49

Re: Nové výhonky 2020

U mně ještě všechno venku není, ta zima v květnu to posunula a teprve teď to začíná pořádně lézt ven.

50

Re: Nové výhonky 2020

U mě vylezlo všechno kromě parvifolie. Ta asi ještě spí.

Bashanie letos nic moc, 3 cm tloušťka, výšku 6 m nepřekoná.

Alpina se zotavuje z radikálního seřezání, kdy ze stovky stonků zůstaly dva, nejsilnější mají necelé 3 cm a dorostou jen asi 5 metrů, uvidíme.

Atrovaginata: nejsilnější výhonek má zhruba 5 cm i s pochvami, z toho budou možná 4 cm po opadu. Výšku brzy hodnotit, teprve lezou.

Zapomněl jsem, jak vložit fotky (připadá mi to tady jako test IQ, kterým tentokrát neprojdu), takže tady:
https://www.zonerama.com/Vyhonky2020/896761

51

Re: Nové výhonky 2020

Rostlina i výhonky nádhera! Jenže já jsem odkojen na Radegastu, tak tam ten Argus pro mne zapadá jen díky zelené lahvi. smile

52 Naposledy upravil: Orangutan (19.06.2020 19:14:43)

Re: Nové výhonky 2020

big_smile
Mohl bych říct, že tam tu flašku někdo odhodil a že normálně kupuju jen Plzeň/Budvar/Radegast...
Jenže on mně fakt docela chutná (a vaří ho tady v Protivíně). I když vypiju jen asi jedno pivo za týden - jsem totiž spíš na čaj a kafe, z alkoholu na víno.
Co se bambusů týká, díky za kompliment, jsou už přes deset let staré a mají ode mne prvotřídní péči smile

53

Re: Nové výhonky 2020

To pivo raději nekomentuju, ale ty výhony jsou opravdu nádhera. Toho se u svých fargesií nedočkám. Ale zas nemusím bambusy honit u sousedů.

jankop

54

Re: Nové výhonky 2020

Letos to vypadá u atrovaginaty na dobrý rok. Nejméně 2-3 stébla dosáhnou loňského rekordu v tloušťce nebo ho dokonce překonají (nějakých 3,6 - 3,7 cm), a jeden stonek se urval a má asi 4,5 cm. To by mohl narůst nejméně do 7 metrů...

Od jara hodně zalévám, nešetřím vodou - a teď k tomu ty deště - že by to byl recept?

55 Naposledy upravil: Martin Gross (24.06.2020 12:11:43)

Re: Nové výhonky 2020

Atrovaginata je letos dvojnásobek loňska. Mám dva trsy a platí to u obou. Letos jsem zkusil dát jeden odkopek atrovaginaty na břeh potůčku, kde bude chladněji, ale furt voda (vzpomněl jsem si na to, jak je adaptovaná na růst v podmáčené půdě a proč by si vyvinula takovou vyfikaci, kdyby voda neměla vliv...) Ano, voda je u atrovaginaty zásadní záležitost. Už v roce přesazení v trsu jedou tři vyšší výhony a je uchystaná malá pyramida, asi 2,5 násobek průměru stávajících výhonů. Zpoždění chladem dohání dostatkem vody... Ve srovnání s dalšími, vidím u druhů, co pěstuju, rozdíly v tom, co je pro ně důležitější. Voda/slunce(teplo)/živiny

56

Re: Nové výhonky 2020

Tak mě napadá: nemáte někdo vlastní rybník, kam by se dala na zkoušku atrovaginata a parvifolie vysadit?

57

Re: Nové výhonky 2020

Tak to vypadá, že největší bude Phyllostachys vivax Shanghai. Má 4cm, výška se uvidí.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

58 Naposledy upravil: davor (28.06.2020 16:12:44)

Re: Nové výhonky 2020

wufeng: To už je pořádný klacek!

Atrovaginata letos překvapila, vypadá to skoro na 3cm (loni 19mm):

Phy_atro_2020_01 výhonky

P.a.aureocaulis má pár stébel s tenkým zeleným proužkem. Viz téma: Phyllostachys aureosulcata aureocaulis - zelený proužek.
Nejvíc škody zatím nadělali slimáci, několika výhonky se prožrali až dovnitř.

edit:
Velké oči... Ale 2.5cm dá. Proti loňskému roku hezký skok do šířky.

Phy_atro_2020_02 výhonky

59 Naposledy upravil: pavelmicek (25.06.2020 08:25:39)

Re: Nové výhonky 2020

davor napsal:

wufeng: Nejvíc škody zatím nadělali slimáci, několika výhonky se prožrali až dovnitř.

Tento jev jsem zpozoroval až letos. Slimákům prakticky chutná pouze P.A.Harbin-Inversa. Žádný jiný druh nemá ani nakousnutí. Dodnes mi vrtalo hlavou proč mají skoro všechna stébla okousanou zónu cca 20 cm nad zemí, netušil jsem, že to je od slimáků. Letos jsem ty bastardy přistihl při činu.

60

Re: Nové výhonky 2020

pavelmicek napsal:

Dodnes mi vrtalo hlavou proč mají skoro všechna stébla okousanou zónu cca 20 cm nad zemí, netušil jsem, že to je od slimáků. Letos jsem ty bastardy přistihl při činu.

Tak už vím, kde teď bydlí. smile V mých zahradách jich je teď oproti dřívějšku výrazně méně a znova víc nacházím slimáky největší (Limax maximus), španěláci mizí.