25

Re: Jaro 2009

Pro vrlka:
V průběhu roku jsou dvě etapy,kdy se dají očakávat mladé výhony bambusu. Na jaro a na podzim. Pokud vyraší výhon stébla,jeho růst pokračuje zhruba 40 dnů,postupně začíná stéblo vyzrávat. V období "klidu" se bambus rozrůstá do kořenu a nabírá sílu,aby opět vyrašil do střely výhonu stébla. Funguje to tak, co prozatím pozoruji, od semínka až po velký trs bambusu. Přeji bambusům dobrý růst a Vám hodně radosti.

26

Re: Jaro 2009

pro Vrlka:

Ta sazenice Phyllostachys atrovaginata opravdu vypadá záhadně. Podle toho olistěného stébla bych klidně řekl, že by to mohla být ona. Sazenice má sice velké listy, ale ty jsou zatím juvenilní a další už mohou narůst menší. Ale zbarvení výhonu druhu Phyllostachys atrovaginata neodpovídá. Pro porovnání fotko výhonu mé Phyllostachys atrovaginata.

PunBB bbcode test

27

Re: Jaro 2009

Tak si čím dál víc myslím, že mám doma dva Shanghaje, teď když už má výhonek skoro 40cm, tak vypadá úplně shodně jak výhonky na tvých fotkách, tvého Shanghaje, jak přes kopírák. Tak uvidím během sezóny a příštího roku, jaký mezi nimi bude rozdíl. Výhonku Atrovaginaty na fotce se to opravdu nepodobá.  Když tak žádná tragedie, akorát se mu tam možná nebude tak dařit, na jaře a na podzim je tam moc mokro. Ale zatím vypadá co do stébla a rychlosti naprosto nejlíp. Tam ten vivax a Shanghai na 100% rostou podstatně pomaleji, jak šneci. V té hlíně je hodně škváry, tak nevím jestli to třeba něco nevylučuje. Když tak budu srovnávat dvě stanoviště.

28

Re: Jaro 2009

Letos mi přijde, že u hodně druhů je výhonů míň než loni.

Nejlíp mi snad letos jde Phyllostachys kwangsiensis.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


Phyllostachys vivax Huanwenzhu zatím vyslal jen dvě stébla.

PunBB bbcode test

29

Re: Jaro 2009

Phyllostachys vivax Shanghai zatím vystrkuje jedno slušné stéblo a pak pár malých.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test


Phyllostachys vivax McClure začíná růst a snad bude pár tlustších kousků.


PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

30

Re: Jaro 2009

Borinda frigidorum zimovala pěkně a teď vystrkuje víc tlustších výhonů než loni.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Další druhy příště.

31

Re: Jaro 2009

zaslal Betyar: Pár krásných foto P.Boryana. Tak to rastie u mňa. smile

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

edit - oprava: MR.Bamboo na Betyar

32

Re: Jaro 2009

Moc pěkné, jsem zvědav jak vysoké nakonec budou.

33

Re: Jaro 2009

Aj ja som zvedavý!V pozadí sa dajú vidieť  minuloročné steblá su velmi tenké oproti terajším tento rok ma prekvapila bory.  Inak mr.bamboo som ja Betyar  len som zmenil email. smile

34

Re: Jaro 2009

pro vrlka: podle tvých fotek to vypadá, že prosychání po výsadbě bylo způsobeno napadením sviluškami. Sám jsem letos řešil stejný problém - nové sazenice měly na sobě takové pavučinky a při pozorném pohledu byly vidět armády zvířátek běhajících po listech a stéblech. Na listech po nich zůstávaly bílé skvrny po sání šťávy. Po dvou postřicích (po 14 dnech) bylo po problému. Listy byly ale dost poničené a téměř všechny pak opadaly. Naštěstí už rostlinky mají nové lístky, tak už to bude dobré a oslabení snad brzy doženou.

35

Re: Jaro 2009

Listy jsem zkoumala, ale nic jsem neviděla. Zítra se podívám pořádně, díky za tip. Vyzkoušela jsem to kolem sazenic pohodit Hořkou solí a pěkně se zazelenaly, ztratily ten nažloutlý nádech. Žluté listy opadaly a další nežloutnou, nejspíš opravdu jen proměnily trochu listů na jaro a na ten nejhorší se zítraa důkladně podívám. Ale myslím že je zachráněný, dneska jsem u něho (Ph.aureo.aureocaulis) našla dva nové výhonky, tak jsem nadšená.
A jinak jak jsem se výše dívala na Wufengovu fotku Shanghaje, tak ta odlupující se slupka na stéble s tím nafialovělým nádechem z vnitřní strany je přesně stejná jak na tom mém záhadném bambusu, takže jestli ten nádech Atrovaginata nedělá, tak mám na tuty Shanghai.)

36

Re: Jaro 2009

.....Je to tak, něco tam lozí, nejspíš ty svilušky, našla jsem to na dvou sazenicích a taky nějaké mšice. Budu to muset postříkat.(