37

Re: poradte...

Phyllostachys aureosulcata - konkrétně Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa, už od druhého roku jsou stébla vzpřímená, což nemůžu říct o Phyllostachys bissetii, ten se velmi rozvírá do stran. Ještě mám Phyllostachys aureosulcata spectabilis a ten je prostě - krásný.

       Pospa

38

Re: poradte...

Zdravím, mohli byste mi prosím poradit, jaký druh by nejlépe přežíval v nadm. výšce 660 m. n. m. (Jižní Čechy, Novohradské hory)?! Jakožto naprostý laik jsem si vytipovala následující druhy: Phyllostachys aureosulcata, Phyllostachys aureosulcata alata, Phyllostachys aureosulcata aureocaulis a Phyllostachys propinqua. Trefila jsem se, nebo byste mi doporučili nějaký zcela jiný?!
Předem děkuji za odpověď smile

39

Re: poradte...

Já bych doporučil Phyllostachys bissetii,nebo Fargesia murieliae.Propinqua je málo odolný.Můžete se podívat na moje zkušenosti s některými druhy v podhorských polohách na linku-Skot-bambusy.

40

Re: poradte...

Myslela jsem spíše něco mohutnějšího, kolem tří a více cm v průměru..

41

Re: poradte...

Souhlasím s tím co radí Skot. V takovéhle nadmořské výšce stéblo o průměru 3 cm nevypěstujete. Ty co jste uvedla zkusit můžete také, ale je nutno počítat s tím, že budou umrzat často až k zemi.

42

Re: poradte...

Děkuju za radu..

43

Re: poradte...

Možná by nebylo špatné zkusit Ph. rubicunda, nebo Ph. nuda, pan Rezl je spolu s Ph. bisetii doporučuje jako nejvíc odolné,Ph. Rubicunda pěstuji v nějakých 480 m. n. m. tři roky a letos omrzla horní třetina stébel ,ale je natolik vitální, že koncem června nebylo vidět vůbec omrzlé části :-))

44

Re: poradte...

Zdravím bambusáře,

Letos v létě jsem si pořídil od p. Lipenského ze Žamberka tyto bambusy: Ph. arcana Luteosulcata, Ph.atrovaginata, Ph. aureosulcata Aureocaulis, Ph. bissetii a Ph. vivax Aureocaulis. Jsou to moc pěkné kousky,( viz. foto posílám Wufengovi).Díky Wufengovi a jeho stránkám jsem se perfektně zorientoval a ujasnil si které druhy pořídit. Díky Wufengu. Jsem z Hradce Králové, kde to je sice v nížině, ale furt tady fouká a u nás na zahradě konkrétně bohužel ze všech stran.Taky je orientovaná na jih, takže sluníčko svítí... To je asi dobrý v létě, ale v zimě v kombinaci s větrem… no uvidí se na jaře.
Včera jsem je byl okukovat a koukám vivax má stéblo. Tak se chci zeptat, jestli má vůbec šanci přežít zimu, případně jestli je pro to možné něco udělat. No i kdyby zmrzlo, tak to vypadá, že vivaxu A. se na novém místě líbí :-)
Na jaře si chci tentokrát z jiného zdroje,(asi p.Rezl), pro porovnání pořídit ještě Ph. aureosulcata spectabilis, Ph. nigra a buďto Ph. sp. Shanghai 3 nebo Ph. propinqua Li Yu Gan a dát je na druhou stranu zahrady. Chci se zeptat, co byste dopuručili zda Shanghai 3 či propinqua.

Phyllostachys vivax aureocaulis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


Phyllostachys bissetii

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

Phyllostachys atrovaginata

PunBB bbcode test

Phyllostachys arcana Luteosulcata

PunBB bbcode test


Díky

45

Re: poradte...

To jsem moc rád, že jsou ty stránky k něčemu. Díky za pochvalu. Ještě se tu dá hodně vylepšit, ale nechávám si to až na " dlouhé zimní večery" wink . Pokud jde o výběr, tak těžko říct co zkusit. Záleží co člověk od toho čeká. Phyllostachys Shanghai 3 bude míň zimovzdorný, ale půjde dříve do tlustších tyčí. Phyllostachys propinqua Li Yu Gan je sice hodně odolný, ale zase tvoří takový spíš křoví, takže mně osobně se líbí víc ten první.

U p. Lipenského jsem ještě nebyl. Jak se u něj bambusům daří. Podle jeho stránek je pěstuje ve vyšší nadmořské výšce, tak by mně zajímalo jak mu tam jdou? Viděl jsi jeho mateční rostliny?

46

Re: poradte...

U pana Lipenského to vypadá trochu jak v džungli smile Zahrádka je to neveliká a využit je každý kousek. Většina rostlin má úctyhodné rozměry. Nejvíce mě zaujaly P. vivax Huanwenzhu, lesík P. bisetii, P. kwangsiensis, sanghai 3 atd.

Vyměnil jsem s ním stromek Oskeruše za pěkný odkopek Ph. kwangsiensis. Kořenový bal seděl na přední sedačce a  špičky vzadu zametaly silnici... wink
http://www.postimage.org/Ts1826MA.jpg

47

Re: poradte...

Byl jsem u něj dvakrát a popis který podal Majk sedí :-) Žamberk je sice v podhůří, ale rostliny vypadají, že se jim daří, některým na můj vkus "až moc" :-) Určitě se s ním domluv a stav se tam. A jak ten výhonek, má nějakou šanci?

48

Re: poradte...

zdravim vsechny, budu mit asi hloupou otazku :-) pred 14 dny jsem zasadil P. vivax aureocaulis, zacaly se mu nejak moc stacet listy a steblo se zabarvuje do tmave cervene barvy. Je to normalni jev?, nebo se mam zacit znepokojovat :-)