49

Re: Zima 2009/2010

Zdravím všechny . Tak novojičínsko včera -18 a ted znovu už -18 . Co to udělá s bambusy nevím . Nejsou vidět ,jsou všechny zapadané sněhem,ale zasadil jsem ke loni v květnu tak to snad přežijou.Takové mrazy tady bývají tak jednou za 25 let a tak se utěšuji,že pokud to přežijou tak budou mít na dlouho pokoj .

50

Re: Zima 2009/2010

Tak u mně na zahradě totální katastrofa,všech 19 druhů bambusů je na odpis.Ani nadmořská výška 222m nepomohla.Údaje o teplotě,kterou mají údajně různé druhy bambusů vydržet, už beru s opravdu velkou rezervou.

51

Re: Zima 2009/2010

Nevěš hlavu, příjde jaro ,sluníčko se opře do země a vylezou ze země  nový výhonky,já takhle bědoval před třemi roky nad B. quig. a myslel jsem že je na odpis ale krásně obrazila,nevěš hlavu, jaro příjde,jen musíme ještě chvilku počkat smile

52

Re: Zima 2009/2010

Tak, tak. Ikdyž to teď vypadá, že jsou na tom zle, je šance že na jaře obrazí. Hlavně nic předčasně nevykopávej. Dej jim čas a některý určitě na jaře vyrazí. Dej pak vědět jak to dopadlo.

53

Re: Zima 2009/2010

Nevím, kolik bylo stupňů na chalupě - Choceň, ale bambusy jsou poohýbané a připevněné k zemi a vypadají pouze jako jeden z mnoha sněhových kopečků. :-) Není vidět ani lísteček. Tak doufám, že tu hrůzu přežijí.

54

Re: Zima 2009/2010

Po zimě 2006 a této zimě zase můžou akvivisti strašit globálním oteplováním,tak prd leda.Kéž by oteplování bylo,ale po posledním měsíci tomu nevěřím ani trochu.

55

Re: Zima 2009/2010

Já osobně se považuju za příznivce globálního oteplování wink

56

Re: Zima 2009/2010

Ono by se pry to globalni o teplovani u nas melo projevovat silnejsima srazkama v zime a vetsi sucho v lete. No a ty hromady snehu do toho docela sedi smile ale ja o tom vim kulovy big_smile

Jinak sem se dival, ze moje Fargesia jiuzhaigou 5 asi prisla o vetsinu listu. Vypadaji poskozene, ale s jistotou to poznam asi az na jare.

57

Re: Zima 2009/2010

Já mám zatím asi tak 15-20% poškozených listů na všem,uvidíme po dnešní noci,očekávám asi -16.

58

Re: Zima 2009/2010

Tak dneska po ránu - 22. To je fakt mazec. :-(

59

Re: Zima 2009/2010

-19,5,to už tady nebylo snad 10 roků,to bude na zahradě čistka .... mad

60

Re: Zima 2009/2010

Dneska to byla asi nejkrutější noc  - u nás jen -17, což bylo absolutně nejnižší za celou zimu.
Phyllostachysy drží jen staré listy, jediné 2 bambusy, které si zimy moc nevšímají jsou oba Indocalamy (ale těm tradičně odejdou listy až na sklonku zimy  -  to je zajímavé. Všimnul jsem si toho v uplynulých letech. Celou zimu jsou v pohodě a pak je sklátí mrazík na konci března...) a tradičně Bashania q.  - ta je čerstvá jak štovík. Nedivím, se že Pandám tak chutná smile