37

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo:

Ahoj, v prílohe Vám posielam foto bambusov po zime...

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

foto bambusov. pred zimou 2016

PunBB bbcode test

38

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo:

Ahoj, posielam ti foto bambusov po tejto zime, súčasný stav, ako obrašili.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

39

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo:

Ahoj,  fotka koniec mája 2017...

PunBB bbcode test

40

Re: Rozrastanie bambusu

Topvideo, hezké. Krásně přežily zimu.
Jenom se zeptám, plánuješ tam mít ten kačírek pořád?
Bambusy potřebují spíš mulč z bioodpadu. Bude ti tam stejně padat listí...

41

Re: Rozrastanie bambusu

V podstate mám "kačírek" štrk všade okrem trávniku, lístie, ktoré spadne z bambusov už nezbieram, mieša sa spolu so štrkom. Nebudem ho odstarňovať, mám kvapkovú závlahu, tak bambus si žije svoj život.

42

Re: Rozrastanie bambusu

Díky za odpověď.
Taky jsem měl původně představu, jak se z bílého štěrku pnou do výše zelené stvoly, jak je to všechno takové krásné, kontrastní, minimalistické... Ale bambusy rozhodly jinak. Místo dekorativních oblázků mám vrstvu tlejícího listí, trávy, kůry, větviček a jiného bordelu, hmyzu, žížal a kdoví čeho ještě. Kompost.
Tak ať rostou a dělají radost!

43

Re: Rozrastanie bambusu

zaslal topvideo: Ahoj, po roku sú naše bambusy  fargesia scabrida a robusta pingwu v takejto kondícii. Peter

PunBB bbcode test

44 Naposledy upravil: pavelmicek (13.06.2018 11:30:05)

Re: Rozrastanie bambusu

Co se týče často zmiňovaného mulčování bambusů kačírkem. Můj názor pro začínající pěstitelé je že je to dobrý nápad. Pro začátek je to velmi estetické, tak jako jiný mulč zabrání to velkému procentu plevele zde růst a udržuje vláhu. To že tento prostor časem namulčuje bioodpad z bambusů je běh na několik let. Po třech letech nemám pod žádným bambusem tolik vlastního odpadu aby to vypadalo jak známe z velkých porostů. A mulčovat to větším množstvým třeba trávy nebo hoblin není taky nejšťastnější nápad pro již zmiňovaný růst kořenů v této vrstvě. Pokud by byl silný motiv udržet tento mulč pohledový napořád není velký problém jednou ročně vysát odpad z bambusů vysavačem na listí, mám vyzkoušeno že vysavač kačírek nenasaje.

45

Re: Rozrastanie bambusu

Netvrdím, že sa nejaký mulč nevytvorí, ale nie je to nič, čo sa nedá zdolať.