25

Re: Nové výhonky 2020

U mě venku F. rufa, S. kurilensis a B. fargesii.
Rod Phyllostachys zatím nic. (A jsem rád, pořád má mrznout.)

Mimochodem, bashania sice hodně výhonků, ale v průměru tenčích než loni. Nevím proč, snad že bylo loni celý rok takové sucho? Moc jich vyrůst nenechám.

26

Re: Nové výhonky 2020

Po poblázněné Fargesia murieliae, je už měsíc venku i F.d.rufa (obě pravděpodobně meristém), začátkem Května vylezla i Sasa palmata nebulosa.
Phyllostachys zatím naštěstí nic. Ráno jsem ometal auto od sněhu...

27 Naposledy upravil: Martin Gross (13.05.2020 07:24:42)

Re: Nové výhonky 2020

Včera.
Parvifolia.
https://drive.google.com/file/d/1GKpNnZ … p=drivesdk

28

Re: Nové výhonky 2020

wufeng napsal:
Martin Gross napsal:

První nesmělý výhoneček atrovaginaty.

Zajímavé. Také jsem včera u Phyllostachys atrovaginata objevil pod mulčem nové malé výhonky. Jinak mi leze až v červnu.

Přemýšlím o té parvifolii. Je to tím, že dohání sežrání zajícem z loňska, mladou rostlinou, co si teprv usměrňuje cyklus růstu, nebo touhle zimou, co v podstatě ani nebyla... Nevím. A teď ten mráz - bojím se, jestli nezmrzl ten výhon na fotce.

29

Re: Nové výhonky 2020

Tak já už pozoruji pár dní výhonky phyllostachys aureosulcata spectabilis (foceno 07.05.2020):
PunBB bbcode spectabilis

a Phyllostachys alpina (foceno 11.05.2020):
PunBB bbcode alpina

já jen doufám, že je nepoškodil ranní mrazík okolo 0 stupnu na Pankráce a Serváce. Pro jistotu jsem je překryl mulčem.

30

Re: Nové výhonky 2020

Zdravím,

Už jede všechno, pod listím vykukují i špičky u Ph. parvifolia a atrovaginata. Jsem zvědavej, jaký budou, protože aureosulkáty i biseťák už lezou tak 14 dní a nejsou nic moc. Čekal jsem po mírné zimě pořádný „roury“ :-) … Sice bylo loni sucho, ale poctivě jsem zalejval. Tak uvidíme…

31

Re: Nové výhonky 2020

Ne, že bych sem chtěl dávat fotku každého výhonku, ale zjistil jsem, že Phyllostachys vivax Shanghai tu moc fotek výhonků nemá:
PunBB bbcode vivax Shanghai

32

Re: Nové výhonky 2020

Vanjos napsal:

Zdravím,

Už jede všechno, pod listím vykukují i špičky u Ph. parvifolia a atrovaginata. Jsem zvědavej, jaký budou, protože aureosulkáty i biseťák už lezou tak 14 dní a nejsou nic moc. Čekal jsem po mírné zimě pořádný „roury“ :-) … Sice bylo loni sucho, ale poctivě jsem zalejval. Tak uvidíme…

Taky mi začínají různé druhy vylézat a zatím se zdá, že nic velkého neleze. Spíš to přikládám chladnu. Suma teplot teď je velmi malá, a pupeny tak zřejmě nemají dostatek tepla pro vývoj a zůstávají menší. Ale to jen tak spekuluji.

33

Re: Nové výhonky 2020

svobiiik napsal:

Ne, že bych sem chtěl dávat fotku každého výhonku, ale zjistil jsem, že Phyllostachys vivax Shanghai tu moc fotek výhonků nemá:
PunBB bbcode vivax Shanghai

Jen přidávej. Místa je tu dost. smile

34

Re: Nové výhonky 2020

wufeng napsal:

Jen přidávej. Místa je tu dost. smile

Tak jo, beru tě za slovo. Takže otázka za zlatého bludišťáka, je tohle atrovaginata?
PunBB bbcode atrovaginata

35 Naposledy upravil: davor (15.05.2020 05:20:52)

Re: Nové výhonky 2020

Podle barvy bych řekl, že spíš aureosulcata... Ale je to zatím jen malá špička a v různých půdách se i zbarvení dost liší, může klamat i barevné podání na fotce.

36

Re: Nové výhonky 2020

Opravdu vypadá jinak, ale u mladých rostlin to tak někdy bývá. Chce to porovnat s dalšími výhony, pokud vyrostou, případně pokud ne, tak počkat do dalšího roku. Když by i další rok byly takovéhle, pak bych měl o druhu pochybnosti.