25

Re: Dotazy nováčků

Cca od 4 až 5 roku je to zajímavý.

26

Re: Dotazy nováčků

Děkuji. Už se na to těším. Jen ještě musím vyřešit tu bariéru, nerad bych odtěžoval souseda. Jsou na jižní moravě soukromí pěstitelé bambusů, kteří prodávájí odkopky?

27

Re: Dotazy nováčků

V jiném příspěvku zmiňovaný Pavel Rezl z Velkých Němčic. A jinak možná někdo z tohoto fóra. Jižní Morava a Praha jsou taková centra pěstování bambusů u nás.

28

Re: Dotazy nováčků

Dobrý den, nevíte, jestli se  nás pěstuje Phyllostachys Edulis 'Moso', nebo jestli se u nás pěstovat dá?

29

Re: Dotazy nováčků

http://forum.bambusy.info/post/7507/#p7507

30

Re: Dotazy nováčků

Dobrý den,  v minulém týdnu mi vyrašil nový výhonek, který je rovnoběžně se zemí. Jakoby se snažil zavrtat zpět do země. Vspřímí se tento výhonek, nebo co se s ním bude dít?  Děkuji

31

Re: Dotazy nováčků

janaalice napsal:

...v minulém týdnu mi vyrašil nový výhonek, který je rovnoběžně se zemí. Jakoby se snažil zavrtat zpět do země. Vspřímí se tento výhonek, nebo co se s ním bude dít?...

O jaký druh se jedná?

Téměř jistě to nebude výhonek ale rhizom, který zase zaleze sám tam, kam patří. Pod zem. wink

32

Re: Dotazy nováčků

Jedná se o spectabilis. A skutečně vypadá jako výhonek.

33 Naposledy upravil: davor (14.07.2020 22:10:49)

Re: Dotazy nováčků

Bez foto těžko soudit. Doporučuji ustřihnout a je po problému.
(Já vím, je to asi mladá/malá rostlina, srdíčku se do toho stříhání moc nechce...
ale za 2-3 roky nebude líto odstraňovat ani velká/nechtěná stébla, spectabilis je nezmar.)

34

Re: Dotazy nováčků

Děkuji. Skutečně to asi bude rhizom. Výrazně změnil barvu (na bílou) a nevzpřimuje se, jak jsem si myslel, že by mohl. Do střihání se mi skutečně nechce, protože jde zatím správným směrem, tak uvidíme jak půjde dál. Ale moc děkuji. Ještě jeden menší dotaz. Je dobré mulčovat posekanou trávou?

35

Re: Dotazy nováčků

janaalice napsal:

... Je dobré mulčovat posekanou trávou?

V podstatě to bude jedno čím, časem si bambus vytvoří svůj mulč z opadaného listí a stébelných pochev.
Jen nedoporučuji kůru z jehličnanů!
Zřejmě se z ní uvolňují látky potlačující růst jiných druhů, mým rostlinám to za mlada nedělalo dobře...

36 Naposledy upravil: Martin Gross (18.07.2020 18:23:14)

Re: Dotazy nováčků

V inzerátech jsem našel semena "Fargesia spathacea franch". Na webu jsem našel zatím to, že je vysoký 1,5-4m. Ví se něco o jeho zimovzdornosti?