37

Re: Zima 2009/2010

No, u mne jsou některá stébla ohnuta tak blbě, že jsou prohnutá jak luk a pod sněhem je jen vršek a spodek stébla, takže hrozí, že mi stéblo umrzne v půlce smile
Asi příští rok taky všechno ohnu a přikryju slámou a ještě nějak zajistím, aby sláma nenavlhla smile
Jinak mi to zas všechno pomrzne sad

38 Naposledy upravil: zdenda (17.01.2010 21:27:12)

Re: Zima 2009/2010

Když sníh ohne stébla je jen dobře jen se bojím té slámy. Já osobně takhle zimuju už druhou zimu Ph. aureosulcatu,ale bez slámy . Prostě jen ohnu stébla na sníh,přehodím trámek pro zátěž a zahážu sněhem z chodníčku.Na jaře velmi dobrá zkušenost,zcela beze škody,pokud nepočítám to co utrhnu nebo urazím tím hranolem smile

39

Re: Zima 2009/2010

Mne prave minuly rok umrzly stebla Ph. nigra i pod snehem a to sem je pekne zahazel. Ale tento rok je snehu hodne a jeste ted neco napadne, tak mozna to dopadne jinak smile

40

Re: Zima 2009/2010

Osobně mám špatné zkušenosti s P. nigrou(vel. 1,65m). Už má zmrzlé věechny listy a minulou zimu zmzla i stébla a to např. P aure. spetabilis neměl žádné poškození.

41

Re: Zima 2009/2010

U Phyllostachys nigra to může být sazenicí. Já mám nigru, která je velmi odolná a snáší dobře i kruté mrazy. J. Kocourek jí uvádí na svých stránkách mezi méně odolnými druhy, protože ta jeho snadno namrzá. Vedl jsem s ním o tom debatu a myslíme si, že je asi více různě odolných klonů v oběhu. Dal jsem mu schválně odkopek od té mé ať jí vysadí vedle té jeho a časem porovnáme, jak si povedou a zda u nich bude rozdíl.

Třeba u Phyllostachys nigra Boryana tohle už ověřené mám. U sazenic z různých zdrojů byla odolnost vůči chladu diametrálně odlišná.

Jinak všem (i sobě) držím palce. Vypadá to, že letos si nás zima opravdu prověří.

42

Re: Zima 2009/2010

Dnes v noci -18

43

Re: Zima 2009/2010

Tak tady -26 a teď je ještě -21 a začíná do toho mydlit slunce jako včera a už končí i doposud přeživší bissetii. A to hlásí po víkendu ještě ochlazení... :-)

44

Re: Zima 2009/2010

Tak to je masakr....-26 ? Odkud jsi? My jsme tu meli (Jindrichohradecko) rano -9 takze zatim v pohode, nastesti je tu kolem 40 cm snehu tak to snad vydrzi a bambusy se doziji jara. Ty teploty co rikate nic dobryho nevesti...hlavne aby bylo co nejmin skod.

45

Re: Zima 2009/2010

Tady -14,tento rok bude kritický.

46

Re: Zima 2009/2010

Martínkovice u Broumova.Aktuálně je jasno a -16.

47

Re: Zima 2009/2010

Zdravím,
Olomoucko -18 v noci.Přes den slunečno a -14 už pár dnů.Bambusy jako sláma,neliší se od zežlotlých trsů miscanthusů.
Jediý bambus krásně zelený je p.a.spectablis,větší pětiletý trs,loni přesazovaný.Omrznuly na něm jen letošní dva výhonky.Všechno starší je naprosto v pořádku.Vypadá nádherně na bílém pozadí.Zajímalo by mě jestli máte stejné zkušenosti.Většinu rostlin mám druhou zimu,tak odhaduju,že po pár letech budou odolnější.
Letos jsem nic nepřikrýval a zřejmě se mi to vymstí.

48

Re: Zima 2009/2010

Po dlouhé době zdravím z Plzně. Tady žádné významné mrazy nejsou. Včera a dnes jen -6, nejhorší noc byl někdy před vánocemi -12, zalito bylo, slunce moc nevysušuje, přesto většina bambusů o své listy přijde....:(