61

Re: semená bambusů

Ahoj,

pokud chceš nakupovat v Česku, tak asi jediná možnost je počkat až J. Kocourek z bambusy.cz sklidí semena Fargesia nitida. Má dost velké porosty, tak určitě nějaká navíc mít bude.  Momentálně o jiných nevím.

62

Re: semená bambusů

no viděl jsem nějaká na aukru, ale nevím jestli jsou vhodné, ale mohl bych je prubnout...Chtěl bych spíš něco většího a jelikož jsem modelář a umělec tak bych i stvoly rád využíval k něčemu užitečnému...

63

Re: semená bambusů

ahoj, na aukro zapomen. precti si poradne toto vlakno a i jina...

64

Re: semená bambusů

Když pominu klíčivost, tak ty bambusy z Aukra se ven sázet nedají.

65

Re: semená bambusů

To je pravda, většina nabízených bambusů jsou málo zimuvzdorná na naše podmínky

66

Re: semená bambusů

Aha, tak dík za varování, chtěl jsem je objedat ale už jsem tu narazil na pár příspěvků kde píšete že nejsou moc vhodná....
Tak kde jinde bych mohl koupit? Nevíte?

67

Re: semená bambusů

V cechach Rosteto Praha a Bambusarium Velke Nemcice (Brno), urcite obe najdes na netu. vyber si kam to mas bliz. Wufeng taky neco tady nabizi, staci se podivat...

68

Re: semená bambusů

renm napsal:

Ahoj,

jsem novej zájemce o pěstování bambusů, něco jsem tu pročetl, ale ještě hodně si tady toho přečtu. Potřeboval bych nějakej tip kde nakoupit semena bambusu - vysadil bych je napřed do semenáčků a na druhý rok by šly ven jako živý plot k potoku který ohraničuje pozemek zahrady. Poradíte kde tedy nakoupit a třeba i nějaké druhy?
Pokud jsem napsal dotaz do špatné sekce tak se omlouvám.

K POTOKU BY JSI MĚL MYSLÍM DÁT BAMBUS KTERÝ MÁ V KOŘENECH VZDUCHOVÉ KANÁLKY NAPŘÍKLAD : http://bambusy.info/?bambus:Phyllostachys-heteroclada JEŠTĚ JSEM TU ČETL JINEJ ALE NEMOHU SI VZPOMENOUT, ALE WUFENG TI JISTĚ LÉPE PORADÍ

69

Re: semená bambusů

Phyllostachys atrovaginata

70

Re: semená bambusů

Pokud tam není vysloveně mokřina, pak by sem volil některý z Phyllostachysu.
Bude tam dostatek slunce, janak by tam nedával živý plot a potoky v zakradách
bývají jakoby zařezané-níže než terén. vzpřímeně rostoucí vlhko a slunce milující

je   Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa ! 

Mám s ním jen ty nej nej zkušenosti. mám ještě další druhy Phyllostachysů,
například Phyllostachys aureosulcata spectabilis, nebo Phyll. bissetii, ale nejbujněji
roste již zminěný Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa. Věřte kolem potoka
pujdou skvěle a i v zimě jim bude dobře, lepší vlhko něž sucho.

   Pospa

71 Naposledy upravil: heyoka (05.07.2008 09:21:31)

Re: semená bambusů

pokud tam ovsem neni vylozene bazina nebo to neni misto kam se potok pravidelne a casto vyleva nebo-li misto ktere byva cas od casu pod vodou, jinak samozrejme misto u vody musi byt pro bambus blahodarne... a s temi vzduchovymi kanalky to prej neni zas az tak samospasny, ale to jsem jen slysel, nemam vyzkousene

72

Re: semená bambusů

Pospa napsal:

Pokud tam není vysloveně mokřina, pak by sem volil některý z Phyllostachysu.
Bude tam dostatek slunce, janak by tam nedával živý plot a potoky v zakradách
bývají jakoby zařezané-níže než terén. vzpřímeně rostoucí vlhko a slunce milující

je   Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa ! 

Mám s ním jen ty nej nej zkušenosti. mám ještě další druhy Phyllostachysů,
například Phyllostachys aureosulcata spectabilis, nebo Phyll. bissetii, ale nejbujněji
roste již zminěný Phyllostachys aureosulcata Harbin-inversa. Věřte kolem potoka
pujdou skvěle a i v zimě jim bude dobře, lepší vlhko něž sucho.

   Pospa

zas tak mokro tam není...je to tam vlhčejší ale žádná bažina... Nemáš prosímtě nějaké semínka z těch výše jmenovaných?
Potok sice zařezaný je ale nesadil bych to přímo do břehu... a slunce je tam dostatek