25

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Na každú rastlinu som dal jeden plstený pás s násadou 30ks  oplodnených prezimujúcich samičiek (to je počet ktorý je uvedený od dodávatela).Mal som niekoľko rastlín napadnutých bambusovým rozročom a sú dnes celkom zdravé a čisté.Myslím že táto cesta je najlepšia,pretože dravý roztoč je po aplikácii v poraste už navždy.Chémiu treba opakovať neustále a nie je ani 100% úspech.O financiach pri väčších porastoch ani nehovorím.

26

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Díky, už jsem našel firmu v Čechách, www.biocont.cz, předpokládámže jde o ten druh Typhlodromus pyri. Tak uvidím. RS

27

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

pro Szomolányi: Také bych vás rád poprosil o upřesnění druhu, který byl v násadě. Vaše zkušenost s ním je velmi cenná, tak chci vědět na 100%, který opravdu zabírá.

28

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Firma Bio tomal má v ponuke dravého roztoča Diphlodomus pyri,odporúčajú ho hlavne do viníc.Či ide o nejaký klon,alebo iný poddruh mi nie je známe.Keďže majú v ponuke len tohoto,pri objednaní nemôže prísť k zámene.Vhodná doba na objednávanie je práve teraz pred zimou na www.biotomal.sk.Osvedčil sa mi okrem bambusov aj na ihličnanoch napadnutých roztočmi.

29

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Prohlížel jsem si fotky z léta a našel jsem fotky z pražské ZOO. Mají krásné bambusy ale zdá se, že asi budou napadené oním roztočem. (prosím o přiložení fota)

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

PunBB bbcode test

30

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

To je přesně ono.

Chtělo by to aplikovat toho výše zmíněného "antiroztoče".

pro Szomolányi: Jak to u vás letos vypadá? Je už od něj pokoj? Zabrala ta loňská aplikace?

31

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Dal som pre istotu aj tento rok dravého roztoča.Škody som na listoch viac nenašiel,tak asi funguje.Hlavne som ho aplikoval na nové veci,aby sa náhodou nejaký "votrelec" nedostal na čisté porasty.

32

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

já jsem nasadil dravce před vánoci a ačkoliv oběvují nové skvrny, zdá se mi, že se nestačí vytvořit taková ta hnízda na spodku listů a tak si myslím že to funguje. Jinak si myslím, že dravý rostoči zůstavají v zahradě napořád, a není tedy potřeba aplikovat násadu každoročně.

33

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

wufeng napsal:

Pokud by jste nezkusil toho roztoče, což bych doporučoval zkusit přednostně, dají se použít následující přípravky - Masai, Milbeknock, Confidor, Perfektion. (Alespoň ty mi doporučoval F. Vaupel, který je zkoušel v Německu.)

Dají se použít i jiné přípravky,které jsou u nás běžně k dostání?

34

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Možná zabere i něco jiného, ty výše uvedené jsem jmenoval protože jsou vyzkoušené a zabírají. Pokud ale funguje ten roztoč ze Slovenska, tak bych prvně zkusil jeho. Všechny tyhle chemické přípravky jsou dost jedovaté, tak bych je aplikoval až nakonec.

35 Naposledy upravil: amaba (13.01.2011 21:03:56)

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Tak to budou na 99% svilusky. Jejich barva se meni podle stari od svetly az skoro pruhledny (jak pises)  do temer cerny. Lupou jsou videt docela dobre. Na spodni strane a v pazdich listu delaji pavucinky. Ja jsem svoje 2 rostliny Moso co mam doma postrikal roztokem Nissorum 10 WP a dal je do chladu na verandu (kolem 5-7°C) .Po nekolika dnech jsem je jeste zacal mlzit kazdy den a ted tak jednou za 3-4 dny.Myslim, ze to zabralo dobre. Od te doby prestaly usychat a drzi se. O Svilustopu jsem take slysel a pry je hodne ucinny, ale osobni zkusenost s nim nemam.

36

Re: Napadení bambusu parazity a léčba

Tak jsem dneska dával do vinohradu Typhlodromus pyri a tak jsem dal několik pásků i na bambusy. Tak uvidím jak budou "brouci" fungovat smile