25

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

wladap napsal:

Po objednání semen z Číny (Nigra+Pubescens) mi přišlo toto, dodnes nevím co to je za rostlinu co z toho vyrostlo smile)

PunBB bbcode semena
PunBB bbcode kytka


Připomíná mi to anginovník - Belamcanda chinensis.

26

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Zdá se, že na thajském webu znejistěli, co vlastně za semena nabízejí.

Třeba u Phyllostachys aureosulcata spectabilis už si druhem nejsou moc jisti - viz odkaz.

http://thai-bamboo-seeds.blogspot.cz/20 … bilis.html

U dalších je to podobné, někde si nejsou jisti dokonce ani rodem.

http://thai-bamboo-seeds.blogspot.cz/20 … -2015.html

27

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

No aspoň mu tam semena klíčí. Mě ani z té druhé várky nevzešlo jediné...

28

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Me taky nic nevzeslo, takze se semenama jsem skoncil:)

29

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Prema napsal:

Me taky nic nevzeslo, takze se semenama jsem skoncil:)

Mě z cca 25 semen vzešlo po 1 az 3 semena (podle druhu). Ale některá vyklíčila třeba až po 40 dnech, v době kdy už to dost chytala plíseň.

30

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

wladap napsal:
Prema napsal:

Me taky nic nevzeslo, takze se semenama jsem skoncil:)

Mě z cca 25 semen vzešlo po 1 az 3 semena (podle druhu). Ale některá vyklíčila třeba až po 40 dnech, v době kdy už to dost chytala plíseň.


Treba budu jeste prekvapenej...mam to v zemi tak mesic:)

31

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Zkusmo jsem vysadil posledních cca. 20 semen z loňské várky. Měl jsem je v lednici, tak se uvidí, jestli něco vyleze.

32

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

wufeng napsal:

Zkusmo jsem vysadil posledních cca. 20 semen z loňské várky. Měl jsem je v lednici, tak se uvidí, jestli něco vyleze.

Jsem velmi zvědavý na výsledek!

   Na tvé doporučení mám asi 60 semen také ještě v lednici. S jejich výsevem ale počkám až na pozdní jaro.
Jinak 80 semen zasetých začátkem Ledna se nijak neprojevilo. Na rozdíl od várky z 08/2015 ale zatím žádné neplesniví,
tak je ještě nechávám.
   Máčel jsem je 24hod ve vlažné vodě, pár vysel bez namáčení a několik zkusmo i oloupal z otrub.
Jsou jemně zapíchnuty pod povrch zahradního substrátu v truhlíku, který je přikrytý sklem. Substrát je udržován neustále
vlhký, ale ne přemokřený. Používám jen vodu z vodovodu, ale odstátou několik měsíců. Truhlík je na radiátoru, aby alespoň část dne měl teplotu nad 20°C. Nepřímo na něj dopadá sluneční světlo.
   Tak nevím, jestli to je semeny nebo nízkou teplotou, či krátkým dnem, že se jim nechce z hlíny ven?

33

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Asi by bylo lepší mít je ve větším teple. Na radiátoru, kde budou asi dost velké tepelné výkyvy mi to nepřijde jako moc vhodné úmístění.

Já je mám v truhlíku přiklopené sklem a ten jsem položil na akvárium s rybami. Těm topím na cca. 25°C, takže teplota v truhlíku je trvale nad 20°C.

34

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

Tak mi vylezly  před pár dny 3 kousky. Mají cca 4 cm. Víc toho asi nebude.

35

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

wufeng napsal:

Tak mi vylezly  před pár dny 3 kousky. Mají cca 4 cm. Víc toho asi nebude.

Asi na té stálé teplotě něco bude, u mě na radiátoru nic... V domě nemám možnost výsevu přitápět, snad jen dát truhlík pod žárovku. Počkám do Května na příznivější teploty a vyseju zbytek z lednice.

36

Re: Semena bambusů z Číny - kontakt na obchodníka

tady jsem koupil phyl. nigra za dobrou cenu: http://www.banggood.com/100pcs-Garden-B … mds=search
uvidíme, co na jaře vyroste..