Téma: Phyllostachys pubescens- pěstování v čechách

Zdravím, máte někdo zkušenosti s pěstováním Phyllostachys pubescens?
Samozřejmě jsem četl článek na bambusy info o tom holandském 1,5m po10ti letech, ale dostal jsem informaci, že někde v Praze roste 7m trs. Předpokládám, že by mohl být v Rosteto, ale to je jen domněnka.
Nevíte někdo kolik je jeho nejnižší teplota než vymrzne a jestli je vůbec nějaká naděje mít ho venku?
Totiž naděje je vždycky, ale kupovat 4ks makrolonovejch desek dlouhejch 7m a jednu krátkou 2x2m na strop je balík.

2

Re: Phyllostachys pubescens- pěstování v čechách

2 x jsem ho zkoušel a vždy zmrzl.

3

Re: Phyllostachys pubescens- pěstování v čechách

V Nizozemí jsou teď občas k sehnání sazenice ze semenáče, který přežil několik tuhých zim v Arboretu Bokrijk. Měl by to být zatím nejodolnější, který je k dostání v Evropě. V arboretu dorůstá kolem 9 metrů, tloušťka stébla cca. 7cm.  Zatím je málo dostupný a drahý. Moc mu nevěřím, ale zkusit by se u nás mohl. V distribuci je pod názvem Phyllostachys edulis Bokrijk. Jiné semenáče se u nás mnohokrát neosvědčily.

4

Re: Phyllostachys pubescens- pěstování v čechách

Borci z tropik.cz tvrděj, že v Holandsku není tuhá zima ale ani tak teplé léto jako v Čechách. Nevim, nikdy jsem tam nebyl. Každopádně prodávaj semenáčky za asi 120,- Kč což je zadarmo.
http://tropik.cz/product.php?id_product=516
Ze srandy jsem jeden koupil když jsem objednával 5 palem které zasadím příští rok. Asi ho dám pro začátek do 40L vědra a budu zimovat ve skleníku, až ho proroste, tak vysadím ven.

Tomu extra odolnému za hodně peněz bych také moc nevěřil. Mráz při kterém praskají pletiva je u každé rostliny geneticky daný. Odolnější rostlinu získám křížením s jinou rostlinou, nebo pěstováním od semene v Čechách (když to přežije).