13

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo: zazimování slámou

PunBB bbcode test

14

Re: Rozrastanie bambusu

Je po zime, všetky sadenice prežili bez ujmy na zdraví /dúfam/...

15

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo: Ahoj, posielam foto bambusov po zime, teraz už v riečnom štrku, je dobre ich nejako prihnojovať?

Peter

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

16

Re: Rozrastanie bambusu

Zalil bych je Kristalonem Start jestli se u vás dá koupit.

17

Re: Rozrastanie bambusu

Já jsem dal na zamulčování kolem bambusu dřevěné štěpky ,kamínky mohou být ?

18

Re: Rozrastanie bambusu

Můžeš v rozumné výšce.

19

Re: Rozrastanie bambusu

Z vlastní ověřené zkušenosti nedoporučuji.Nejvhodnější mulč v prvních letech je kůra,posekaná tráva,štěpka a pod.
Oblázky se mi naprosto neosvědčily.
Jde o to,že prvotní efekt je brzy pryč po zapadání bambusovým listím.Vydrží to dvě -tři  sezony a jak přibývá stébel a houstne porost,vybírat listí mezi nimi jde čím dál hůř,až nakonec vše splyne v klasický mulč.
Další podstatný nedostatek vidím v tom,že ve vrstvě oblázků se nedá odrývat,zarývat-a to je za několik let vždy nutné.
Tohle mám za sebou  s porostem bashania g.,ty poměrně velké listy jsem prvních pár let odstraňoval,ale po zapojení porostu jsem to vzdal a nyní to vypadá skoro stejně jako ostaní výsadba bez oblázků.
Možná u fargesií propad jemnějších lístků nebude tak markantní,ale z dlouhodobého hlediska si dovolím tvrdit,že ošetřování nebude jednoduché.

20

Re: Rozrastanie bambusu

Úplně s tím souhlasím. To vybírání listí je fakt na houby.

21

Re: Rozrastanie bambusu

Neměl jsem čas, tak jsem se nerozepisoval.
Kamínky použít můžeš, ale osobně je nepoužívám - viz odpověď výše

22

Re: Rozrastanie bambusu

My sme úplní amatéri, ale skúsime sa s tým porvať...

23

Re: Rozrastanie bambusu

Jak hluboko byste mi doporučili zakopat protikořenovku pro phyllostachysy? Aktuálně Atrovaginata a Aureosulcata, ale i další... Máte nějaký tip, kde levně koupit větší množství? Díky.

24

Re: Rozrastanie bambusu

churchill napsal:

Jak hluboko byste mi doporučili zakopat protikořenovku pro phyllostachysy? Aktuálně Atrovaginata a Aureosulcata, ale i další... Máte nějaký tip, kde levně koupit větší množství? Díky.

http://bambusy.info/?clanky:bambusy-z-hlediska-rustu