25

Re: semená bambusů

do Velkejch Němčic hodlam jet až se čas a udalosti naplní a doufám že odtud nepojedu z prázdnou, tedy zatím silně toužím po: Phyllostachys sp. Shanghai 3 ; a případně nějaký vivax asi "Aureocaulis" ; a na živý plot bych skusil tu:  Phyllostachys arcana "Luteosulcata" ještě se mi líbí: Fargesia robusta (Campbell) a Fargesia "rufa" jenže jsem se dočetl že hodně pomalu rostou proti výběžkatým, tak zatím s tím asi počkám, a také záleží na co mi zbydou penízky

26

Re: semená bambusů

Na tu Shanghai 3 a vivax si radši Rezlovi zavolej a zamluv si je,má jich omezené množství.Spíš musíš nakupovat tehdy,když je vhodná doba na venkovní výsadbu a když jsou rostliny k mání,než podle vlastního rozhodnutí.

27

Re: semená bambusů

Aha, a kdy je ta doba? Ono se to lehko řekne, nakupovat když je vhodná doba, když se člověk rozmýšlí jestli si koupit nové boty nebo jídlo, když do těch starých ti při dešti teče sad vidím to jinak, kupuju bambusy když jsou a když na ně mám peníze. Když nejsou, a mám peníze tak mohu zajet tam kde jsou.  Když na ně nemám, nemůžu je kupovat a ani pro ně jet.  Ale mohu si koupit za pár kaček nějaká semínka a vsadit na štěstí začátečníka. Ostatní se snad dá nějak přizpůsobit. Například myslím že pokud nesmí ven, tak snad přežije ve větším květináči až do té doby než bude moci ven. Nebo se mýlím? Nejsem odborník a nechám si poradit od zkušených.  Ale také rád experimentuji a vím že nemusí být všechno tak jak bych chtěl, takže když například vyklíčí bambus, že o něj mohu snadno přijít špatnou zálivkou či mrazem.

28

Re: semená bambusů

ještě jsem přikoupil 5 semínek: Phyllostachys heteroclada  a 4 semínka Bambusa textilis, s vědomím že ten textilis pravděpodobně zmrze určitě. je se chci ujistit jestli zmrzne i kdyby jsem na něj na zimu nahrnul řekněme půl metru slámy, a ještě přikryl netkanou textílií či nějakou plachtou.  myslím že kořeny by zmrznout nemusely tedy teoreticky.

29

Re: semená bambusů

zkoumal jsem zahraniční stránky o bambusech a tam někdo pěstoval ze semínek bambusky jen tak ve vlhkém písku, a rostlo mu to docela dobře, tedy myslím jako na sazeničky. dotaz: je lepší je dát hned do hlíny nebo smíchat hlínu s pískem? případně použít přímo čistý písek?

30

Re: semená bambusů

tedy ty překlady přes translator:)) to jsou někdy spíše jako šifrované zprávy: Bambusové klíčivost semen

Jednou z metod na bambusové množení samozřejmě roste bambus ze semen. Nicméně, na základě skutečnosti, že bambusové květiny zřídka a sadby není snadno k dispozici jako většina dalších závodů, není mnoho dokumentace v aa dobrou metodu pro klíčení. Před pár lety jsme získali některé Moso bambusové Dendrcalamus strictus osiva a sadby. Ne tak docela vědět, jak se vyklíčit tohoto osiva, jsem použil metodu, která Vzpomínám čtení on-line somwher, s několika úpravami. Mnohem k mému potěšení jsem dosáhla velmi vysoké rychlosti klíčení, a než jsem věděl, co mě praštil mě Měl jsem stovky baby bamboos roste pěkně v mém poli spolu s mým jiné rostliny.
Osivo Léčba:

1. Opláchněte semen s čistou vodou.
2. Namočit semena po dobu 5 minut při 10% vodného roztoku soli. Opláchněte.
3. Namočit semena po dobu 15 minut v čisté vodě.

Setí:

1. Použijte 50/50 mix perlite a rašeliny / mech rašeliník, zvlhčené na místě, kde můžete sotva mačkal vody z ní. Můžete si buď sami, nebo kombinace této koupit pre-směs na jakékoli místní zahradní centrum. Nepoužívejte všechny své skladby.
2. Místo půdní směsi v buď plochý 1020 w / vlhkost dómu nebo jsem se také používají plastové Tupperware stylu svetr krabička s víčkem.
3. Bodový semen náhodně nebo místo nich v řadách v kombinaci… je to na vás.
4. Obal lehce se zbývající půdy mixu a místo krytu na byt.
5. Víka by měla zachovat vysokou vlhkostí. Otevřít jednou nebo dvakrát týdně, aby čerstvý vzduch a zkontrolovat půdní vlhkosti. Je-li suchá, jemně mlhy s čistou vodou.

Klíčivost a sazenic péče:

1. Měli byste začít vidět klíčivost dojít do 2 až 3 týdny.
2. Mějte na krytí pro další týden pro udržení vlhkosti a zvýší klíčivost semen. Jakmile začnou sadba dosáhnout vrcholu krytu odstranit kryt.
3. Osivo bude i nadále vyklíčit na směrem nahoru až 4 týdny poté, co vidíte první semena vyklíčit.
4. Váš nový moso sadba se zvýší na přibližně 4 palce v prvním měsíci.
5. Po prvním měsíci můžete začít žádostí o univerzální hnojivo. Pro tuto kombinaci jsem Miracle Růst rostlinných potravin do stříkací láhev a důkladně je jemně mlhy.
6. V závislosti na tom, co jste použili do kontejneru vyklíčit vaše semena, můžete transplantaci nové sazenice bezpečně po prvním měsíci. Byl jsem tím všechny mé do 4 "kolo hrnce.
7. Při nové sazenice jsou asi 2 až 3 měsíců věku začnou posílat nové výhonky.
8. 1 rok stará sadba bude lišit v výšce mezi 1 až 2 metrů.


Opět, toto je to, co jsem osobně používá k vyklíčit můj moso bambusovými výhonky a strictus bambusové semen. S nejvíce partií jsem dosáhla více než 75% klíčivost sazba, však nemohu zaručit, budete mít stejný úspěch jako stáří osiva, roční době, a mnoho dalších podmínek, bude přímým účinkem klíčivost sazby.

31

Re: semená bambusů

ta slaná voda je tam kvuli čemu?

32

Re: semená bambusů

http://www.aukro.cz/item381713031_1_bam … ns_2_.html  tady píše že : v horách Himálaje na nehostinných Sachalinských ostrovech. Právě druhy z těchto oblastí jsou vhodné pro běžné pěstování na našich zahradách.
Jaké to jsou asi druhy?? A proč už jich tady nemáme celé lesy?? wink

33

Re: semená bambusů

taky to nechápu tongue ale poslední dobou koukám a doufám že ho někde uvidím v zahradách boháčů

34

Re: semená bambusů

v horách Himálaje na nehostinných Sachalinských ostrovech. Právě druhy z těchto oblastí jsou vhodné pro běžné pěstování na našich zahradách: fajn tak ať ten člověk pošle foty ze svojí zahrady a ukáže nám ty druhy, které to jsou a jak mu tu rostou... pak si můžem povídat dál, pánové obchod se semeny je dobrá záležitost... pro prodávajícího, ne tak už pro kupujícího

35

Re: semená bambusů

no nevím, ale myslím že pokud semena fungují, tak je vše v pořádku. nebo se pletu?

36

Re: semená bambusů

tedy ne že bych chtěl nějak hájit prodejce tongue