73

Re: semená bambusů

tak jsem si nakonec z aukra nějaké druhy vybral...kdyžtak mám dva obrovské skleníky tak to prcnu tam...
A pak ještě od p. Rezla semena Phyllostachys pubescens - má s tím někdo zkušenosti?

74

Re: semená bambusů

pro heyoka  jak ti mám poslat fotky znědlých lístků ??

75

Re: semená bambusů

renm napsal:

tak jsem si nakonec z aukra nějaké druhy vybral...kdyžtak mám dva obrovské skleníky tak to prcnu tam...
A pak ještě od p. Rezla semena Phyllostachys pubescens - má s tím někdo zkušenosti?

Spíše jestli Vám z toho aukra vůbec vyklíčí, začínám být skeptický, už je to myslím více než 14dní od té doby kdy jsem semena z aukra zasadil a nic se neděje... no nezbývá než popřát štěstí a čekat, některým to prej trvá až 2měsíce než vyklíčej, tak se snad něčeho dočkám...  neutral a Vy taky wink

76 Naposledy upravil: Pospa (08.07.2008 06:23:09)

Re: semená bambusů

Ahoj Renm,
neměl bys přivolávat takové hrůzy jako je kvetení a následně semena, která nikdy nemají
stejné vlastnosti jako trsy z kterých jsou nazbírány. Nejrychleji rostou sazenice 2-3 roky
staré, které se dají koupit kolem 350,-Kč možná levněji. Neumím si představit jak dlouho
bys musel čekat než by bambus pěstovaný ze semen začal plnit to co od něj očekáváš-CLONU.
Další možnost je odkopek, ale přesto že mám dostatek trsů a jsou vzrostlé nevím kdy urépnót,
ani do čeho sázet.
Pospa

77

Re: semená bambusů

neznám nikoho v okolí kdo by měl bambusy...Zkusím semena a když mezitím narazím na odkopky tak po nich šáhnu ale zatím fakt nic.. Je mi jasný že ze semen bude trvat docela dost dlouho než budou plnit funkci např. clony, ale lepší něco dělat než jen čekat jestli se náhodou nenaskytne něco lepšího smile

78

Re: semená bambusů

Pokud to není tajemství, tak do své registrace přidejte
Městečko, Město, nebo Vesnici kde bydlíte. Nehledejte,
oslovte kolegi Bambusáře a třeba se Vám někdo z okolí
ozve a pozve na návštěvu.
Pospa

79 Naposledy upravil: didanek (08.07.2008 16:27:34)

Re: semená bambusů

Pospa napsal:

Ahoj Renm,
neměl bys přivolávat takové hrůzy jako je kvetení a následně semena, která nikdy nemají
stejné vlastnosti jako trsy z kterých jsou nazbírány. Nejrychleji rostou sazenice 2-3 roky
staré, které se dají koupit kolem 350,-Kč možná levněji. Neumím si představit jak dlouho
bys musel čekat než by bambus pěstovaný ze semen začal plnit to co od něj očekáváš-CLONU.
Další možnost je odkopek, ale přesto že mám dostatek trsů a jsou vzrostlé nevím kdy urépnót,
ani do čeho sázet.
Pospa

otázka1/ to jich máte tolik nebo je vám líto urépávat?
otázka2/ je alespon teoretická možnost že někdy urépnete zrovna v tu dobu když didánek čirou náhodou jel okolo,  roll  že by jsme se nějak dohodli? wink tedy ono je to k Vám do Třebíče zhruba stejná vzdálenost jako do Němčic... ale do Třebíče čas od času jezdím, ale do Němčic ne... tak jen proto se ptám. ono to momentálně vypadá spíše na září a později ale situace se mněněj různě rychle tak to nedokážu přesněji odhadnout. děkuji za pochopení

80 Naposledy upravil: Pospa (09.07.2008 13:32:23)

Re: semená bambusů

Ahoj,
hodně je takové záludné pojem. Naše zahrádka nemá ani 150m2 a na ní roste

Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa (??? nutno vidět) zdroj Rezl

Phyllostachys aureosulcata spectabilis (možno urýpnout) zdroj Rezl

Phyllostachys bissetii (možno urýpnout) zdroj Rezl

Phyllostachys heteroclada "Straightstem" (zasazen loni-živý plot, zatím ne) zdroj Rezl

Phyllostachys ??????? výběžky až na konci června, náchylný na omrzání  (možno urýpnout) VZS známé

Fargesia nitida (za rok) zdroj obchodní řetězec nebo Rezl - nevim

Fargesia rufa (velká zdravá až moc, možno urýpnout) zdroj Rezl

Fargesia ??????? (přežívá) zdroj místní zahradnictví

Fargesia ??????? (ne, je z loňska) zdroj místní hřbitov po dohodě se správcovou

Pleioblastus oleosus (zasazen loni-živý plot, zatím ne) zdroj Rezl

Pleioblastus pumilus-pokryvný (možno urýpnout) zdroj Kastner-před mnoha lety

Sasaella masamuneana Albostriata-pokryvný (možno urýpnout,opravdu krásný) zdroj Kastner-před mnoha lety

a to je myslím všechno. Teď budu doma až do konce měsíce, pak o víkendech.
Tak se zastavte a vemte si řidiče, chladím ve studni-pokud je zrovna co.
Pospa

81 Naposledy upravil: didanek (09.07.2008 22:15:05)

Re: semená bambusů

tohle je více než lákavá nabídka (myslím tu prohlídku a rejpání bambusů) a chci si odpověd rozmyslet wink nebo spíše se domluvit přes mejl smile

82

Re: semená bambusů

Ohledně pěstování bambusů ze semen nemám ty nejlepší zkušenosti . Letos jsem zasadil cca 12 semen Phylostachys pubescens a 12 Chimonobambusa yunnanensis . Od každého vyklíčilo pouze 1 semeno . Takže ten zbytek asi odepíšu , ale ten 1 kousek Chimonobambusy se chová velice čile a po cca 1,5 měsíci je cca 15 cm vysoký s dalšími 3 odnožemi . Má vydržet mráz -25 C a má stonky zabarvené do černa .


Phyllostachys pubescens

http://bambusy.info/img/uploaded/Phylostachys-pubescens-semenac-jarome.jpg

Chimonobambusa yunnanensis

http://bambusy.info/img/uploaded/Chimonobambusa-yunnanensis-semenac-jarome.jpg

P.S. Omlouvám se za opožděné vložení fotografií, byl jsem na dovolené bez internetu. Wufeng

83

Re: semená bambusů

pro heyoka od fencing: Zhnědlé lístky semenáčů viz diskuze výše.

http://bambusy.info/img/uploaded/Semenac-hnede-listy-fencing-01.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Semenac-hnede-listy-fencing-02.jpg

http://bambusy.info/img/uploaded/Semenac-hnede-listy-fencing-03.jpg

84

Re: semená bambusů

pro fencing: jestli to není přelitím. a nebo pokud je to tropický bambus potřebuje vlké tropické prostředí???