37

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Stratifikovat semena bambusu, která údajně rychle ztrácejí klíčivost, navíc z té "nepovedené" dávky a po pár měsících? No každý pokus dobrý... Možná by zkušení pěstitelé, kterým se daří pravidelně/či nepravidelně něco vypěstovat z výsevu, by se mohli podělit o názor.
Já jako začátečník na první pokus s výsevem neuspěl (Nigra,Viridis). Ještě jednou zkusím semena Viridis, která už snad sklidili v čínské provincii Anhui a putují k thajskému překupníkovi.

38

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Kazdopadne thajsky prekupnik uz ma semena k dispozici, tak muzete zkusit stesti...

39

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

wladap napsal:

Kazdopadne thajsky prekupnik uz ma semena k dispozici, tak muzete zkusit stesti...

Už jsou objednané, jen čekám, až dorazí.

40

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

davor napsal:

Stratifikovat semena bambusu, která údajně rychle ztrácejí klíčivost, navíc z té "nepovedené" dávky a po pár měsících? No každý pokus dobrý... Možná by zkušení pěstitelé, kterým se daří pravidelně/či nepravidelně něco vypěstovat z výsevu, by se mohli podělit o názor.
Já jako začátečník na první pokus s výsevem neuspěl (Nigra,Viridis). Ještě jednou zkusím semena Viridis, která už snad sklidili v čínské provincii Anhui a putují k thajskému překupníkovi.


Já bych to ještě zkusil zasadit. Když už jsou k dispozici, tak není co ztratit. Maximálně znovu nic nevyleze. Z mé zkušenosti, semena uchovávaná v lednici, po půl roce ještě klíčí velmi dobře. Třeba se stane zázrak, a pauza jim prospěje, ikdyž, pokud nerostla hned, tak se spíš dá očekávat, že nic nevyleze. Mám v lednici ještě pár semen z dávky, která vyklíčila, tak je zkusím vysít na jaře znovu. Těm původním, vyklíčeným se daří zle. Ještě mi přežívají 4 rostlinky, ale jsou nějak málo životaschopné.

wladap napsal:

Kazdopadne thajsky prekupnik uz ma semena k dispozici, tak muzete zkusit stesti...

Nebuďte na něj tak zlí. smile Překupník mi zní nějak moc ostře. Já na jeho obhajobu musím říct, že vždycky alespoň pár semen z jednotlivých dávek mi vyklíčilo. Je taky výhoda, že od něj se dá koupit pár gramů semen a ne to kupovat po půlkilech od velkoobchodníků z Číny.

41

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Však ja u nej objednavam rad, zatím az na tenhle pripad vždy všechno pekne klicilo. Tak sem ted objednal Indocalamus Tessellatus, Nigru, Spectabilis a Moso, a dam vedet jak to bude klicit.

wufeng napsal:

Nebuďte na něj tak zlí. smile Překupník mi zní nějak moc ostře. Já na jeho obhajobu musím říct, že vždycky alespoň pár semen z jednotlivých dávek mi vyklíčilo. Je taky výhoda, že od něj se dá koupit pár gramů semen a ne to kupovat po půlkilech od velkoobchodníků z Číny.

42

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

to wufeng:
Pro upřesnění: Semena v lednici nebo v mražáku? Tj.při plusových nebo mínusových teplotách?
Chtěl bych zkusit část semen uchovat pro výsev na jaro, kdyby se jim teď v zimě nechtělo klíčit...

Jinak slovo "překupník" bylo myšleno obecně. Pan Thammarat Boonthammee při objednávce semen upozorňoval až skoro dojemně omluvně, že byli nuceni zdražit poštovné o 15,-THB (tj 11Kč). Takže za obálku putující přes půl Zeměkoule zaplatím 99Kč, což je min.cena vnitrostátní dopravy kurýrními službami. No nemají tam jen jiné klima...

43

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Mám je v lednici, takže asi kolem 4 stupňů.

44

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Myslím, že toto není plevel v truhlíku. Zdá se, že z té loňské nepovedené várky přeci jen jedno vyklíčilo (ze 160ks).

Snad několikamilimetrový Phyllostachys sulphurea viridis?

Phy_sulphurea_viridis_2016_01.jpg