49

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

karlos.mexican napsal:

ahoj chci se tě zeptat jak dlouho už pěstuješ -  li yu gan a jak jsou dlouhý a kolik cm v průměru maj stébla.
já jsem ho zasadil loni v júli fotky jsou na fóru pod - Phyllostachys propinqua Li Yu Gan od karlos.mexican ( 1 2 )
loni byla nejsilnější tyč tak 1cm a byl přes dva metry vysoký a letos to vypadá na jednu tyč dva cm a pár dalších tak 1,5 a 1cm.
ještě jsem ho nefotil, ale fotku dodám. karlos

ahoj, li yu gan pestujem od roku 2008, rozmery neviem uplne odhadnut no najhrubsie stebla by mohli mat okolo 3cm a vysku okolo 5m, no prilis nehnojim. u mna sa nedrzi v trse, skor sa rozbehol do stran, tyce dalej od seba a pokryva dost velku plochu. vyhonky sa u neho objavuju pocas celej jari vo viacerých vlnach, cize este mozno aj tebe cosi vykukne...
podla mna velmi pekny a vhodny druh, odkedy sa zakorenil zimuje u mna bez poskodenia.

karlos.mexican napsal:

ještě se tě chci zeptat na Ph. acuta. je to prý bambus do teplejších lokalit, takže jak přežívá u tebe zimu a pokud to jde tak odkud jsi.

Ze je Ph. acuta vhodnejsi do teplejsich lokalit bude zrejme pravda no ja to zatial nemozem potvrdit, kedze posledne zimy ho prilis neotestovali a od 2010 doteraz mal iba minimalne poskodenie na listoch (foto), kazdopadne zimuje u mna lepsie ako napríklad Ph. vivax, nigra alebo aureosulcaty v bariérach, no zase horsie ako Ph. parvifolia alebo propinqa Li Yu Gan. Prilis som si od neho nesluboval, preto som mu aj vyhradil menej miesta, no prekvapil ma najvacsimi prírastkami.
Bambusy pestujem v okoli Nitry, cca 150mnm, no byva tu dost veterno.

50

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

bezvadný ta acuta ti pěkně roste. já jsem z plzně  360mnm, tak to je na acutu asi hodně , ale liyu gan tady roste perfektně a letos překvapil. dík za odpověď.  karlos

51

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

20.05.2015

Vivax
http://images66.fotosik.pl/904/9b2ab66f2ab50a6c.jpg
http://images66.fotosik.pl/904/9e0a73cf15fb7b6c.jpg
http://images70.fotosik.pl/903/051fc2c734b1ea73.jpg
http://images69.fotosik.pl/903/bb426e47a6cf9831.jpg
http://images68.fotosik.pl/904/6c29f896beaed108.jpg

52

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

to Arthur: Really nice plant.

53

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

tisoy napsal:

ahoj, li yu gan pestujem od roku 2008, rozmery neviem uplne odhadnut no najhrubsie stebla by mohli mat okolo 3cm a vysku okolo 5m, no prilis nehnojim. u mna sa nedrzi v trse, skor sa rozbehol do stran, tyce dalej od seba a pokryva dost velku plochu. vyhonky sa u neho objavuju pocas celej jari vo viacerých vlnach, cize este mozno aj tebe cosi vykukne...
podla mna velmi pekny a vhodny druh, odkedy sa zakorenil zimuje u mna bez poskodenia.

Zajímavé, vypadá to, že v teplejších lokalitách se rozbíhá, můj se pořád drží v trsu a nevybíhá. Tyče má podobně vysoké, ale tenčí.

54

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Wufeng ve vás nesmí pěstovat?Nejtlustší hybnost je 55 mm. By neměla překročit 8 m na výšku.

55

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

To tłumaczone przez Google? Raczej popolsku, jakoś porozumiem się.

56

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal davor:

Dobrý den!
Bambus třetím rokem na asi zcela nevhodném stanovišti, SV nechráněný podmáčený svah, jílovitá půda při výsadbě promíchaná s pískem a humusem. Beskydy, 465m.n.m. Udělal mi velkou radost, že se chytil i u nás, snad i díky dvěma mírným zimám po sobě. Letos se nové výhonky objevily cca o 3 týdny dříve, ale do chladného a deštivého počasí, přírůstky řádově v mm/den. Loni vyrazil začátkem Června tempem 10cm/24hod.
Roste mi na zahradě Phyllostachys atrovaginata?

Děkuji za odpověď

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Takto přežil téměř bez úhony letošní zimu.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

57

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Myslím, že je to opravdu Phyllostachys atrovaginata. Ty nové výhonky jsou pro ní typické. Pro jistotu se dá ještě udělat čichový test. Třít stéblo a pak k němu přivonět. Pokud bude mít, jak se píše, vůni santálového dřeva, je to na 100%. Někomu ale rostliny nevoní, takže i pokud by nic cítit nebylo, bude to s největší pravděpodobností Phyllostachys atrovaginata.

58

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

zaslal karlos.mexican:

zdar lidi
posílam pár fotek  Phyllostachys aureosulcata  Lama Tempel  a  Phyllostachys aureosulcata spectabilis.  je tady strašný sucho každý druhý den musim zalévat. karlos

Phyllostachys aureosulcata Lama Tempel

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

59

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Takhle se mi letos rozjela  Phyllostachys aureosulcata spectabilis.


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis Lama Tempel má o něco tenčí, ale také jsou to už pěkné tyčky.

PunBB bbcode test

60

Re: Jaro 2015 - nové výhonky

Máte všichni pěkný tyče, chci se zeptat vylamujete u těchto druhů boční obrost nebo to je ve spod takto holé? Spectabilis mám teprve první rok a nové výhonky jsou po kolena, u Bashania fargesie to musím dole odlamovat jinak je to děsný chroští.