dusíku), nebo ostatní (víc draslíku)? Předpokládám, že start.

27

Re: Nové výhonky 2021

kubais napsal:

Tak hlásím první výhon u 1 ze 4 phyll. aureosulcata aureocaulis, Jihlava, 550mnm. Zpoždění oproti loňsku o 14 dnů. Jsem zvědav, jak se to vyvine. Jdu to zalít Krystalonem - který je lepší - start (víc dusíku), nebo ostatní (víc draslíku)? Předpokládám, že start.

Dal bych Start.

28

Re: Nové výhonky 2021

Přidávám fotky toho co startuje, na prvním místě je Spectabilis:
Spectabilis

Pak nesmělá auresulcata Lama-Tempel (dobrý Wufengu, náhrada se chytla, alespoň ta menší):
Lama

Phyl. vivax Shanghai letos kompletně zdecimován mrazem, jsem rád že přežil:
Shanghai

A jako poslední zatím Pubescens, kterej samosebou taky kompletně vymrzl:
Pubescenc

29

Re: Nové výhonky 2021

Tak dnes jsem objevil výhonky u Phyll. parvifolie, Phyll. vivax aureocaulis a Phyll. shangai3.
Tak jsem zvědavý kolik naroste nových výhonku a na jejich tloušťku.

30

Re: Nové výhonky 2021

Dělají mi velkou radost nově vysazené Fargesie Watcher of the skies a Green lion. Mají každá alespoň pět nových silných výhonů. Sazenice měly kolem 160cm, tak jsem zvědav, kolik dorostou.

31

Re: Nové výhonky 2021

martinjicha01 napsal:

Dělají mi velkou radost nově vysazené Fargesie Watcher of the skies a Green lion. Mají každá alespoň pět nových silných výhonů. Sazenice měly kolem 160cm, tak jsem zvědav, kolik dorostou.

Mohly by to přerůst. Kde je máš zasazené? Slunce, polostín? Jsem zvědav, jak se jim bude dařit. Mně už jejich "bratříčci" také lezou.

32

Re: Nové výhonky 2021

Letos opožděně, ale po Fargesiích se derou na světlo aureosulcaty i Sasa palmata neb.

33 Naposledy upravil: martinjicha01 (26.05.2021 07:20:20)

Re: Nové výhonky 2021

Jsou u plotu směrem na jih, celý den na ně svítí slunce, tedy až někdy bude svítit. Poměrně dost zalévám, i když letos to není moc potřeba. Mám je v řadě po dvou. Elefant talk, Watcher ... a lion. Jednou skoro stejně jako loňský Maasai.

34

Re: Nové výhonky 2021

martinjicha01 napsal:

Jsou u plotu směrem na jih, celý den na ně svítí slunce, tedy až někdy bude svítit. Poměrně dost zalévám, i když letos to není moc potřeba. Mám je v řadě po dvou. Elefant talk, Watcher ... a lion. Jednou skoro stejně jako loňský Maasai.

Super, dej pak vědět, jak si povedou v létě na slunci. Těch pár co mám, mi přijde, že mají radši polostín.

35 Naposledy upravil: Orangutan (29.05.2021 19:23:25)

Re: Nové výhonky 2021

Malé bambusy (Sasa, Fargesia, Pleioblastus) jsou venku všechny.
Z velkých teprve Bashania fargesii a první pionýři od Ph. alpiny. Atrovaginata a parvifolia ještě chrápou.
Bashania asi 300 výhonků na 6 m2, ale všechny - až na jednu výjimku - poměrně tenké (2 - 2,5 cm max.), tak jsem jich nechal jen asi 30. Ten, co se vymyká, má 4 cm v průměru. Ale protože je furt zima, tak asi moc do výšky nenaroste.

36

Re: Nové výhonky 2021

Venku je i P.nigra, teď už čekám jen na atrovaginatu.