61

Re: Dotazy nováčků

Já měl loni takto stovky pidi plžů v okolí bambusů a tak 1/10 nových mladých stébel mi nakousali/prokousali a polovina z nich to nepřežila. Takže jestli nechceš mít ztráty, tak je potřeba je vysbírat nebo mulč dát na nějaký čas pryč, dokud nezačne být pořádné sucho.

62

Re: Dotazy nováčků

martinjicha01 napsal:

... že někdy ožírají mladé výhony?

Mohu potvrdit, že slimáci se klidně prokoušou až do půlky nevyzrálého stébla.

63

Re: Dotazy nováčků

Dobrý den. Letos mám u spectabilis relativně vysoký počet nových výhonků zhruba stejné šířky jako loni (některé jsou širší). Jen pro představu u celkem 4 rostlin (mám je druhým rokem) jsem napočítal více než 50 výhonků. Je nutné je nějak redukovat, eventuálně výrazněji pohnojit? Pro upřesnění jsem kousek od Vyškova na Moravě. Děkuji

64

Re: Dotazy nováčků

janaalice napsal:

... u celkem 4 rostlin (mám je druhým rokem) jsem napočítal více než 50 výhonků...

50 výhonků na 4 rostliny není zrovna moc... Rostliny jsou mladé, nechal bych to tak, než se více rozrostou.
Po pár letech, až bude mít jedna 50 výhonků ( smile ), redukovat podle potřeby.

65

Re: Dotazy nováčků

martinjicha01 napsal:

Včera jsem našel v mulči u bambusů spoustu malých plžů. Je potřeba je začít likvidovat, někdo mi říkal, že někdy ožírají mladé výhony?

Nejvíc naštve, když se pustí do nejtlustších stébel. smile Pár fotek poškození jsem dával sem.

http://bambusy.info/?clanky:Bambusy-sku … uchy-rustu

66

Re: Dotazy nováčků

janaalice napsal:

Dobrý den. Letos mám u spectabilis relativně vysoký počet nových výhonků zhruba stejné šířky jako loni (některé jsou širší). Jen pro představu u celkem 4 rostlin (mám je druhým rokem) jsem napočítal více než 50 výhonků. Je nutné je nějak redukovat, eventuálně výrazněji pohnojit? Pro upřesnění jsem kousek od Vyškova na Moravě. Děkuji

Taky bych to nechal, pokud bude potřeba, rostlina si je sama zredukuje. Letos bych to tipoval spíš na rok Fargesií. Loni jsem měl u nich díky dešti rekordní přírůstky a letos prší ještě víc. Tak jsem zvědav, co letos předvedou.

67 Naposledy upravil: martinjicha01 (22.05.2021 06:40:23)

Re: Dotazy nováčků

wufeng napsal:
martinjicha01 napsal:

Včera jsem našel v mulči u bambusů spoustu malých plžů. Je potřeba je začít likvidovat, někdo mi říkal, že někdy ožírají mladé výhony?

Nejvíc naštve, když se pustí do nejtlustších stébel. smile Pár fotek poškození jsem dával sem.

http://bambusy.info/?clanky:Bambusy-sku … uchy-rustu

Děkuju všem, tak to se do nich pustím. při těch pár stéblech, na které prvním rokem čekám, bych nerad o nějaká přišel.