25

Re: Výhonky 2014

Můj Phylostachys Atrovaginata 3 rokem na stanovišti má stále jen jeden výhon z minulého roku a letos zatím nevyrašil vůbec.. No doufám, že si dává na čas. Zatím je malý a nízký, myslíte že je to ok? Asi musím víc zalévat, bylo fakt sucho.

26

Re: Výhonky 2014

raší pozdej kolem koncem kvetna.

27

Re: Výhonky 2014

Letos se dějí zajímavé věci. Normálně Atrovaginata raší jako poslední koncem května, ale letos u mě naopak vyrašila už koncem dubna, současně s Nudou nebo Aureosulcatou. A to máme zahradu skoro 500 m n.m.

28

Re: Výhonky 2014

U mě toho raší hodně, ale zrovna Phyllostachys atrovaginata si klasicky dává na čas a zatím nic.

29

Re: Výhonky 2014

tak budou zmrzlý doufejme že to bude v klidu a bude dost vody.

30

Re: Výhonky 2014

Ahoj , dnes jsem vám ukážu Phyllostachys Nigra

http://images61.fotosik.pl/966/2b2ad667454778ec.jpg
http://images65.fotosik.pl/968/4682a68b2e57e8c1.jpg

31

Re: Výhonky 2014

Vážení, phylostachis biseti už mám asi 7 let, na ploše 5 x 9 m, toto vyrostli ze dvou zakoupených rostlinek. Tato diskuze mě zaujala a doufám, že se alespoň zde dozvím, jak tento bambus rozmonožit.
Přátelé obdivují, chtěli by taky začít, ale ...??? Výhony letos už 60 cm, zkoušeli jsme odkopnout tři pohromadě, kámoš zasadil...Co se prosím bude dít, zakoření, poroste, jak vlastně rozmnožit ???
Zatím jsem se nikde nedočetl, připadá mě to, že asi chtějí jen kšeftovat...a chrání si své poznatky!!
Pokud by někdo odpověděl, dopředu moc děkuji a pokud by někdo chtěl oddenky, výrustku, dám zdarma, jen ale osobní odběr...
Lukov u Zlína....  Zdravím a předem děkuji..                                                         Petr

32

Re: Výhonky 2014

Petr47 napsal
"Vážení, phylostachis biseti už mám asi 7 let, na ploše 5 x 9 m, toto vyrostli ze dvou zakoupených rostlinek. Tato diskuze mě zaujala a doufám, že se alespoň zde dozvím, jak tento bambus rozmonožit.
Přátelé obdivují, chtěli by taky začít, ale ...??? Výhony letos už 60 cm, zkoušeli jsme odkopnout tři pohromadě, kámoš zasadil...Co se prosím bude dít, zakoření, poroste, jak vlastně rozmnožit ???
Zatím jsem se nikde nedočetl, připadá mě to, že asi chtějí jen kšeftovat...a chrání si své poznatky!!!"


Přiznám se, že taková hovadina a to chci napsat slušně, mě pěkně…….

Každý kdo si přečte tuto diskuzi - zdůrazňuji PŘEČTE, ví jak přesazovat. Je to tady psané dostatečně - jen hledat.

Jinak je to jednoduché. Plně vyvinuté stébla odryji s dostatečných kořenem a zasadím, tam kam chci. To je celé!

33

Re: Výhonky 2014

Zdravím,
Jelikož jsem loni trochu přesazoval a korigoval :-) rostlinstvo na zahradě, tak mi přebývá  jedna sazenice Ph.vivax Aureocaulis a Ph. nigra, mám je v květináči, takže kdyby měl někdo zájem… Jinak bych bral na výměnu Ph.atrovaginata … U mě už taky všechno raší, mimo Ph.Vivax Huanwenzhu. Ten má taky každoročně největší poškození na listech, ale zase se nejrychleji  zjara olistí. Nejtlustší klacky polezou asi u Ph. glauca Yunzhu  a Ph.aureosulcata, trošku zklamání je Ph.aureosulcata Spectabilis a Ph.bisseti. Ale snad ještě něco vyleze… Jinak u nás bylo docela sucho a i když jsem zaléval jak to šlo, možná se to na nich podepsalo…

34

Re: Výhonky 2014

Jak množit se řešilo třeba tady: http://forum.bambusy.info/topic/256/kdy … t-odkopky/.

Je to fakt jednoduché.
Stačí odkopnout jedno nebo několik stébel i s co nejdelším rhizomem (ten tlustý kořen, ze kterého stéblo vyrůstá) a zasadit smile

Na obrázku to jde pěkně vidět:
rhizom a stéblo

35

Re: Výhonky 2014

choch napsal:

Jak množit se řešilo třeba tady: http://forum.bambusy.info/topic/256/kdy … t-odkopky/.

Je to fakt jednoduché.
Stačí odkopnout jedno nebo několik stébel i s co nejdelším rhizomem (ten tlustý kořen, ze kterého stéblo vyrůstá) a zasadit smile

Na obrázku to jde pěkně vidět:
rhizom a stéblo


Jen pro upřesnění - obrázet brát jako ilustrační. Pokud to jde, je lepší sazenice brát s balem. Koření pak výrazně lépe.

36

Re: Výhonky 2014

Vanjos napsal:

Zdravím,
Jelikož jsem loni trochu přesazoval a korigoval :-) rostlinstvo na zahradě, tak mi přebývá  jedna sazenice Ph.vivax Aureocaulis a Ph. nigra, mám je v květináči, takže kdyby měl někdo zájem… Jinak bych bral na výměnu Ph.atrovaginata … U mě už taky všechno raší, mimo Ph.Vivax Huanwenzhu. Ten má taky každoročně největší poškození na listech, ale zase se nejrychleji  zjara olistí. Nejtlustší klacky polezou asi u Ph. glauca Yunzhu  a Ph.aureosulcata, trošku zklamání je Ph.aureosulcata Spectabilis a Ph.bisseti. Ale snad ještě něco vyleze… Jinak u nás bylo docela sucho a i když jsem zaléval jak to šlo, možná se to na nich podepsalo…


Dobrý den,
Ph. Vivax bych moc rád měl, co si myslíte o jeho umístění do polohy asi 480 m n.m? Zatím mám Ph. nuda, atrovaginata a aureosulcata a všem se daří dobře. Osvědčilo se mně mulčování silnou vrstvou listí (jak tady někdo napsal, i v silných mrazech je pod listím kolem nuly).