13

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Super. Takže bychom byli 4 - já, wladap, azik a bitner. Když vezmeme 4g spectabilis a 4g nigry tak dohromady to dělá $20,3, což je cca 500 Kč. Nevím, jak je to s poštovným.
wladap se nabídl, že by to objednal, v nejhorším bych to mohl udělat i já, ale nevím jak bych se se svojí mizernou angličtinou domluvil.
Za sebe teda můžu závazně říct, že do toho jdu.

14

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

za mě taky závazně, ale jen Nigru!na vše peníze přidám a zašlu dotyčnému na účet.

15

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

bitner napsal:

za mě taky závazně, ale jen Nigru!na vše peníze přidám a zašlu dotyčnému na účet.

Ahoj, pošlete mi prosím kolik čeho kdo chcete na mail a tam dořešíme podrobnosti...

16

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Semena jsem objednával cca před měsícem z Thajska . Klíčivost mám cca 50-60% na první testovací várce , tak není problém získat rostliny i z pár semen . Jsem zvědavý jak budou vypadat dospělé rostliny , už teď se mi začínají objevovat zajímavé barevné kombinace , jako Nigra s panašovanými listy smile

17

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Tak nevím, už mám Phy. Aur. Spectabilis na klíčení přes  20 dní a nevypadá to že by něco vylezlo. První týden jsem svítil, pak byly ty horka, tak to bylo jen za oknem a nic. Jak jsou na tom ostatní?

18

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Sázel jsem přibližně ve stejnou dobu. Vylezla jich necelá půlka.

PunBB bbcode test


PunBB bbcode test



PunBB bbcode test

19

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

wufeng napsal:

Není na tom nic složitého. Stačí napsat na baansammith@gmail.com anglicky, kolik a jakých semen má poslat dle nabídky. Přidat adresu a zvolit platbu. Nejjednodušší je to přes paypal. On pošle fakturu na které je částka v THB, thajských bahtech (cca. 0,72 koruny). Přes paypal se to zaplatí přímo v nich. Platba je tam většinou hned, takže po poslání to pak trvá cca. týden než semena dorazí.

Ta emailová adresa: baansammith@gmail.com je aktuální?
Nikde jsem ji totiž na těch thajských webech nenašel a pro objednání semen uvádějí jiné...

20

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Já už u něj objednávám léta, takže je možné, že teď má nějakou novou. V každém případě, když jsem na ní objednával cca. před měsícem a půl, odpověděl. Takže se určitě dá použít.

21

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

@kubaguma: Už ti vylezly? Já mám zatím 10. den a nic. Jedno semínko se mi zdá že začíná chytat plíseň..

22

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Divné, že vám nelezou. Před vysazením jsem je máčel ve vodě, při pokojové teplotě. Většinou je nechávám den, ale teď jsem na ně zapomněl a máčel jsem je 3 dny. Bál jsem se, že to bylo dlouho, ale nevadilo to. Pak už je jen vysévám do substrátu co je zrovna při ruce, zaleju a přikrývám sklem, ať to drží vlhkost. Při téhle metodě klíčí docela dobře, takže pokud jste sázeli jinak a máte ještě nějaká semena, zkuste to takhle.

23

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Já jsem máčel většinou několik hodin a mám většinu na mokrých ubrouscích v plastové dóze (jako na fotkách z toho webu odkud se objednávalo). Několik semen mám v rašelině, ale ty zatím taky nic.

24

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Všiml jsem si, že na stránkách, odkud jsme semínka objednávali, mají na fotkách naklíčená semínka vyloupaná z těch pochev nebo co to je. Já je neloupal, může to být důvod proč pořád nic neleze?