49

Re: semená bambusů

ne že bych chtěl wufengovi pochlebovat, ale smekám čepici nad jeho stránkama yikes smile  a děkuji že mi obbohatil život a rozdělil se s námi o své vědomosti a zkušenosti o bambusech. nedokáži ani popsat co cítím. WUFENGU DĚKUJEME! A AŤ ROSTOU! také dík všem přispěvovatelům a všem ostatním.

50

Re: semená bambusů

když jsem chodil do z. školy, chtěl jsem být zahradníkem, každý den jsem chodil pomáhat do místního zahradnictví. bohožel rodiče mi to rozmluvili a musel jsem na zedníka...
no, tak snad ted už mi to půjde smile

51

Re: semená bambusů

Ahojky,po delší době se ozývám a co se týká semen "bambusů" z AUKRA jsem notně zklamán.
Z první třetiny semen vyrostla nějaká tráva,rozhodně nepodobná bambusům.Zajímavé je jen to,že "z různých druhů stejná tráva".
Při kontrole jsem zjistil,že druhá třetina semen se vyloženě rozložila a shnila,takže rozhodně nemohla být z více jak jednoleté sklizně.
A poslední třetina (ta menšinová) nevylezla vůbec,ale semena v substrátu ještě jsou.
Z objednaných semen z AUKRA mě po shrnutí vyrostlo ...........
Přesto neházím rýček a lopatku do kopřiv a budu se snažit dál.
Velice moc děkuji nejenom Wufengovy a jeho stránkám,ale i Vám členům tohoto fora,kteří mě napomáhají svým přístupem v mé pěstitelské bambusové zálibě a
moc se těším na první odkopky,které si od těchto členů dovezu.
Všem moc děkuji a bambusům dobrý růst.

52

Re: semená bambusů

to jste mne moc nepotěšil hmm ale doufám že budu mít více štěstí smile

53

Re: semená bambusů

tu trávu nevyhazujte, on bambus tak trochu jako tráva vypadá wink on vlastně je trava pokud se nepletu:)

54

Re: semená bambusů

Pro didanek:
jj,zatím tu "trávu" nechávám.Vzhledově ale vůbec na bambus nevypadá,ani jako kukuřice.Řekl bych,že mě podobná roste na zahradě.Ta se ale nemohla nijak dostat do květináče s vysetými semeny bambusů.Musel bych ji tam zasadit vědomě a to,pokud si pamatuji,se nestalo.
Jako správný zahradoid se obrním trpělivostí a vyčkám.Třeba proběhne nějaká metamorfoza či zvrácení klonu.V každém případě,jak tady bylo již psáno,budu koukat,co se mě z toho vyklube.Trochu humoru nezaškodí a zkušenostmi se člověk učí.

55

Re: semená bambusů

Rozhodně ale mohu doporučit nákup semen na http://www.zhn.cz/semena.html , seriozní jednání,o polovinu levnější ceny než na AUKRU a navíc semena BAMBUSU rostou.

56

Re: semená bambusů

Zdenko napsal:

Rozhodně ale mohu doporučit nákup semen na http://www.zhn.cz/semena.html , seriozní jednání,o polovinu levnější ceny než na AUKRU a navíc semena BAMBUSU rostou.

jenže ten ted bambusy nemá sad

57

Re: semená bambusů

Asi to sem nepatří, ale semínka z aukra co mi vzešla jsou ted v květináčkách na chatě na verandě a jdou docela dobře, týdně tak 2 nové lístky, ale problém je, že starší lístky od spoda usychají, nebo alespoň na koncích lístků. Co dělám špatně?? Díky za případnou radu.

58

Re: semená bambusů

pro fencing: zkus zaslat foto

59

Re: semená bambusů

myslím že problém klíčení-neklíčení semen z aukra může být i to, že například mě přišly mimo jiné semínka... místo 6-ti plnohodnotných pěkných semínek jak by se za 9 korun dalo očekávat 3 vcelku slušné, (ale nevím jaké maj být v originále) 2 mrzáci z kterých by byl zázrak kdyby alespon vyklíčili, natož z nich byla plnohodnotná rostlina... a to poslední semínko není semínko nýbrž jen obal z něho, prostě pleva sad TAK NEVÍM  sad

60

Re: semená bambusů

Ahoj,

jsem novej zájemce o pěstování bambusů, něco jsem tu pročetl, ale ještě hodně si tady toho přečtu. Potřeboval bych nějakej tip kde nakoupit semena bambusu - vysadil bych je napřed do semenáčků a na druhý rok by šly ven jako živý plot k potoku který ohraničuje pozemek zahrady. Poradíte kde tedy nakoupit a třeba i nějaké druhy?
Pokud jsem napsal dotaz do špatné sekce tak se omlouvám.