13

Re: Nové výhonky 2021

Ono to nemusí mít jen negativní vliv. Je možné, že letos nevyrostou tlusté tyče, ale zas třeba vyženou hodně nových výhonků, což u nových výsadeb podpoří rozrůstání v dalších letech. V květnu bych je klidně pohnojil. Pokud jde o menší porosty, tak bych investoval a zalil je rozpustným Kristalonem. Větší porosty pohodit třeba Cereritem, či nějakým NPK hnojivem na trávníky.

14

Re: Nové výhonky 2021

Hlavně se nebát od druhého roku hnojit. Ještě jsem bambus nepřehnojil. Již několik let hnojím cereritem.

Jinak včera jsem si všiml, že začínají vykukovat nové výhonky u Phyll. aure. spetabilis. Tak snad už bude teplo a rozjede se nám to naplno.

15

Re: Nové výhonky 2021

Už týden je jako první venku Fargesia d.rufa, ostatní si ještě dávají načas.

16 Naposledy upravil: svobiiik (14.05.2021 06:11:40)

Re: Nové výhonky 2021

Už pár dní dva výhonky u Ph. aureosulcata Spectabilis, jeden u malého trsíku aureosulcaty Lama Tempel co mám z minulého roku od Wufenga a jeden výhon se klube i u po zimě kompletně suchého vivax Shanghai, to počasí to nastartovalo, pak dodám fotky.

17

Re: Nové výhonky 2021

Fargesia rufa už mi taky leze. Hlavně na sluneční straně.

PunBB bbcode test

18

Re: Nové výhonky 2021

Dobrá večer,

u mě spectabilis rozjel růst naplno. Jeden trs má 15 výhonků, tak jsem zvědav na jejich výšku. doufám ve větší než loni. Je vhodné teď hnojit?

19

Re: Nové výhonky 2021

Jak jsem psal výše.

V květnu bych je klidně pohnojil. Pokud jde o menší porosty, tak bych investoval a zalil je rozpustným Kristalonem. Větší porosty pohodit třeba Cereritem, či nějakým NPK hnojivem na trávníky.

20

Re: Nové výhonky 2021

janaalice napsal:

Dobrá večer,

u mě spectabilis rozjel růst naplno...


Jen tak pro zajímavost: Ve svém profilu lze vyplnit 'bydliště'. Nikdo nepožaduje přesnou adresu, ale jen přibližnou lokaci pěstování rostlin (oblast, město, výška nad mořem apod.).
Při čtení příspěvků to ulehčí orientaci v tom, zda přispěvatel píše o svých bambusech v Červenci ze Sněžky nebo v Únoru z Polabí...

21

Re: Nové výhonky 2021

davor napsal:
janaalice napsal:

Dobrá večer,

u mě spectabilis rozjel růst naplno...


Jen tak pro zajímavost: Ve svém profilu lze vyplnit 'bydliště'. Nikdo nepožaduje přesnou adresu, ale jen přibližnou lokaci pěstování rostlin (oblast, město, výška nad mořem apod.).
Při čtení příspěvků to ulehčí orientaci v tom, zda přispěvatel píše o svých bambusech v Červenci ze Sněžky nebo v Únoru z Polabí...

Jenže po změnění mi to dělá toto:
error

22 Naposledy upravil: davor (17.05.2021 16:12:45)

Re: Nové výhonky 2021

svobiiik napsal:

Jenže po změnění mi to dělá toto:
error

Tak to je spíš dotaz na admina přes wufenga...

Mě to tady třeba ukládá příspěvky 2x (pokud použiju náhled), jeden vždy musím smazat.

23

Re: Nové výhonky 2021

Sorry, ale bohužel můj admin už nefunguje. Jedu teď v režimu volného pádu. Což znamená, že pokud to fórum bude alespoň nějak fungovat, budu pokračovat. Ve chvíli kdy už bude víc věcí nefunkčních, tak to budu muset nějak radikálně řešit. Ale čím to bude později, tím lépe. Takže, se omlouvám za nějaké věci, které zlobí, ale není momentálně v mé moci to opravit.

S tím dvojím posíláním příspěvků je to záhada. V práci se připojuji z několika počítačů a na některých problém není, na některých to dělá. Bude to nějakým nastavením, ale nezjistil jsem zatím čeho. Používám Firefox, takže možná něco v něm.

24

Re: Nové výhonky 2021

wufeng napsal:

Ono to nemusí mít jen negativní vliv. Je možné, že letos nevyrostou tlusté tyče, ale zas třeba vyženou hodně nových výhonků, což u nových výsadeb podpoří rozrůstání v dalších letech. V květnu bych je klidně pohnojil. Pokud jde o menší porosty, tak bych investoval a zalil je rozpustným Kristalonem. Větší porosty pohodit třeba Cereritem, či nějakým NPK hnojivem na trávníky.

Tak potvrzuji výše uvedený názor. Včera jsem spočítak u 5 rostin cca 50 výhonků (spectabilis). Jen doufám, že přerostou mateřskou rostlinu.