13

Re: Nové výhonky 2020

Sasa kurilensis - vylezla už na konci března.
Bashania f. - asi před týdnem.

14

Re: Nové výhonky 2020

První nesmělý výhoneček atrovaginaty.
Biseti asi spíš nedorostlé z podzimu, ale při dělení trsu jsem odhalil nové výhonky. Aureosulcata spec + aureocaulis zatím nic.
580m.n.m. SV Čechy.

15

Re: Nové výhonky 2020

Martin Gross napsal:

První nesmělý výhoneček atrovaginaty.

Zajímavé. Také jsem včera u Phyllostachys atrovaginata objevil pod mulčem nové malé výhonky. Jinak mi leze až v červnu.

16 Naposledy upravil: Orangutan (21.04.2020 19:14:03)

Re: Nové výhonky 2020

Martin Gross napsal:

První nesmělý výhoneček atrovaginaty.

Stejně jako Wufengovi i mně vyráží vždy až v červnu. Doufám, že si ještě počká, stále hrozí mrazíky.

17

Re: Nové výhonky 2020

Ahoj, já první výhonky Phyllostachys tianmuensis a Aureosulcata spectabilis , spec. měl již před 14 dny , sice jen 2 vyhonky které  pomrzly, nyní objeveno pár dalších. Atrovaginata u mě ještě nic. 550 m.n.m . Jak se sem prosím vkládání fotky...děkuji

18

Re: Nové výhonky 2020

Dacik napsal:

Jak se sem prosím vkládání fotky...děkuji

Pomocí tohoto kódu bez uvozovek:

"[img=popis obrazku]http://URL obrázku[/img]"

nebo poslat na email wufengovi, který obrázek nahraje přímo zde na server a vloží do tvého příspěvku.

19

Re: Nové výhonky 2020

davor napsal:
Dacik napsal:

Jak se sem prosím vkládání fotky...děkuji


nebo poslat na email wufengovi, který obrázek nahraje přímo zde na server a vloží do tvého příspěvku.

Můj email vburka@seznam.cz.

20

Re: Nové výhonky 2020

wufeng napsal:
Martin Gross napsal:

První nesmělý výhoneček atrovaginaty.

Zajímavé. Také jsem včera u Phyllostachys atrovaginata objevil pod mulčem nové malé výhonky. Jinak mi leze až v červnu.


Mám to podobně. Proto mě to docela příjemněpřekvapilo. Snad najde v zemi dostatek vody pro růst stébel. Mám to trochu na levačku se zaléváním...Parvifolia při 1m stéblu mi vyhnala rhizom 2m od rostliny. Silnější, než to loňské pozdní stéblo Takže se těším na začátek června na výhony. Letos mě na 90% přeroste....

21

Re: Nové výhonky 2020

U metrové parvifolie mi 2m od rostliny vylezla špička rhizomu. V porovnání s atrovaginatou to vypadá na trochu většího divocha.Držím vrstvu mulče ze staré trávy a čerstvě posečené. Plus zbytky z pletí a další organický odpad.

22

Re: Nové výhonky 2020

zaslal Dacik: Ahoj, zasílám letošní výhonky Phyllostachys tianmuensis foceno 8.5. 2020. Sazenice, sázena loni na jaře, prozatím nejsilnější stéblo nového výhonu má 14 mm.

Phyllostachys tianmuensis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

A další, co začínají vylézat. smile

Phyllostachys Shanghai 3

PunBB bbcode test

Phyllostachys viridiglaucescens

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata spectabilis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

Phyllostachys aureosulcata aureocaulis

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

23

Re: Nové výhonky 2020

Pěkně to leze. U mě zatím skoro nic.

24

Re: Nové výhonky 2020

Tak mám nesměle pár špiček u Phyll. parvifolie a Phyll. nigra. Pořád vyhlížím Phyll. atrovaginatu, ale u mě zatím nic.
Nejvíc mi zatím roste Phyll. aure. spetabilis.