25

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Ahoj vyloezlo mi jedno semínko, pak jsem odjel na dovolenou (bratr zaléval) a když jsem se vrátil rostlinka byla pryč - asi slimáci. takže z těch cca 60 semen - jedna rostlinka.

26

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Jarek napsal:

Všiml jsem si, že na stránkách, odkud jsme semínka objednávali, mají na fotkách naklíčená semínka vyloupaná z těch pochev nebo co to je. Já je neloupal, může to být důvod proč pořád nic neleze?


Těžko posoudit. Já nikdy nic nevyloupával a semena vyklíčila. Spíš bych to přisuzoval teplotě a vlhkosti ovzduší při klíčení.

27 Naposledy upravil: Jarek (04.09.2015 21:42:27)

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Tak dodnes mi nic nevylezlo. Některá semínka jakoby shnila (vyteklo z nich něco smradlavého), zbytek jsem dal vše do hlíny a zalívám. Chytlo se někomu něco z té várky co jsme brali s wladapem?

28

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

ahoj,u mě taky nic.mam semena ze dvou zdroju  .zalejvam, truhliky na okně a nic ,asi sem blbej zahradník.

29

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Ahoj!
Neodolal jsem a od 14.8. také zkouším výsev ze semen.
Po třech týdnech nic, kromě plísně.
Zbylé drahocenné gramy semen jsem vysel před týdnem.
Nezbývá než čekat, obrnit se trpělivostí a doufat...

30

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Také nic, nezbývá než zkusit nový sběr v lednu 2016 smile

31

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Přiznám se, že nevidím žádný rozumný důvod chtít pěstovat Phyll. aure. spetabilis se semen. Jedná se o cenově levný bambus a v ČR je běžně k dostání. Také jej pěstuje spousta lidí, takže je k sehnání i zdarma.
Pokud by měl někdo zájem, tak mu ho zdarma klidně odkopnu.

32

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Ahoj Jirko, Já jsem to chtěl prostě zkusit a navíc mě lákala možnost že byl bambus odlišný, nějaká nová variace.

33

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Z asi 200 semen mě nevzešlo jediné.

34 Naposledy upravil: Jarek (08.09.2015 19:17:24)

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Jirka napsal:

Přiznám se, že nevidím žádný rozumný důvod chtít pěstovat Phyll. aure. spetabilis se semen. Jedná se o cenově levný bambus a v ČR je běžně k dostání. Také jej pěstuje spousta lidí, takže je k sehnání i zdarma.
Pokud by měl někdo zájem, tak mu ho zdarma klidně odkopnu.

Já jsem si chtěl užít ten vývoj, kdy z malého semínka vyroste po letech obrovská rostlina smile Zakládáme zahradu a dosud jsem moc o rostliny neměl moc zájem, ale nějak se mi to zalíbilo a teď lítám s konví jak malej smile
Kdybys mi kousek odkopnul, bylo by to super, dělám v Brně tak bych se mohl někdy zastavit.

35

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Jsou dostupná semena z nové sklizně, budete někdo objednávat? Nevím jestli se do toho znovu pouštět..

36

Re: Phyllostachys aureosulcata spectabilis semena

Mam doma jeste 8g z te nepovedene davky. Zkusim pres zimu stratifikovat a uvidime, jestli neco vzejde.