37

Re: Výhonky 2014

pro zdenek

Zdravím,
No myslím, že bude namrzat, má tenkostěnná stébla a velký listy a u mě měl vždycky největší poškození ze všech. Ale taky tu dost fouká a to se fakt pozná. :-( Jestli máte místo, tak ho vyzkoušejte :-) On docela dobře obráží z rhizomů a i listy když umrznou, tak celkem rychle vyrostou nový. Jestli Vám nevadí, že bude "chvilku" vypadat nevzhledně... S těmi ostatními druhy se v zimovzdornosti fakt nedá srovnávat. :-( Pošlu Wufengowi ilustrační foto.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

38

Re: Výhonky 2014

Pro Vanjos

Z velkých druhů bude pro mě asi lepší Ph. parvifolia, ten by měl být odolnější. Díky tedy a raději ať si ten od vás užije někdo, kdo má lepší podmínky.

39

Re: Výhonky 2014

Už vám vylezl Ph. Shanghai 3?
Můj má už 2 roky jediné 2metrové stéblo a dál nic sad
Tak letos čekám jestli něco vyroste smile

40

Re: Výhonky 2014

zdenek napsal:

Pro Vanjos

Z velkých druhů bude pro mě asi lepší Ph. parvifolia, ten by měl být odolnější. Díky tedy a raději ať si ten od vás užije někdo, kdo má lepší podmínky.

To by mě zajímalo, jak si tam povede. Mě občas namrzne i v Praze, ale jen v lupení, jinde jsem jí zatím nezkoušel.

41

Re: Výhonky 2014

Ještě mě napadlo, že by se dala zkusit Phyllostachys rubicunda. Tedy až dokvete nebo bude nová generace k dispozici. Je to také velký druh a výborně mi zimuje. Moje mateční rostlina vypadá, že přežije kvetení, takže snad časem budou sazenice k dispozici.

42

Re: Výhonky 2014

Phyllostachys rubicunda  a  Phyllostachys kwangsiensis  kvetly takřka současně  -  nedočkáme se tedy jejich hybridů? Číňani jsou v tomto přec velmi šikovní. Každopádně bude ze semen obou druhů nějaký ten nový kultivar a na to se těším. Oba druhy jsou pro mne - ale až z té nové nynější čerstvé generace naprosto nepostradatelné . Oba mi rostly nádherně. P. rubicunda vůbec neomrzal ani v listí - jen jsem si všiml, že má přes léto opravdu rád teplo.

Zdraví,
Josef  K n a p  z Čelákovic


wufeng napsal:

Ještě mě napadlo, že by se dala zkusit Phyllostachys rubicunda. Tedy až dokvete nebo bude nová generace k dispozici. Je to také velký druh a výborně mi zimuje. Moje mateční rostlina vypadá, že přežije kvetení, takže snad časem budou sazenice k dispozici.

43

Re: Výhonky 2014

Určitě je možné, že se nějaký hybrid objeví. Možná spíš než číňani, tak holanďani překvapí. Z Holandska je teď dost nových hybridů, tak je možné, že se tam někdo zabýval i křížením těhto dvou druhů.

Mám pár semenáčů od obou, ale bude to ještě pár let trvat než zesílí a zkusím je venku.

Josef Knap napsal:

Oba druhy jsou pro mne - ale až z té nové nynější čerstvé generace naprosto nepostradatelné.

Proč až nové, já doufám, že mi přežije i mateční rostlina Phyllostachys rubicunda, která byla výborná.

Phyllostachys kwangsiensis mi uhynul. V zahraničí v některých zahradách to ale vypadá, že také přežije a poroste dál.

44

Re: Výhonky 2014

Neviem či Phyllostachys-nuda “Localis“ neprepískol, javí sam mi kúsok povädnutý. Minulý rok asi len 4 výhonky, tento rok cez 30. Veľa ich zostalo zaspatých a viac nerastie. Niektoré uhnili. Asi ich skosil prízemný mrazík pred pár dňami.
V

45

Re: Výhonky 2014

Phyllostachys atrovaginata

http://images65.fotosik.pl/1010/3ea22cb812e2c950.jpg
http://images62.fotosik.pl/1011/30762f3867267e08.jpg

Phyllostachys nigra Punctata

http://images65.fotosik.pl/1010/fc621af50733b04d.jpg

46

Re: Výhonky 2014

Včera jsem koukal, že můj Ph.Shanghai3 se po dvou letech přestal flákat smile 3 nové výhony cool hurá big_smile Zkusím ovíkendu vyfotit a poslat. Teď už čekám jen na atrovaginatu.

Ať vám to všechno pěkně roste big_smile

47

Re: Výhonky 2014

zaslal: karlos.mexican

Phyllostachys aureosulcata Lama Tempel

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

48

Re: Výhonky 2014

zaslal hruskalibor:  Letos zasazený Phyllostachys aureosulcata spectabilis.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test