37

Re: Nové výhonky 2020

Některé výhonky mojí atrovaginaty vypadaly podobně, když byla mladá. Teď už mají většinou standardní zmijovité zbarvení.

A jinak už leze alpina - asi 3 dny.

38 Naposledy upravil: svobiiik (15.05.2020 19:02:55)

wufeng napsal:

Opravdu vypadá jinak, ale u mladých rostlin to tak někdy bývá. Chce to porovnat s dalšími výhony, pokud vyrostou, případně pokud ne, tak počkat do dalšího roku. Když by i další rok byly takovéhle, pak bych měl o druhu pochybnosti.

Tak ani za aureosulcatu bych se nehněval. Našel jsem i druhý výhonek, který je navlas stejný. Rostlinu mám od pana Kořana z Písku, který ji z největší pravděpodobností bude mít od pana Rézla (je to odhad). A jak jsem zjistil na tomto fóru, více lidí od pana Rézla koupilo domnělou atrovaginatu a nebylo to ono.

Kdyby to byla aureosulcata tak by to bylo fajn, protože ta jedna co mám (klon Lama Tempel) ještě neukázala ani výhon a strádá. Při tom nedaleko od ní je taky od Wufenga Spectabilis a ten mi dělá jen a jen radost. Takže to vidím, že budu buď shánět atrovaginatu nebo tu aureosulcatu. Wufengu nebudou na podzim nějaké odkopky? *mrk*

39

svobiiik napsal:

Rostlinu mám od pana Kořana z Písku, který ji z největší pravděpodobností bude mít od pana Rézla (je to odhad). A jak jsem zjistil na tomto fóru, více lidí od pana Rézla koupilo domnělou atrovaginatu a nebylo to ono.

Kdyby to byla aureosulcata tak by to bylo fajn, protože ta jedna co mám (klon Lama Tempel) ještě neukázala ani výhon a strádá. Při tom nedaleko od ní je taky od Wufenga Spectabilis a ten mi dělá jen a jen radost. Takže to vidím, že budu buď shánět atrovaginatu nebo tu aureosulcatu. Wufengu nebudou na podzim nějaké odkopky? *mrk*

Nevím jakou sazenici jsi dostal, ale jednu má ode mně, jinou už měl dříve, nevím odkud.

Sazenice budou koncem července či v srpnu, záleží na počasí. Lama templa ti odkopnu a budeš ho tu mít za toho co nejede. Pak se spojíme a domluvíme se.

40

Děkuji Wufengu, jen nechci aby to vypadalo, že si od tebe chci mermomocí něco vydyndat, takže pořád věřím v to, že ukáže nějaké nové stéblo. Tak pokud budeš mít i tu atrovaginatu, tak určitě dej vědět až bude k dispozici.

41

V Beskydech už lezou aureosulcaty, nigra i atrovaginata si dávají tradičně na čas.

42

zaslal Dacik: Phyllostachys tianmuensis

1- výhonky které se začaly klubat cca před 14 dny

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

2- výhonky na druhé sazenici které začaly vykukovat  11.5 a k 17.5 mají cca 30 cm.
    Takže, zima nezima rostly dál :-) .

PunBB bbcode test

3- výhonky na třetí sazenici začaly růst 15.5 , nejsilnější výhonek prozatím má 23 mm,
    uvidí se až ještě povyrostou :-) .

PunBB bbcode test

4- tři komplet sazenice

PunBB bbcode test

43

Mají se čile k světu, je to pěkný bambus.

V mé hlavní zahradě ještě padají teploty k nule, takže toho leze málo. Dokonce mi od minulého týdne omrzly Actinidia arguta, Japonský javor, nové výhonky Abies concolor, takže jsem vlastně rád, že ještě čekají.

44

Trošku se mi ta "snad atrovaginata" vybarvuje
snad

45 Naposledy upravil: davor (23.05.2020 19:01:47)

Malá ukázka, jak se čerstvý výhonek urputně snaží zakořenit a získat tak oporu pro budoucí stéblo:

PunBBPhy_aureo_spectabilis_2020_01.jpg

(P.a.spectabilis)

46

svobiiik napsal:

Trošku se mi ta "snad atrovaginata" vybarvuje...

A toto téma jsi četl? http://forum.bambusy.info/topic/749/phy … im/page/4/

Je tam pár fotek výhonků atrovaginaty i pokec kolem toho...