37

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Taky jsem na to zvědav. Aplikoval jsem pásy na sazenici, která je napadená, tak jsem zvědav jestli to zabere. Normálně bych se s ní nebabral a napadenou nebral, ale jde o sazenici Taibashan 2, tak tu se vyplatí ošetřit. Když už jsem musel objednat minimálně 50 pásů, tak jsem to taky rozvěsil preventivně v bambusech na zahradě, ikdyž naštestí doteď jsem "brouka" neměl.

38 Naposledy upravil: svobiiik (14.11.2018 14:19:48)

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Tak se mi na balkónovém zimovišti na bambusech také objevili vetřelci, jen nevím odkud jsou a co josu zač, protože na svilušky se to zdá veliké raději se ptám co s tím, pomohlo na to vyvětrat, částečně paraziti zmizeli, ale asi to není konečné řešení. Já mám podezření na mšice.

PunBB bbcode test



https://drive.google.com/file/d/1drqLf0 … sp=sharing

39

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Jsou to mšice. Na jejich výměšcích se pak dělá čerň. Postřikej to něčím na mšice. Čerň se pak dá manuálně odstranit vlhkým hadříkem. Pokud nemrzne, je také lepší balkon nechat věrat.

40

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Zdravím, po zimě se na Phyllostachysech objevily tyto černé tečky sad Někde víc, někde míň. Co je to? Co se s tím dá dělat?
Předem děkuji.

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

https://uloz.to/tam/_C6Tql3ebuiD2

41

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Přesně nevím jen spekuluji. Myslím si, že jde o různé černě, které se v chladném a vlhkém počasí vytvoří na malých poškozeních pletiv. Nikdy jsem to nijak neřešil. Je to pravidelný jev, který se každý rok opakuje. Rostlina více poškozené listy shodí, další v následujícím sušším a teplejším odbobí zregenerují. Neřešil bych to a nechal na přírodě, ať si poradí. Další listy, jak je vidět na fotkách má v pořádku, listové pupeny jsou také v perfektním stavu, tak pokud teď nepřijde ještě nějaký obzvlášť silný mráz, mělo by být vše OK.

42

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

OK, děkuju!