1

Téma: Jaro 2009

Ahoj, tak už mi raší Ph. viridiglaucescens a to roste poblíž Žďáru nad Sázavou. A dokonce vypadá, že i kvete!

PunBB bbcode test

2

Re: Jaro 2009

Nedalo mi to. Objevil jsem zajímavý detail bambusové tyče. Ocení ho tedy asi spíše muži.
tongue

Ženy a mladší ročníky ať neklikají, ikdyž je decentní.


http://xs.to/xs.php?h=xs538&d=09143 … boo537.jpg

3

Re: Jaro 2009

Tak to konečně začíná, první výhonky už rostou u Bashanie fargesie.

4

Re: Jaro 2009

Už i u mne začínají růst výhonky u Bashania qingchengshanensis  a Indocalamus latifolius "Hopei“

5

Re: Jaro 2009

Wufengu, to je parádní výhonek!
Když se na tu fotku chvílí díváš z 30cm, je tam zajímavý optický klam. Je tam vidět polonahá ženská !! smile

Jinak standardně bashania jako první jarní vlaštovka.  navíc jsem zjistil, že mi nenápadně utekla z klece a vydala se na výlet..

6

Re: Jaro 2009

u mna to uz tiez zacina pekne ozivat, objavovuju sa nove listy a mlade vyhonky na phyl. bissetii presahuju uz  20 cm. uz som myslel, ze zima ani neskonci...

7

Re: Jaro 2009

Mě letos vyrazila nejdřív Fargesia scabrida a hned pak Fargesia robusta. Asi by rašila i Fargesia rufa, ale ta je v Liberci, tak tam je zpožděná. Její sazenice co mám v Praze už vyráží.

pro Lime: Ta tam je pouze pro odvedení pozornosti wink. Při ještě bližším pohledu tongue je vidět černý flek na stvolu. Asi jde o nějaký Black spot kultivar. lol

8

Re: Jaro 2009

Tak hlasim prvni letosni 5 cm vyhonek meho Phyllostachys viridiglaucescens, ktery jsem zasadil skoro presne pred rokem 10.4.2008. viz . http://forum.bambusy.info/post/2616/#p2616

9

Re: Jaro 2009

Tak jsem se po netrpělivém čekání dočkal,začal mi vylézat aureosulcata spectabilis,pubescens a indocalamus solidus.Teď mě čeká to nejlepší období - každodenní prohlížení nových výhonům,paráda cool

10 Naposledy upravil: Jixm (11.04.2009 22:14:59)

Re: Jaro 2009

Supersaab napsal:

Tak jsem se po netrpělivém čekání dočkal,začal mi vylézat aureosulcata spectabilis,pubescens a indocalamus solidus.Teď mě čeká to nejlepší období - každodenní prohlížení nových výhonům,paráda cool

Mohl by jste prosím napsat jak Vám snáší zimu ph. pubescens a případně sem dát foto? Mockrát děkuji

Jinak mně roste jako divá Sasa kurilensis a začíná Pleioblastus fortunei. Minulý týden jsem vysadil ph. aureosulcata aureocaulis, aureosulcata spectabilis, bissetii a Semiarundinaria yashadake Kimmei.

11

Re: Jaro 2009

Tak to počasí, to je nádhera, co? Taky se mi probral Ph.pubescens, zatím druhý rok v květináči, vypadá to tak minimálně na čtyří nové stébla, je to zatím jenom takové mini, tak uvidím. Mám hroznou radost, že se něco hnulo, jinak si budu muset totiž počkat. Zasadila jsem čtyři druhy, na jedno místo Ph. atrovaginata a Ph. aureosulcata aureocaulis, a na druhé místo Shanghai 3 a vivax aureocaulis. Nebylo to tak jednoduché jak jsem si myslela, máme to tu samou perličku. Tak první místo, sázela jsem k plotu, za plotem je studna, ale není ledajaká smile, stará kamenná studna velkého průměru, která zasahuje i k nám, přes to dvě traverzy, na tom skruž, která prakticky celá trčí nad povrch a okolo obskládané kamenem a hlínou, nevím jak to drží, ale drží. Tak jsem kopala a kopala až jsem se do ní prokopala. Nejdřív jsem zjistila, že začínám mít mokro pod nohama,  u nás všudypřítomná navážka a bordel, takže šutry mě na nic neupozornily, jsem zvyklá, že každé sázení je očistec. Pak jsem odvalila jeden velký a dívala jsem se přímo do studny, hladina tak vysoko, že jsem si pohodlně umyla ruce, a bylo po radosti, protože na tom místě bambusy každopádně chci. Po poradě s manželem, který tvrdil, že tam to nemá šanci jsem pokračovala, naštěstí pomohl, protože prakticky všechno bylo nepoužitelné a muselo pryč, navážka a slín,  a musela se navážet nová hlína ze vzdáleného kompostu a míchat s tou použitelnou částí. Studnu jsme při vykopávání tzv.objeli a v té nejmokřejší části jsem připravila místo na Gunneru manicatu, té se tam bude líbit, nad to po svahu jsem dala Atrovaginatu a budu čekat co snese a jak se jí bude dařit, a do relativního sucha ještě výš Ph. aureo.aureocaulis. Třeba to nebude tak hrozné, po tání nebo když prší, tak sice studna v úrovni terénu přetéká a odtéká po trávě pryč, ale v létě je hladina, tak dva, tři metry pod terénem. Tak to byla první dřina.
   No a při té druhé už atmosféra houstla. Opět díra tak 2,5m x1m a 60cm do hloubky. Horních deset cm škvára a hlína plus kamínky, dalčích 30cm navážka, a zbytek slín. To všechno propletené kořeny z ořechu co roste poblíž. Myslím že kořenová bariéra oopravdu nebude nutná. Stodola nad dvorem je vlastně bývalé družstvo, takže po celém dvoře se dřív točily traktory a naváželo se, ujezdilo a zase naváželo. Jednou se to bude muset všechno odbagrovat¨, až postavíme a budeme kulturnit okolo, ale tak dlouho bych s bambusováním čekat nevydržela. Manželovo nadšení pro bambusy velice rychle prchalo, vypadalo to na rozvod, sousedi měli jeden ze svých lepších víkendů, protože takové kino jaké jsme jim připravili pro posezení na balkóně se jen tak nevidí. Jak jsme kopali první díru, tak jsem jenom zaslechla, jak si soused sám pro sebe říká "a to je zase co za plevel" smile, tak jsem si říkala:"jenom počkej až to budeš mít až na balkóně, to budeš hledět". Jenom doufám, že ta dřina bude stát zato, ideální podmínky to nebudou, ale udělala jsem pro to opravdu maximum. a ta dřina přece musí být něčím odměněná. Tak jsem nesmírně zvědavá, jak se jim bude dařit.
   Přeju Vám všem ať máte letos důvod k nadšení a ať vám to roste.

12

Re: Jaro 2009

Držím všem palce ať to letos pořádně frčí. Pro motivaci dávám příklad, jak za čtyři roky může narůst Fargesia rufa.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test